İBB'nin Noel Yemeği Vermesi !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Türk tarihinde ilk defa bir belediye Noel kutlaması yapmış ve Noel Yemeği vermiş. Şahsi kararıdır bir şey diyemem. Ama sürekli israf var gereksiz harcama var biz İstanbul'u kazanırsak İsrafın önüne geçecez diyen Ekrem İmamoğlunun ultra lüxs Noel Yemeği vermesi sizce normal mi ? Sonuçta bu yemeği İBB bütçesinden veriyor heralde.

Bu olayın benzerini AKP yapsa Aylar yıllarca konu ederdi bazıları Millet aç Millet yiyecek ekmek bulamıyor bu menü nedir diye !

Noel Kutlamasında verilen yemeklerin ben adını bile yeni duyuyorum çoğunun.

EykRN_1640124358_7149.jpg

1640353652445.png

Not: Bildiğiniz gibi Noel Hz İsanın Doğumunun kutlanmasıdır. Ve Bu kadar bütçesinde sıkıntılar olan İBB'nin Haliç Kongre merkezinde böyle bir yemek vermesi sizce normal mi ?

Reaksiyon puanı
114
Türkiye'de, Osmanlı'da yüzyıllardır gayri müslim halk yaşıyor. Noel yemeği israf ise aynı şekilde Ramazan İftarı'da israftır. Sizin olunca kutsalınız onların olunca kutsal değil. Ayrım yapmayı öğrendiğiniz kadar keşke birlik ve beraberliği de öğrenmiş olsaydınız. Bu ülkede gayrimüslimler hep vardı ve varolmaya da devam edecek. Ayrıca İBB'nin bu etkinliğe ne kadar bütçe ayırdığını düşünüyorsunuz ki? Türk tarihinde bir ilk diye nitelendirmeniz de ayrıca komik olmuş.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Noel yemeği israf ise aynı şekilde Ramazan İftarı'da israftır.

Ramazan iftar menüsünde şu yemeklerde bir tanesi veriliyorsa evet israftır.

kabak çiçeği dolması
bademli kereviz tekmilli fava
siyah pirinçli beluga mercimeği
porçini mantar dolgulu çıtır kadayıf
Poşe kuşkonmazlar
Ballı hardal Soslar
Portakal soslu karides ızgaralar
Çin lahanası
Taze minik fasulye
Kıtır kabaklar
hindistan cevizi sütü

Sen de biliyorsun ki İftar yemeklerinde tabldot yemek verilir. 1 ana yemek 1 pilav veya makarna 1 tatlı bir salata 1 çorba olur genelde. VE bu yemek genelde ihtiyaç sahiplerine verilir ve iftar giderlerini zenginler karşılar yardım severler karşılar.

Sabah akşam Vatandaş zor durumda halk aç edebiyatı yapan muhalefetin bu tarz üst düzey yemek vermesine normal diyorsanız sıkıntı yok.

Sizin olunca kutsalınız onların olunca kutsal değil.

Kimse Noel onların kutsalı değil flan demiyor ki çarpıtmanın bu kadarı :)

Türk tarihinde bir ilk diye nitelendirmeniz de ayrıca komik olmuş.

Haberde öyle yazıyor ilk defa bir belediye noel yemeği vermiş. Tarihte örneği yok !

Reaksiyon puanı
114
Ramazan iftar menüsünde şu yemeklerde bir tanesi veriliyorsa evet israftır.

kabak çiçeği dolması
bademli kereviz tekmilli fava
siyah pirinçli beluga mercimeği
porçini mantar dolgulu çıtır kadayıf
Poşe kuşkonmazlar
Ballı hardal Soslar
Portakal soslu karides ızgaralar
Çin lahanası
Taze minik fasulye

Kıtır kabaklar
hindistan cevizi sütü

Sen de biliyorsun ki İftar yemeklerinde tabldot yemek verilir. 1 ana yemek 1 pilav veya makarna 1 tatlı bir salata 1 çorba olur genelde. VE bu yemek genelde ihtiyaç sahiplerine verilir ve iftar giderlerini zenginler karşılar yardım severler karşılar.

Sabah akşam Vatandaş zor durumda halk aç edebiyatı yapan muhalefetin bu tarz üst düzey yemek vermesine normal diyorsanız sıkıntı yok.

Kimse Noel onların kutsalı değil flan demiyor ki çarpıtmanın bu kadarı :)

Haberde öyle yazıyor ilk defa bir belediye noel yemeği vermiş. Tarihte örneği yok !
Tablot yemekler vatandaşa veriliyor efendim, haberi yazanlara söylersiniz Hatay'da, Iskenderun'da hiç mi belediyeler Noel yemeği vermemiş. Evet vatandaş aç ama vatandaşın açlığından sorumlu olan belediyeler değildir. Siz sanıyorsunuz ki geçmişte hiç bir belediye lüks iftar yemekleri vermedi ve yemedi. Çok tebrik ediyorum bu iyi niyetinizi. İzmit Kocaeli'nde geçtiğimiz yıllarda sadece "Mehter Takımına" 163 bin lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı. Geri hesabını siz yapın rica ediyorum.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Bu yemekleri ben filmlerde bile görmedim bu ne bolluk :d

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Tablot yemekler vatandaşa veriliyor efendim, haberi yazanlara söylersiniz Hatay'da, Iskenderun'da hiç mi belediyeler Noel yemeği vermemiş. Evet vatandaş aç ama vatandaşın açlığından sorumlu olan belediyeler değildir. Siz sanıyorsunuz ki geçmişte hiç bir belediye lüks iftar yemekleri vermedi ve yemedi. Çok tebrik ediyorum bu iyi niyetinizi. İzmit Kocaeli'nde geçtiğimiz yıllarda sadece "Mehter Takımına" 163 bin lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı. Geri hesabını siz yapın rica ediyorum.

Bizzat iskenderun da yaşıyorum hocam kiliselerde böyle etkinlikler olduğuna şahidim lâkin hiç gitmiş değilim.