İdeal ısınma kaç derece olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

Techn_o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bir telefon için idial sıcaklık kaç derece olmalıdır? (Oyun oynamadan)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İdeal sıcaklık diye bir şey olmaz. Çok çeşitli faktörler var. Örneğin mobil veri, Wi-Fi'a oranla cihazı daha çok ısıtır veyahut güç tasarrufu modu, normal moda oranla cihazı daha çok ısıtır vs. Isı 50 dereceye kadar çıkabilir. Zaten 50'nin üstüne çıktığı an elde tutulması zorlaşır. O yüzden ele sıcaklık gelmediği ısılar normaldir diyebiliriz.

Ama sorduğunuz şey cihazın boştaki ısısı ise o da 30-35 derece arasıdır.

Techn_o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
35 derece denebilir.
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

İdeal sıcaklık diye bir şey olmaz. Çok çeşitli faktörler var. Örneğin mobil veri, Wi-Fi'a oranla cihazı daha çok ısıtır veyahut güç tasarrufu modu, normal moda oranla cihazı daha çok ısıtır vs. Isı 50 dereceye kadar çıkabilir. Zaten 50'nin üstüne çıktığı an elde tutulması zorlaşır. O yüzden ele sıcaklık gelmediği ısılar normaldir diyebiliriz.

Ama sorduğunuz şey cihazın boştaki ısısı ise o da 30-35 derece arasıdır.
Teşekkür ederim

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400

Techn_o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Boşta hiçbirşey yapmadan ki sıcaklığı 30 35 arası olmalıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki bende birşey dicem bataryanın ısısını nasıl ölçeceksiniz?
Uygulama ile. Ne kadar doğru değer veriyor bilmiyorum ama pil sıcaklığına illa ki yakın derece de değer veriyor hatta belki de tam değer de verebilir.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Uygulama ile. Ne kadar doğru değer veriyor bilmiyorum ama pil sıcaklığına illa ki yakın derece de değer veriyor hatta belki de tam değer de verebilir.
Ama boşta kaç derece olur diye soruyosun sonra uygulama ile ölçeceğim diyosun yani uygalama açtığın zaman boşta olmuyo kendin ile çelişiyosun iyi günler

Techn_o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ama boşta kaç derece olur diye soruyosun sonra uygulama ile ölçeceğim diyosun yani uygalama açtığın zaman boşta olmuyo kendin ile çelişiyosun iyi günler
Hayır ben boşta demedim ki oyun oynamadan demiştim.