İdm Kullanım Sorunu

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar forumun bırınde ıdm nın hızını arttırmayla alakalı şu işlemler gösterılıyordu:
Program Menüsünden SırasıyLa İndirilenler > Seçenekler > Bağlantı Bağlantı Tipi/Hızı'nı Lan 10Mbs Seçin.. Tanımlı maksimum eş zamanlı baqLantı sayısınıda 16 Yapın aynen bu şekıdle yaptım.bır sdeğişıklık olmadı.8 mbps ınternet kullanmama rağmen aktarım hızım en fazla 125 kb.bunu ıdm ayarlarından hızlandırmanın başka bır yolu yokmu

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ben bu ayarLarı yapmadan 500 600 kb de dosya çekiyorum.....BağLantınLa aLakaLıdır.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
8 mbps ile IDM hiçbir ayar yapmadan 900 kb/s'nin üzerine çıkmalı. Ya bağlantında ya da dosya indirdiğin kaynaklarda sıkıntı var hocam.
Normali şudur;
30trpee.jpg

Reaksiyon puanı
2,146
Five minarets in new york :D

Arkadaş haklı ayarsız bi şekilde 900 küsürlere geliyor, indirdiğin yerle ilgilidir.

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
8 mbit internet ve ben şuana kadar en fazla 800kb gördüm :)

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
8 mbps ile IDM hiçbir ayar yapmadan 900 kb/s'nin üzerine çıkmalı. Ya bağlantında ya da dosya indirdiğin kaynaklarda sıkıntı var hocam.
Normali şudur;
30trpee.jpg
resmınızde hız gözukmuyor.ben aylık ttnete 54.90 sınırsız ınternet parası ödüyorum.normalde dowlan hızımın değerlerı kaç olması lazım
benım bahsettığım yöntemı kulanan kişi 2 gb dowland hızında ındırıyor ayrıca oda benım gıbı 8 mbps kullanıyor.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ben arada 1 Mb de görüyorum 8 mbps iLe :D

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

resmınızde hız gözukmuyor.ben aylık ttnete 54.90 sınırsız ınternet parası ödüyorum.normalde dowlan hızımın değerlerı kaç olması lazım
benım bahsettığım yöntemı kulanan kişi 2 gb dowland hızında ındırıyor ayrıca oda benım gıbı 8 mbps kullanıyor.

Aktarım Hızı yazan kısma bakarsan görebilirsin.941,41 Kb/sec

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ekleme: boşa yazdırdın jomily senin bağlantın 1 mbps'ye sabitlenmiş. :)

Hız, 8 mbit sorunsuz bir bağlantı ve IDM ile kaynak sağlamsa 920-940 kb/s olmalı. Misalen, geceleri 3-4 GB boyutundaki dosya bitene kadar 940'a sabitleniyor çoğunlukla. Ara ara 1 MB'ı da aşar, 800 küsür kb'lere de iner ama ortalaması 900'ün üstünde olmalı söylediğim gibi. Tabi unutmadan bu hızları Türkiye gibi bir yerde sürekli kullanabilmen için dosyaları ya bir premium hesap ile çekmeli, ya da sürekli sağlam sunuculardan (çoklu bağlantıya izin veren) dosya çekmelisin.

Five minarets in new york :D

Arkadaş haklı ayarsız bi şekilde 900 küsürlere geliyor, indirdiğin yerle ilgilidir.

Çılgınca bir Türk dizi-film indirme işine başladım. Neler olmuş bitmiş hepsine bakacağım bir çırpıda. :tongue:

Reaksiyon puanı
2,146
Çılgınca bir Türk dizi-film indirme işine başladım. Neler olmuş bitmiş hepsine bakacağım bir çırpıda. :tongue:

Değer inşallah indirdiğine :D

jomily 8mbit ile 2mb/s indirmesi çok garip. 16dır onun bağlantı belki.

Seninki 1mbit'e sabitlenmişse daha yukarısını bekleme malesef.

Ayarları ben de yaptım 960 üstü göremedim :) zaten en fazla 1mb olur 8mbit ile.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Ya ne 1mbite sabitlenmesi off adam kotayı aşmış işte hızını 1mbite düşürmüşler, birinizde çakmamış durumu....

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım dosyayı nerden ne şekilde çektigin onemlı rapid hotfile bezneri yerlerden free user olarak cekiyorsan sana verecegı max hız o civardadır dahada düşük olabilir premium kullanıcı isen sonuna kadar kullanırsın . hızını kontrol etmek istiyorsan bu adresden bir dosyayı idm ile cekip hız kontrolu yaparmısın
http://ftp.anadolu.edu.tr/Linux/pardus/

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
idm deki o ayarları değiştirerek hızının değişeceğini düşünmüyorum. Denemekte fayda var ama :D

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Ya ne 1mbite sabitlenmesi off adam kotayı aşmış işte hızını 1mbite düşürmüşler, birinizde çakmamış durumu....
kotayı nerde aşmışım?daha 15 gb yı geçmedım kı?
arkadaşım dosyayı nerden ne şekilde çektigin onemlı rapid hotfile bezneri yerlerden free user olarak cekiyorsan sana verecegı max hız o civardadır dahada düşük olabilir premium kullanıcı isen sonuna kadar kullanırsın . hızını kontrol etmek istiyorsan bu adresden bir dosyayı idm ile cekip hız kontrolu yaparmısın
http://ftp.anadolu.edu.tr/Linux/pardus/
genelde benım dowland hızım bu şekılde.şuna fileserveden premıum ıle dowland yaptım sanırım buradakı alt yapı sorunundan kaynaklanıyor.ttnetın acizliği

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
kotayı nerde aşmışım?daha 15 gb yı geçmedım kı?
altyapıdan olabilir
8 mbite kadar internet 2mb/sn ile indiremez ve bu arada adil kullanım hakkı 25gb oldu diye biliyorum...
yılbaşından öncede mesaj atmışlardı adil kullanım hakkı 15gb dan 25gb ye
ücreti de 49 tl den 54,90 tl ye

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sorun bağlantında ara ttnet i anlat derdini.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
pardon 2 mb hızında ındırıyormuş
Uploaded with ImageShack.us

Offf offf kimse 8 mbitle o hızı göremez bi anlasanız.IDM de başlarken hız dalgalanması normaldir.Bende başta 3 mb/sn gösteriyor ama 1.85 mb/sn ye düşüyor(16 mbit).Yiyosa bu resmi koyan kişi indirme hızının vidyosunu koysun.

Zaten saçmalığa bakar mısınız hiç 2mb/sn hızla indirilen 8 gb lık dosya 3 saatte inermi? Onun 1 saatte inmesi gerekir.Bide salak gibi ByYuNuS farkıyla yazmış aynı interneti yeni keşfetmiş liseliler gibi
Şimdi baktımda bu adam bide admin olacak.Tam gerizekalının teki böylelerine itimat etmeyin.O foruma da girmeyin bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bağlantı hızımda 8 mbit ve İDM ile indirirken 2mb/sn gördüğümde oluyor ama ortalama 1,5 mb/saniye hızla iniyor. İsterseniz buyrun videosu;

[DHTUBE=[URL]http://www.youtube.com/watch?v=BqPE4EmQyP4&feature=youtu.be[/URL]]