IDM art arda download sorunu

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Internet Download Manager 5.18 build 8 kullanıyorum.Biraz araştırdım ama sanırım pek karşılaşılan bir sorun değil.Sorun şu:IDM bir süre aktif bir şekilde çalıştıktan sonra ister devam etmekte olan dosyayı duraklatıp,devam etmek isteyeyim,ister başka bir downloada başlamak isteyeyim,başlamıyor download işlemi.Aşağıda duraklatıp devam etmeye çalıştığım bir dosyadan örnek var.Uzunca bir süre "GET gönder..." ekranında bekledikten sonra altındaki uyarıyı veriyor.Orada devam etme özelliği bilinmiyor yazdığına bakmayın devam etme özelliği var kullandığım sitenin.Problemin daha ilginç yanı ise şu:bilgisayarı yeniden başlattığımda bu duraklattığım downloada devam edebiliyorum.Yani bir download bittiğinde diğerine geçmek için veya duraklattığım bir dosyayı devam ettirmek istediğim zaman her seferinde yeniden başlatmam gerekiyor bilgisayarı.

idmg.jpg

idm2.jpg

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ındırdıgın dosya 7gb kadar gordugum nedenı ıse ıındırdıgın sunucudan yanı sıteden kaynaklanıyordur kopmalar dogaldır

cesurkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildigim kadariyla idm 4 gb kadar dosya indirmeleri destekliyor, ondan olacagini saniyorum.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
bende de bazı sitelerde aynı anda indirmeye izin vermiyor diyor :D bu sorunu formatla bile çözemedim :D

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Cevaplar için teşekkürler.Dedikleriniz mantıklı olabilir belki ama belirttiğim gibi bilgisayarı yeniden başlattığımda istediğim şekilde download yapabiliyorum tekrar.Yani 4 gb desteklememesi veya sunucudan kaynaklı bir sorun olacağını sanmıyorum.Kaldı ki indirdiğim siteyi de söyleyebilirim.www.put.io'dan indiriyorum bilenleriniz vardır belki.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Benim gözlemlediğim şu ki tek sunucudan download yaptığında durdurup devam edemiyorsun. Birden fazla sunucudan download ettiğinde durdurup devam etme şansın oluyor.

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Jdownloader deneyin.IDM ile kıyaslama yapmak istemem bile.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
selam arkadaşlar benimde ıdm hakkında büyük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim daha önceden olmuyordu fakat son birkaç gündür ıdm ile dowland yaptıgım zaman indirme tam %99 geldigi anda mavi ekran geliyor ve bilgisayar kapanıyor ve indirmeleri paylaşım sitelerinden yaptıgım için devam edemiyorum en son sadece mozillayla indirmeyi denedim oda aynı şeyi yaptı yardımcı olursanız çok sevinirim hiçbir şey indiremiyorum

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
selam arkadaşlar benimde ıdm hakkında büyük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim daha önceden olmuyordu fakat son birkaç gündür ıdm ile dowland yaptıgım zaman indirme tam %99 geldigi anda mavi ekran geliyor ve bilgisayar kapanıyor ve indirmeleri paylaşım sitelerinden yaptıgım için devam edemiyorum en son sadece mozillayla indirmeyi denedim oda aynı şeyi yaptı yardımcı olursanız çok sevinirim hiçbir şey indiremiyorum

Fİrefox indirme yöneticiside aynı hatayı verdiyse sorun IDM değil sanırım. Antivirüs programı dosya bittikten sonra kontrol esnasında hata verdiriyor olabilir. %99 sonrası demek dosya inmiş ve Disk'e yazılıyor demektir.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fİrefox indirme yöneticiside aynı hatayı verdiyse sorun IDM değil sanırım. Antivirüs programı dosya bittikten sonra kontrol esnasında hata verdiriyor olabilir. %99 sonrası demek dosya inmiş ve Disk'e yazılıyor demektir.

dedigin dogru %99 dan sonra inme bitiyor ve dosyaları birleştirmeye başlıyor(ortalama 1 2 sn sürüyor) fakat ondan sonrasını göremiyorum direk mavi ekran geliyor
antivürüs programı kullanmıyorum daha dogrusu aktif degil
bu arda indirilenler diske kaydediliyor ffakt birleştirme olmadıgı için degişik formata kalıyor ve kullanılamıyor yardım ederseniz çok teşekkür ederim

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kendi sorunumu kendim çözdüm sanırım.Sebebi KIS 2010'daki bir sorunmuş.Ekşi sözlük sağolsun;

2010 versiyonunda ciddi bir problem vardır. download yapmayı ve youtube benzeri sitelerden video izlemeyi engellemektedir. bilgisayar açıldıktan bir süre sonra ortaya çıkıyor bu problem. bilgisayarı tekrar başlatmadan da düzelmiyor.
kaspersky forumlarında da bu problemden yakınanlar olmasına rağmen dişe dokunur bir cevap verilmemiş. http://forum.kaspersky.com/...te=%2bkıs+2010+download

kısa süreli çözüm için pause protection, kesin çözüm içinse 80 numaralı portu kaspersky'e dinletmemekmiş*. bu seçenek pek güvenli gelmedi bana.

Tam da anlatıldığı gibi bir süre sonra download yapma ve video izleme yapılamıyordu.Neyse zaten kaldırmıştım iyi oldu bu.

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Baslık degistirilmicekmi art arda flan:D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Baslık degistirilmicekmi art arda flan:D

Bilakis ,herkesin yanlış yazdığı bir kelimeyi doğru yazdığı için teşekkür etmek üzere konuya girdim.

Sen ''değiştilmicekmi'' yazmışsın.Soru eki -mi ayrı yazılır .Ayrıca değiştirilMEYECEK yazılır.micek nerenin kazası:)

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilakis ,herkesin yanlış yazdığı bir kelimeyi doğru yazdığı için teşekkür etmek üzere konuya girdim.

Sen ''değiştilmicekmi'' yazmışsın.Soru eki -mi ayrı yazılır .Ayrıca değiştirilMEYECEK yazılır.micek nerenin kazası:)

Şimdi övünmek gibi olmasın da konu açılmışken belirteyim;

"ard arda" yazacaktım ilk önce.Daha sonra kafamı kurcaladı,Google amcaya sordum, doğrusunun bu olduğunu söyledi.Dil kurallarına önem veriyorum forum gibi platformlarda.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
IDM' nin herşeyi iyi de download' a bırakıyorum 7-8 saat downloaddan sonra ram kullanımı nı 1gb dan 4gb a kadar çıkartıyor, ram i şişiriyor. Bunun çözümü yok mu ram temizleme programları dışında direk IDM üzerinden ?

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
IDM' nin herşeyi iyi de download' a bırakıyorum 7-8 saat downloaddan sonra ram kullanımı nı 1gb dan 4gb a kadar çıkartıyor, ram i şişiriyor. Bunun çözümü yok mu ram temizleme programları dışında direk IDM üzerinden ?

Hiç dikkat etmemiştim. Bende hiç kapanmaz ve şu anda 25 mb ram harcıyor.

IDMAN.exe dışında bir dosyası daha var mı?