Soru İçerik Olarak Yüzüklerin Efendisi Ve Karayip Korsanları Tarzı Bir Kitap Yazsam Tutar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
133
Uzun süredir kitap yazmak istiyordum ama konu bulamıyordum.Daha sonra aklıma geldi, içerik olarak Yüzüklerin Efendisi+Karayip Korsanları tarzı bi kitap yazmak.Tabikide tamamen kopyala yapıştır olmayacak ama okunduğu zaman sanki o filmleri izlemiş gibi bir tat bırakır.Şimdi düşünün bu tarz bi kitap yazsam siz okurmuydunuz veya çok ilgi görür mü?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Video'su yok mu bunun?

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,582
Fantastik kitapların diğer türlere göre türkiye de daha az okunduğunu görüyorum.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Karayip Korsanları'nı anlarım da Yüzüklerin Efendisi zor. Felsefesi, anlatmak istedikleri, yeni üretilen bir dil, atmosferi, efsaneleri... Yüzüklerin Efendisi'nden uzak dur da ne yaparsan yap kardeşim...

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Uzun süredir kitap yazmak istiyordum ama konu bulamıyordum.Daha sonra aklıma geldi, içerik olarak Yüzüklerin Efendisi+Karayip Korsanları tarzı bi kitap yazmak.Tabikide tamamen kopyala yapıştır olmayacak ama okunduğu zaman sanki o filmleri izlemiş gibi bir tat bırakır.Şimdi düşünün bu tarz bi kitap yazsam siz okurmuydunuz veya çok ilgi görür mü?
Yüzüklerin efendisi 2. Dünya savaşında siperin içinde o psikolojiyle yazılmış bir daha yazılması zor eserlerdendir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kendin Kitap okumuyorsan, başkalarından da okumalarını bekleme. Mesela Yüzüklerin Efendisi'ni okudun mu? Ben okumadım.

Reaksiyon puanı
133
Karayip Korsanları'nı anlarım da Yüzüklerin Efendisi zor. Felsefesi, anlatmak istedikleri, yeni üretilen bir dil, atmosferi, efsaneleri... Yüzüklerin Efendisi'nden uzak dur da ne yaparsan yap kardeşim...
Yani onların fantastik dünyası benzeri bişey, benim dediğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendin Kitap okumuyorsan, başkalarından da okumalarını bekleme. Mesela Yüzüklerin Efendisi'ni okudun mu? Ben okumadım.
Yani kitap okuyan birisiyim Yüzüklerin efendisini okumadım ama filmini izledim

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yani onların fantastik dünyası benzeri bişey, benim dediğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani kitap okuyan birisiyim Yüzüklerin efendisini okumadım ama filmini izledim
Türk halkı okumak yerine video'sunu izlemeyi sever. Video'sunu çeksen nasıl olur.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben Gandalf rolünde oynarım.

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Konu benim gayet hoşuma gitti eğer güzel bir şekilde harmanlanır ise okunabilir. Sana bir öneri vermek istiyorum kitabının %10-%25'lik kısmını bitirdiğinde çevrene bir okut ve fikrini al. Eğer başta okturusan %10'un altında iken kafan çok karışır. Benim fikirlerim buydu. İyi Forumlar!

Reaksiyon puanı
133
Konu benim gayet hoşuma gitti eğer güzel bir şekilde harmanlanır ise okunabilir. Sana bir öneri vermek istiyorum kitabının %10-%25'lik kısmını bitirdiğinde çevrene bir okut ve fikrini al. Eğer başta okturusan %10'un altında iken kafan çok karışır. Benim fikirlerim buydu. İyi Forumlar!
Çoook teşekkür ederim.2 3 tane olmaz diyen olunca bu fikrimden vazgeçmiştim ama sizin sayenizde tekrardan yazma kararı aldım.?

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Çoook teşekkür ederim.2 3 tane olmaz diyen olunca bu fikrimden vazgeçmiştim ama sizin sayenizde tekrardan yazma kararı aldım.?
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Kitabınızın bir kısmı bitince atarsanız seve okur ve çevreme tavsiye ederim. İyi yazmalar iyi forumlar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bizim söylemimizle yazacaksan hiç bir şey yazamazsın.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,582
kazanç beklentisindeysen yazma.
ben bir çok kez +300 400 sayfalık kitap yazdım. bizzat yazar olan abiler ile konuştum. gereksiz ağır bulunup beğenilmeyince bastırmadım hiçbirini. en sonunda daha düşük yaş kitlesine hitap eden bir kitap yazmak istedim ve ciddi yayınlama niyetine girdim. hatta foruma hakkında konu bile açtım diye hatırlıyorum. bastırmanın maliyetini gördüm. dedim bunun kıymeti bilinmez bu yüke giremem. tekrar vazgeçirdiler. şaklabanlık yapmıyorsan bu ülkede ne tanınırsın ne para kazanırsın.

Reaksiyon puanı
133
kazanç beklentisindeysen yazma.
ben bir çok kez +300 400 sayfalık kitap yazdım. bizzat yazar olan abiler ile konuştum. gereksiz ağır bulunup beğenilmeyince bastırmadım hiçbirini. en sonunda daha düşük yaş kitlesine hitap eden bir kitap yazmak istedim ve ciddi yayınlama niyetine girdim. hatta foruma hakkında konu bile açtım diye hatırlıyorum. bastırmanın maliyetini gördüm. dedim bunun kıymeti bilinmez bu yüke giremem. tekrar vazgeçirdiler. şaklabanlık yapmıyorsan bu ülkede ne tanınırsın ne para kazanırsın.
Çok bi kazanç beklentim yok...Sadece yazmak için yazıyorum,büyük ihtimal wattpad te falan yazarım,yayınlarım.

browland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu tür Fantastik - kurgu kitabı yazmak düşünmekten çok çok zordur. Uzun zaman önce Metal Fırtına kitabı çıktığı dönemlerde, kısa öykü yazıyordum. Kurgu üzerine. Olay örgüsü inanılmaz zordur. Bir karakteri canlandırmak, tasvir etmek, okuyucunun zihninde algılamasını sağlamak zor bir süreçtir.

Fantastik ve bilim kurgu kitaplarının (kaliteli) bu kadar az olmasının nedenidir bu. Gördüğünüz bildiğiniz şeyleri değil, yeni bir dünya tasvir ediyorsunuz. Mantık hatası, zaman hatası gibi sorunları baştan aşmalısınız.

Baştan kısa öykü yazın. Daha doğrusu yazmayı deneyin. Ne dediğimi anlayacaksınız.

Bu arada bu forumdaki ilk mesajım. Hoş buldum :)

Reaksiyon puanı
133
Bu tür Fantastik - kurgu kitabı yazmak düşünmekten çok çok zordur. Uzun zaman önce Metal Fırtına kitabı çıktığı dönemlerde, kısa öykü yazıyordum. Kurgu üzerine. Olay örgüsü inanılmaz zordur. Bir karakteri canlandırmak, tasvir etmek, okuyucunun zihninde algılamasını sağlamak zor bir süreçtir.

Fantastik ve bilim kurgu kitaplarının (kaliteli) bu kadar az olmasının nedenidir bu. Gördüğünüz bildiğiniz şeyleri değil, yeni bir dünya tasvir ediyorsunuz. Mantık hatası, zaman hatası gibi sorunları baştan aşmalısınız.

Baştan kısa öykü yazın. Daha doğrusu yazmayı deneyin. Ne dediğimi anlayacaksınız.

Bu arada bu forumdaki ilk mesajım. Hoş buldum :)
Bir sürü öykü yazmışlığım var artık bunu kitap olarak yazmak istiyorum.Zaten karakterlerin hepsini adını,görevini,hikayesini yazacağım ilk kitabın adını,yeri,mekanı her şeyi düşündüm.

browland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir sürü öykü yazmışlığım var artık bunu kitap olarak yazmak istiyorum.Zaten karakterlerin hepsini adını,görevini,hikayesini yazacağım ilk kitabın adını,yeri,mekanı her şeyi düşündüm.
Zamanında kitap yazmak, öykü yazmak değerliydi. Ancak yapay zeka ile bence kitapların ömrü bitti. 1k dan fazla kitap okumuş biri olarak söylüyorum.

Size samimi tavsiyem şu olur.

Kısa öyküler yazın, münmkünse çocuk, başarı, ilham türlerinde
Yapay zekaya görselleri çizdirin.
Görsellere premier pro ya da after effect ile efekt yaparak video oluşturun.
Videoları siz seslendirin. Yapay zeka ile değil.
Youtube kanalı açıp yayınlayın.

0 TL masraf, Kitap bastırsanız bunun basım maliyetleri, dağıtımı, reklamı var. Satmazsa da ayrı bir şey.

Ortalama bir yazardan çok kazanırsınız. Videolar tutunca, düblaj eklersiniz farklı dillerde...

Reaksiyon puanı
133
Zamanında kitap yazmak, öykü yazmak değerliydi. Ancak yapay zeka ile bence kitapların ömrü bitti. 1k dan fazla kitap okumuş biri olarak söylüyorum.

Size samimi tavsiyem şu olur.

Kısa öyküler yazın, münmkünse çocuk, başarı, ilham türlerinde
Yapay zekaya görselleri çizdirin.
Görsellere premier pro ya da after effect ile efekt yaparak video oluşturun.
Videoları siz seslendirin. Yapay zeka ile değil.
Youtube kanalı açıp yayınlayın.

0 TL masraf, Kitap bastırsanız bunun basım maliyetleri, dağıtımı, reklamı var. Satmazsa da ayrı bir şey.

Ortalama bir yazardan çok kazanırsınız. Videolar tutunca, düblaj eklersiniz farklı dillerde...
Teşekkürler ama ben kitabı yazmak istiyorum.Ayrıca wattpad de yazacağım