İdm , Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Uyumsuzluğu ; Yardım ?

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar , mozilla firefox un son sürümün kurdum . ama internet download manager ile çalışmıyor. videoları indirmiyor. bir indirme linkine tıkladığımda idm ile inmiyor. tarayıcı ilişkilendirmesini denedim olmadı her türlü denedim olmadı..:(

çözümünü bilen varsa yardım ederse çok memnun olurum.

idm ile mozilla firefox un son sürümünü ilişkilendirebilen varsa idm ayarlarının resmini koyabilir mi ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bende sırf bu yüzden beta sürümlerini sadece görmek amaçlı kurup kaldırdım. Betalar IDM ile uyumsuz.Ama varsa çözümü bende 3.6.8 kaldırırım betaya geçerim.

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sonucu yazarsan arkadaşım bende ona göre indirip kuracağım.

İdm , Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 uyumunu sağladım.

@Blackout un önerisiyle idm 6 beta yı kurdum hiçbir ayarını kurcalamdan denedim ve çalıştı. şu an izlediğim videoyu ve ya tıkladığım bir indirmeyi idm ile indirebiliyorum.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
İdm , Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 uyumunu sağladım.

@Blackout un önerisiyle idm 6 beta yı kurdum hiçbir ayarını kurcalamdan denedim ve çalıştı. şu an izlediğim videoyu ve ya tıkladığım bir indirmeyi idm ile indirebiliyorum.

Bende şimdi idm'nin en son sürümünü full olarak kurdum ve firefox'un son betasını indirdim. Ama tam uyumlu değil sanırım. Mesela bi yerden bi video izlemek istediğimde video açılmıyor fakat direkt olarak idm ile indirme ekranı geliyor.

Normalde videonun üstünde bu dosyayı indir diye bişi çıkardı. Tıklayıncada indirirdi aynı zamanda videoda açılırdı. Aynı sorun sendede varmı özgür549 kardeşim ?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
@muratveb, Firefox eklentiler bölümünden entegrasyon müdülü sürüm numarasına bakar mısın hocam? Normalde ''IDM CC 7.1.2'' olmalı. Firefox 4.0 Beta 4'te hiçbir sorun yok. (en son resmi beta) Beta 5 sürümlerde de muhtemelen sorun olmaması lazım. Eski sürüm kaldırılıp yeni sürüm kurulsa da modül güncellenmemiş olabilir.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
işte bize böyle adamlar lazım helal olsun kardeşim. adam resmen İDM veFİREFOX un problemini halletti
hadi vatana millete hayırlı olsun teşekkürler..:D:D

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende şimdi idm'nin en son sürümünü full olarak kurdum ve firefox'un son betasını indirdim. Ama tam uyumlu değil sanırım. Mesela bi yerden bi video izlemek istediğimde video açılmıyor fakat direkt olarak idm ile indirme ekranı geliyor.

Normalde videonun üstünde bu dosyayı indir diye bişi çıkardı. Tıklayıncada indirirdi aynı zamanda videoda açılırdı. Aynı sorun sendede varmı özgür549 kardeşim ?

bende video oynatılıyor ,fakat indirmeye dair herhangi birşey çıkmıyordu , idm ile firefox arasında hiçbir bağ yoktu. idm 6 betayı kurdum. bu sefer video açılmıyor direk olarak idm ile indirtiyor.ben istiyorum ki eski günlerdeki gibi hem video açılsın hem de idm nin indirme butonu bulunsun. ama olmuyor işte..:crying:

---------- saat 23:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:40 eklenmişti ----------

işte bize böyle adamlar lazım helal olsun kardeşim. adam resmen İDM veFİREFOX un problemini halletti
hadi vatana millete hayırlı olsun teşekkürler..:D:D

sorun henüz tam olarak çözülmedi @hüseyin123 idm ile firefoxu bağladık ama bu sefer aşırı bağlandı . video oynattırmadan direk indirmeye bağlıyor . şu an önemli olan bu !

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
bende video oynatılıyor ,fakat indirmeye dair herhangi birşey çıkmıyordu , idm ile firefox arasında hiçbir bağ yoktu. idm 6 betayı kurdum. bu sefer video açılmıyor direk olarak idm ile indirtiyor.ben istiyorum ki eski günlerdeki gibi hem video açılsın hem de idm nin indirme butonu bulunsun. ama olmuyor işte..:crying:

---------- saat 23:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:40 eklenmişti ----------

sorun henüz tam olarak çözülmedi @hüseyin123 idm ile firefoxu bağladık ama bu sefer aşırı bağlandı . video oynattırmadan direk indirmeye bağlıyor . şu an önemli olan bu !

İşte benimde dile getirmeye çalıştığım sorun bu . Yoksa normalde idm ile zaten gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesiyle hemen hemen bütün tarayıcılarla ilişkilendirme yapılabiliyor.

@Blackout sürüm aynen sizin yazdığınızla aynı. IDM CC 7.12

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
4.0 Beta 5 candidates 1 mi kullanıyorsunuz arkadaşlar?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Public beta değil bu arkadaşlar. Beta öncesi bir sürüm, sorun yaşanması normal. Release değil, Nightly kategorisi altında yayınlandı. Pre-beta'da denebilir. Birkaç güne zaten resmi Beta 5 gelecek. IDM geliştiricilerinin ara sürümlerde yaşanan sorunlar için güncelleme yapacağını sanmıyorum. :) Beta 4'te ben sorun yaşamıyorum şu anda.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bende firefoxun 3. gibi geri kalmış arayüzü tipsiz, gezinmek için ayırdığı küçücük bölmesiyle 3. sürüm kötü gelmeye başladı artık. 4. sürümü ilk betasından beri kullnıyorum ızlı arayüzü modern ama ıdm cc den taviz veriyorum malesef neyse internet explorer8 de idm zaten var.

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Public beta değil bu arkadaşlar. Beta öncesi bir sürüm, sorun yaşanması normal. Release değil, Nightly kategorisi altında yayınlandı. Pre-beta'da denebilir.

yani biz şimdi kaliteden taviz verip firefoxun beta olmayan daha eski bir sürümünü mü kullanmalıyız?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
yani biz şimdi kaliteden taviz verip firefoxun beta olmayan daha eski bir sürümünü mü kullanmalıyız?

Firefox'un yayınlanan son Resmi Beta'sı, Beta 4'tür. Kullanıma sunulduğu anda da paylaşıldı forumda.
http://forum.shiftdelete.net/yazilim-haberleri/168073-mozilla-firefox-4-0-beta-4-turkce-resmi.html

Bu sürümde hiçbir sorun yaşanmıyor IDM ile.
Sen hangisini kullanıyorsun arkadaşım? Firefox 4.0 Beta 5 diye bir sürüm yok, Beta öncesi nighlty kategorisinde yayınlanan pre-beta derlemeler var.

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Firefox'un yayınlanan son Resmi Beta'sı, Beta 4'tür. Kullanıma sunulduğu anda da paylaşıldı forumda.
http://forum.shiftdelete.net/yazilim-haberleri/168073-mozilla-firefox-4-0-beta-4-turkce-resmi.html

Bu sürümde hiçbir sorun yaşanmıyor IDM ile.
Sen hangisini kullanıyorsun arkadaşım? Firefox 4.0 Beta 5 diye bir sürüm yok, Beta öncesi nighlty kategorisinde yayınlanan pre-beta derlemeler var.

ben sanırım pre-beta derlemeleri dediğin şeyden kurdum. yarın 4.0. beta 4 kurarım.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
bende firefoxun 3. gibi geri kalmış arayüzü tipsiz, gezinmek için ayırdığı küçücük bölmesiyle 3. sürüm kötü gelmeye başladı artık. 4. sürümü ilk betasından beri kullnıyorum ızlı arayüzü modern ama ıdm cc den taviz veriyorum malesef neyse internet explorer8 de idm zaten var.

Kardeşim o arayüzü kullanmana gerek kalmadı. Blackout arkadaşın dediği gibi yaptım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Bu linkteki beta4'ü indir : ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/nightly/4.0b4-candidates/build3/win32/tr/

Daha sonra şuan kullandığın beta5'i kaldır ve beta4'ü kur. IDM sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Buyur resme bakabilirsin.
1b53948d.png

Bu arada teşekkürler @Blackout üstad.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şimdi build 1 diyosunuzda.Build 1 in direk beta 5 olarak indirilmeye sunulmasıda muhtemel.Ben zaten söyledim.Bundan sonra build 2 de gelebilir.Direk beta 5 olarakta çıkabilir diye.Valla ben memnunum beta 5 ten.Yurt dışı sitelerine geç bağlanıyor o ayrı O ttnetin becereksizliği yüzünden 2 gündür yurt dışı bağlantısı feci yavaş

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
ama idm nin betasını kurmak zorundayım dimi? 5.19 build 3 olur mu?

Firefox 4 Beta kullanıyormuşsun, bu durumda IDM 6.0 Beta'yı da kullanmak durumundasın. Diğerini lisanslı kullanıyorsan, bunda da sorun yaşamazsın merak etme. :)

Şimdi build 1 diyosunuzda.Build 1 in direk beta 5 olarak indirilmeye sunulmasıda muhtemel.Ben zaten söyledim.Bundan sonra build 2 de gelebilir.Direk beta 5 olarakta çıkabilir diye.Valla ben memnunum beta 5 ten.Yurt dışı sitelerine geç bağlanıyor o ayrı O ttnetin becereksizliği yüzünden 2 gündür yurt dışı bağlantısı feci yavaş

Hocam öncelikle sürümün ''Release'' kategorisinde yaynlanması gerekli. Pre-Beta ya da Alpha olsa dahi, hiç hata alınmadan da kullanılabilir ancak bu ara sürümlerde eklenti sorunu yaşamama ihtimali maalesef çok az. Birçok kişi (ki buna ben de dahilim) sırf bu nedenle sadece ana sürümler gelince yükseltme yapıyor.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Benim şuanda kullandığım IDM sürümü : 6.01 Beta Build 6 (Aug/25/2010) Full (Registred) .
arayüzünü güzel ayarlamışsn:) birde şu enalttaki durum çubuğumudr nedir onu da kaldır, gezinme alanını daha da genişlet. win7 aerosuyla harbiden orjinal default arayüz.

---------- saat 02:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:13 eklenmişti ----------

Firefox 4 Beta kullanıyormuşsun, bu durumda IDM 6.0 Beta'yı da kullanmak durumundasın. Diğerini lisanslı kullanıyorsan, bunda da sorun yaşamazsın merak etme. :)
normalde full sorun yok ama beta idm de ilaç işe yaramadı davayı çakıyo beta idm
:hammer::4:

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
arayüzünü güzel ayarlamışsn:) birde şu enalttaki durum çubuğumudr nedir onu da kaldır, gezinme alanını daha da genişlet. win7 aerosuyla harbiden orjinal default arayüz.

---------- saat 02:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:13 eklenmişti ----------

normalde full sorun yok ama beta idm de ilaç işe yaramadı davayı çakıyo beta idm
:hammer::4:
Eski 5.xx sürümleri için ilaç var o işe yaramıyor ama merak etmeyin 6.xx ilacı da çıktı:devil2: