İçinde orjinal windows 10 kurulu olan SSD'yi başka bilgisayara takınca windows sorunsuz çalışır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Ben laptopuma ssd eklemek istiyorum. Şuanda kullandığım bilgisayarımda orjinal windows 10 var. Ssd alıp içine windows kurmayı düşünüyorum. Sorum şu: İleride orjinal windows olmayan bir bilgisayar alırsam ve bu SSD'yi yeni bilgisayara taksam o bilgisayar da orjinal windows olur mu?

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Çalişmayabilir belki.
Ben laptopuma ssd eklemek istiyorum. Şuanda kullandığım bilgisayarımda orjinal windows 10 var. Ssd alıp içine windows kurmayı düşünüyorum. Sorum şu: İleride orjinal windows olmayan bir bilgisayar alırsam ve bu SSD'yi yeni bilgisayara taksam o bilgisayar da orjinal windows olur mu?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Anakartınıza bağlı uefi desteklilerde genelde oluyor. Fakat diğer bilgisayarınızdaki windows key öğrenip laptopta aktifleştirmeniz daha mantıklı.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Anakartınıza bağlı uefi desteklilerde genelde oluyor. Fakat diğer bilgisayarınızdaki windows key öğrenip laptopta aktifleştirmeniz daha mantıklı.
Şuan halihazırda laptopta orjinal windows var :). Ben mi yanlış anladım acaba siz mi :) ?

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Tek kullanımlık key olabilir diye mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ters olmuş anlamadık ? :sweatsmile::sweatsmile:
:) :) canın sağolsun cevap yazman yeter :)

Key 1 kere olabilir 2 ikinci olmaz diye biliyorum.
Bilgisayarı aldığımda ayriyeten bir windows almadım içinde vardı yani. Herhangi bir key falan var mı onda da yada ben mi bilmiyorum?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
:) :) canın sağolsun cevap yazman yeter :)

Bilgisayarı aldığımda ayriyeten bir windows almadım içinde vardı yani. Herhangi bir key falan var mı onda da yada ben mi bilmiyorum?
Aida64 den bakın isterseniz.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Mediamarkt, alırsanız anakart gömülü olarak geliyor vatan alırsanız fredos olarak geliyor yani internet key alabilirsiniz 10 tl.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Siz bilrisiniz.
Korsan değil.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Ankart gömülü ises key istemez.
Henüz key girilmemiş bir bilgisayar ise dediğiniz şey olmaz. Key girdikten sonra 1 kez girilmesi yeterli oluyor. İşte o zaman gömülmüş oluyor. Tabi desteği varsa. Eski bir sistem de olabilir. Arkadaşın laptobu yeni sanırım.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Henüz key girilmemiş bir bilgisayar ise dediğiniz şey olmaz. Key girdikten sonra 1 kez girilmesi yeterli oluyor. İşte o zaman gömülmüş oluyor. Tabi desteği varsa. Eski bir sistem de olabilir. Arkadaşın laptobu yeni sanırım.
Valla yanılmıyorsam 4-5 sene oldu alalı. İlk aldığımda Windows'u aktif etmek için herhangi birşey yapmamıştım. Yani key falan girmedim direk windows 10 ile açılmıştı bilgisayar.

Son mesajlar