IDM Download hızını arttırma

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben kyk da kalıyorum ben ıdm ile dosyaları 100 ile indirirken arkadaşım yanımda 700 ile aynı siteden aynı programla indirebiliyor sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bakın çoğunuz demiş işde işe yaramıo fln tabi normalde fazla yaramıo ama şöle bi faydasını buldum ttnet de akk varken hız kısıtlamasız bi sunucudan indiriyorsunuz dielim hemen 8mbps ise 800-900 ile başlar yavaş yavaş 300 e düşer bunun nedeni akk dan dolayı ama modem ayarlarındanda bakarsanız aslında hızınız 8mbps yani böylece bölerek zorluyorsunuz ve 900 le başlayıp 600 gibi bir değere düşüyor anlatabildim mi bilmiyorum ama benim çok işimi gördü birde ben 16 değilde 32 yaptım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende fiber 20 mbps hız var dendim 2.500 ile .2.600 arası indirme yağıyordum şimdi 2.800 lere çıkıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
faydası oldu .Mantıklı Benim internet hızım 32 Mbit ama 1.5 mb/sn falan indirebiliyodu.Çünkü sağlayıcı ancak o kadar yollayabiliyor.16 ya böldüğünde sağlayıcıyla olan bağlantı sayısı artıyor.2-2,5 mb arası seyrediyor şimdi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zaten firmalar internet hızını tam olarak kulannmana izin vermiyor. bu yüzden kullanıcılar port eşliyor ve ya böyle ayarlar yapıyor. Emrah000 tamamen haklı .

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kotam dolduğu için pek bir şey göremedim ...bilgi veren arkadaşa teşekkür ediyorum.
iyi araştırmalar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende denedım suanda ındırdıgım dosyayı durdurdum bu ayarı uyguladım.
Sonra dosyayı tekrar başlat tıklayıp ındırme hızına baktım.
Değişen birsey yok.. Indırme hızım yıne aynı, 1mb den ındırdıgım dosyayı artık 400kb ile indiriyor IDM. Bunun tek çaresi olarak IDM alakası yok bence modeme format atmak ip adresinin değişmesini sağlamak ve ındıre tıkladıgınızda hızın yukseldiğini göreceksiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 4 saatlik bir dosya indiriyorum onda bölünme olmuyor neden???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
süper paylaşım 24 çıkardım 850 900 gören hız şimdi 1,8mb

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçektende işe yarıyor!! Battlefield 4 indiriyorum ilk bi baktım 15.176 gb indirmiş sonra kapadim 1 dk clash of clans oynadim tekrar baktim oraya 17.916 olmuş!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hort gibi oluyor ama bu ayarlar ile indirme hızım 3.0mb/s'den 6.3mb/s ye çıktı :D

F

furkan2001

SDN Okuru
harbiden yarıyo benim internetin kota aşımı oldu 300kb/sn iken 400kb/sn ye yükseldi internet hızım