İBB'nin Yemek Bütçesi...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İBB seçimi sonrası şu görüntüyü hatırlamayan yoktur. Ama koltuğa oturunca işler değişiyor demek ki.

Bugün İBB yemek bütçesi açıklandı 235 milyon TL. Yemek listesinde Antrikot , Mantarlı kiş , Kinoa patlıcanlı keçi peynirli trio vb yemekler dikkat çekti. Seçim zamanı her fırsatta tasarruf tasarruf tasarruf diye Ekrem İmamoğlunun tasarruf anlayışıda bu demek ki. Zam yapmayacam deyip her kaleme zam yapması gibi.

1581600948281.png

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
1581601408691.png

Haberin başlığı giden de gelen de Antrikotçu zaten. Benim takıldığım konu ben tasarruf edecem herkes ne yiyorsa onu yiyecem deyip bu ihalenin yapılması. Aynı şey zam içinde geçerli ihtiyaç varsa zam yapılacak tabii ki ama ben zam yapmayacam deyip yapınca yalancı durumuna düşüyor insan.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Ekli dosyayı görüntüle 87617
Haberin başlığı giden de gelen de Antrikotçu zaten. Benim takıldığım konu ben tasarruf edecem herkes ne yiyorsa onu yiyecem deyip bu ihalenin yapılması. Aynı şey zam içinde geçerli ihtiyaç varsa zam yapılacak tabii ki ama ben zam yapmayacam deyip yapınca yalancı durumuna düşüyor insan.
9.000 kişilik yemek hizmeti deniyor ama, sadece imama demiyor sanırım.. :)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
9.000 kişilik yemek hizmeti deniyor ama, sadece imama demiyor sanırım.. :)
9000 kişiye normal yemek kurufasülye pilav :)
Antrikot , Mantarlı kiş , Kinoa patlıcanlı keçi peynirli trio , Akdeniz Ordövr tabağı , Paçanga böreği Sütlü badem çorbası tarzı yemekleri çalışanların yiyebileceğini düşünmüyorsun heralde :D Bu menüler başkana özel.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
gayette verilir. önceki senelerde bi bakanlığa tadilat için anlaşmıştık, yemek için yemekhaneye gittik zaten 1 tane yemekhane yok hayatımda öyle yemek yemedim ben.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
9000 kişiye normal yemek kurufasülye pilav :)
Antrikot , Mantarlı kiş , Kinoa patlıcanlı keçi peynirli trio , Akdeniz Ordövr tabağı , Paçanga böreği Sütlü badem çorbası tarzı yemekleri çalışanların yiyebileceğini düşünmüyorsun heralde :D Bu menüler başkana özel.
Yok be hocam başkana özel dememiş ki 2. Menü olarak belirtilmiş. Aslını biz bilemeyiz, İBB çalışanına sormak lazım. O cımbızlanan yemekleri siz yediniz mi diye.. :p

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
gayette verilir. önceki senelerde bi bakanlığa tadilat için anlaşmıştık, yemek için yemekhaneye gittik zaten 1 tane yemekhane yok hayatımda öyle yemek yemedim ben.
Bakanlık ne alaka ? İBB diyorum ben.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Eskiden kimse kurgu videolarla tasarruf şovu yapmıyordu.
Daha dün hizmet araçlarını yanyana dizip israf diye şov yaptı , sonra da o araçlarla yetinmeyip yeni araç ihalesi açtı.
Önemli olan samimiyet, kimse onlara yemek yemeyin demiyor ama bu şovlara gerek yok.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Eskiden kimse kurgu videolarla tasarruf şovu yapmıyordu.
Daha dün hizmet araçlarını yanyana dizip israf diye şov yaptı , sonra da o araçlarla yetinmeyip yeni araç ihalesi açtı.
Önemli olan samimiyet, kimse onlara yemek yemeyin demiyor ama bu şovlara gerek yok.
Aynen öyle. Zaten ben de Cumhurbaşkanı Millet vekili Bakan veya Belediye başkanı üst düzey yemekler yemesin demiyorum. Üstte videosunuda attım herkes ne yiyorsa banada o deyip bunlar yapınca yakışıksız kalıyor. Yoksa İBB başkanı seçilmiş İsterse hergün Antrikot yesin devlet onun yediği yemek ile batmaz. Ama söylemleri ile hareketleri ters olunca insanın gözüne batıyor.
Araç ihalesi konusundada ihale canlı yayında yapılacak dendi. Özellikle izledim o ihaleyi :) İki firma katılıyor ikisinin belgeleri bile tam değil adam akıllı fiyat veren yok sonra 2. ihale canlı yayınlanmadı zaten tek firma katıldı ona verdiler kapandı gitti araç ihalesi. Lafa geldimi çok büyük israf vardı araç konusunda ihalelere hile karışıyordu ihaleye giren firma olmuyor ki hile karışsın :)

hdakdla

Asistan
Reaksiyon puanı
28
istanbulda her şeye zam yapılmış, ulaşıma, ekmeğe, suya doğalgaza :mad: Bu millete yazık, belediye başkanı olcam ben her şeyi düzeltecem.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çok zor değil. Haberin doğruluğunu teyit etmeden konu açmak bu kadar zor olmamalı. Tamamen art niyetle açılmış bir konu.

İhale Arama - EKAP (Kamu İhale Kurumu)
İhale kayıt no: 2019/639044
Hangisi yanlış veya yalan haberin ? Senin attığın likten ihalenin detayları. Bu yemek listesindeki menüleri belediye çalışanlarımı yiyecek demek istiyon açık konuşurmusun ? Yanlış veya yalan varsa düzelt lütfen. Ben haber sitelerinde gördüğümü yazıyorum.
1581614430503.png

Ekli dosyalar

• 1581614793179.png
    1581614793179.png
    204.1 KB · Görüntüleme: 156

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Hangisi yanlış veya yalan haberin ? Senin attığın likten ihalenin detayları. Bu yemek listesindeki menüleri belediye çalışanlarımı yiyecek demek istiyon açık konuşurmusun ? Yanlış veya yalan varsa düzelt lütfen. Ben haber sitelerinde gördüğümü yazıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 87644
Aklı selim bir insan olduğunuzu düşünüyorum inşallah yanılmıyorumdur. Yazdığınız sözleşme bedeli 350 kalemden oluşan bir ihalenin toplam bedelidir. Verdiğiniz haberde sanki 235 milyon küsürlük bir tutarı yemek için harcanmış gösteriyorsunuz.

1581615306671.png

hdakdla

Asistan
Reaksiyon puanı
28
zam zam zam yeter artık babam işe gidemiyo, eve ekmek getirmesi gerekenler yayan mı gitsin işe... :mad:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Aklı selim bir insan olduğunuzu düşünüyorum inşallah yanılmıyorumdur. Yazdığınız sözleşme bedeli 350 kalemden oluşan bir ihalenin toplam bedelidir. Verdiğiniz haberde sanki 235 milyon küsürlük bir tutarı yemek için harcanmış gösteriyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 87646
Ben bunun hepsi yemek demiyorum ki zaten. En büyük kalem yemek listesi ve yemek menüsünün içinde Antikottan tut cins cins yemekler var diyordu haber sitelerinde . Bak şu 350 kalemin full halini atarmısın şuraya 350 kalemi yüzdesel olarak hesaplayalım ne kadarı yemek masrafı diye. Veya sadece yemek olan kısımları atarmısın üstteki twitteki gibi 4.5 milyon TL mi onu görelim.
1581615583314.png

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
İmzalanan sözleşmeyi bulabilir miyim ona bakıyorum şimdi 4,5 milyon bana az gibi geldi ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Adam bal gibi de tassarrufa gidiyor. Her gün bir toplatı verse ve her toplantı yemekli olsa, evde ki yemek masrafı ortadan kalkar. Adam yaşamasını biliyor. Bence sevgililer günü sebebiyle bir tatile çıkar yarın.

hdakdla

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Adam bal gibi de tassarrufa gidiyor. Her gün bir toplatı verse ve her toplantı yemekli olsa, evde ki yemek masrafı ortadan kalkar. Adam yaşamasını biliyor. Bence sevgililer günü sebebiyle bir tatile çıkar yarın.
kardan adamı kucaklar abi svegili diye, buz gibi espri yaptım ?

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Şahsen kızdım. böyle bir şey olabilir mi yahu ? Nerede ejder meyveli smothie, nerede beyaz çay ?
Yüce rabbim herkese bahsettiği aklı kullanmayı bir gün nasip eder inşallah. Ahirette bu trolleri ayrı bir kategoride değerlendirecekler sanırım :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,384
Yahu neyini anlamıyorsunuz antrikot olan menü ağırlanacak misafirler için. Akıl var mantık var biraz düşünün siz makam sahibi olsanız hiç çalışanlarla aynı yemeği yer miydiniz? Yerdik demeyin demesi kolay. Kast sisteminden farklı olmayan bu iş hayatında daima basamak çıktıkça yapılan harcamalar,yenilen yemeklerin fiyatları sürekli artar. Yahu size soruyorum nereden bilebilir ki İmamoğlu,bürokratlar ya da milletvekilleri bir çorba,bir makarna ile karnını doyuranları.Öyle sözde şov için yapılan market ziyaretleri,aile ziyaretlerinde gördükleri sofradaki yemekler bir günlük şov için. Sonrasında adama bakıyorsun aynı şeyi mi yiyor kendi evinde. Biz vatandaş olarak koyun sürüsü gibi çalışıp ay sonunu hesaplarken, onlar yaptıkları harcamanın sonundaki sıfırlara bile bakmazlar. Sonuçta hepsi kendini düşünen insanlar bizim yaptığımız ise kötülerin içindeki en az kötüsünü bulup başımıza idareci olarak getirmek.

Reaksiyon puanı
10,324
Ben İmamoğlu'nun tabağındaki lokmaları sayarak vurulmasını asla doğru bulmuyorum. Daha önce tasarruf vadetmesine rağmen menüsünde lüks yemeklerin bulunmasını da kınamam. Sonuçta misafiri vardır, gelen gideni vardır, bunlar olabilir, normaldir. Ayrıca seçim dönemlerinde verilen vaadleri yerine getirememiş olmasını da normal karşılarım. Sonuçta siyasettir bu... Bu yanlışa düşen sadece İmamoğlu da değil, sağdan da soldan da, müslümanlığı kimseye bırakmayanına varana dek hemen hepsi -hata da olsa- bunu yaparlar. Bu konuda Hz. Ömer hassasiyetini kimseden bekleme hakkımız yok ne yazık ki...

Lakin, benim İmamoğlu'nu asıl kınadığım, ayıpladığım şey -muhtemelen- siyasi görüşlerinden dolayı yüzlerce işçisini işten atıp onların evlad-ü iyalini açlığa, perişanlığa mahküm etmesidir. Bu durumu kimsenin neden dillendirmediğini de hala anlamış değilim.