IE neden en iyisi

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Firefox'la bunu yapabilir misiniz? :)

16147187.jpg

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bu özelliği yüzünden tercih ediyorum zaten IE'yi :D:D özellikle formattan hemen sonra bunu yapınca çok eğlenceli oluyor. Bayılıyorum, zevkten dört köşe oluyorum :dil:

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Ayrıca IE, bilgisayar kullanmayı bildiğini sananlar için en iyisi. :D

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bunun gibi serbest çalışmaları çok yapmışlığım var ama hepsi mazide kaldı.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
İnternet Explorer neden en iyisi. İE en iyisi olmasının sebebi diğer tarayıcıların eksikleri çok fazla.Eklentiyle yada kolay kullanım için yapılan hamleler bir tarayıcının iyi olması anlamına gelmez.
Tarayıcının asıl görevi sorunsuz sayfa gösterimiyse eğer, ve bunu yapamıyorsa eklenti vs neye yararki.
İşte İnternet Explorer bu yüzden en iyisi.Eklentisi yok belki,arada bir donuyor yada hata raporu gönderiyorsunuz.Fakat en sorunsuz sayfayı o gösteriyor.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Her zaman firefox kullanırım ama ön tanımlı tarayıcım da ie dir. saygımız sonsuz
(bkz: Hepsinden önce biz vardık)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
O koyduğun fotoğraf XP nin özelliği IE 'nin değil.Firefox donuncada aynı tabloyu görürsün.

Not=Paylaşım yapmadan önce bir daha düşünün.(ben bir olaydan sonra hep düşünüyorum:D:D:D:D)

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
İnternet Explorer neden en iyisi. İE en iyisi olmasının sebebi diğer tarayıcıların eksikleri çok fazla.Eklentiyle yada kolay kullanım için yapılan hamleler bir tarayıcının iyi olması anlamına gelmez.
Tarayıcının asıl görevi sorunsuz sayfa gösterimiyse eğer, ve bunu yapamıyorsa eklenti vs neye yararki.
İşte İnternet Explorer bu yüzden en iyisi.Eklentisi yok belki,arada bir donuyor yada hata raporu gönderiyorsunuz.Fakat en sorunsuz sayfayı o gösteriyor.
Mozilla/Firefox, Opera, Google/Chrome yada Safari hangi sorunsuz sayfayı gösteremiyor da, IE gösterebiliyor birkaç örnek verir misin? Ayrıca HTML5, CSS2/3 standartlarının ne olduğunu ve hangi tarayıcıların bu standartlara ne kadar uyumlu olduğunu biliyor musun?

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6

Baya iyi saçmalamışsın arkadaşım. :turned:

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ie ile tasarım güzel yapılıyor

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Mozilla/Firefox, Opera, Google/Chrome yada Safari hangi sorunsuz sayfayı gösteremiyor da, IE gösterebiliyor birkaç örnek verir misin? Ayrıca HTML5, CSS2/3 standartlarının ne olduğunu ve hangi tarayıcıların bu standartlara ne kadar uyumlu olduğunu biliyor musun?
Bilginden şüpheliyim hatta sende de ? Bilgi olsaydı böyle bir yorum ortaya çıkmazdı....

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
O hataya razıyım benim için sorun değil firefox gibi fazla ram kullanmasın işlemciyi yormasın bilgisayarı kasmasın yeter.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
IE en iyi degil kesinlikle. Bi tab acilacak bir suru bekliyor. Ben firefox kullaniyorum. Ama IE kullanmak yerine herhangi bir tarayicida kullanilsa olur...

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bilginden şüpheliyim hatta sende de ? Bilgi olsaydı böyle bir yorum ortaya çıkmazdı....

IE'nin siteleri göstermesi ya da Firefox, Opera gibi tarayıcıların bazı siteleri bozuk göstermesi bu tarayıcılardan kaynaklanmıyor, o arkadaş o nedenle standartlardan bahsetmiş.

Siteleri yapan kişiler belli başlı bazı standartlara uymuyor o nedenle bu tarayıcılarda siteyi açtığımız zaman eksik gösterme vb durumlarla karşılaşılıyor.

Yani IE en iyi tarayıcı olduğundan değil :) üstelik IE'nin 132 gün süren açığını kapatmadan kullandıran, kimseye haber de vermeyen bir şirketin tarayıcısı olduğunu da unutmayalım.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşım ıvırı zıvırı bi kenara bırakıp bir düşünsene..
Sen gerçekten inanıyormusun IE'nin en iyi olduğuna? :mrgreen:

IE en iyisi olmayabilir ama ustune dusen gorev neyse onu yapiyor. tarayicinin gorevi sayfalari sorunusz gostermektir ve IE sifir hata ile bunu basariyor

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
IE, web standartlarına uygun tasarlanmış siteleri düzgün gösteremez, bu durum IE nin ruhuna aykırı, çünkü standartları kendisi belirlemek istiyor ama son yıllarda hizaya geleceğine dair sinyaller vermeye başladı.

IE nin siteleri düzgün görüntülediğini iddia edenler, bana IE nin ACID3 testinden aldığı puanın kaç olduğunu söyleyebilir mi? Cesaretiniz varsa hadi buyrun, testi yapın ve sonucunu paylaşın.

http://acid3.acidtests.org/

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Google Chrome 100/100
Mozilla Firefox 94/100
Safari 100/100
IE sanırım test edilmesinden hoşlanmadı iki test denememde olumsuz sonuçlandı PC yeniden başladı,mavi ekran hatası falan geldi :D.IE çok kazma bir tarayıcı olduğunu gösterdi yine :)

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
IE en iyisi olmayabilir ama ustune dusen gorev neyse onu yapiyor. tarayicinin gorevi sayfalari sorunusz gostermektir ve IE sifir hata ile bunu basariyor

He şimdi oldu..
Üstüne düşeni tabiki yerine getiriyor, tüm web sitelerini sorunlu/sorunsuz, yavaş/akıcı bir şekilde görüntülüyor. Ama bu işlemleri, ben Chrome kullanıyorum o yüzden Chrome'u örnek vereceğim, IE'ye kıyasla çok daha sorunsuz ve akıcı bir şekilde görüntülüyorum.