iBB mi TBB mi ? İkisini de dene tarafını seç

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Genelde sadece yorum getiriyor olsam da tebrik edin lütfen bu benim ilk başlığım.
baskan.JPG

Kaynak resim linkedin'den alınmadır. Konu yukarıdaki resim üzerine olacaktır.
Bunca zamandır İstanbul kapatılmalı denildi. Toplu taşıma ucuzlatılacak denildi, tersi duyurulsa da. Metro veya Otobüs hatları arttırılacağı yerde azaltma yapıldı. Daha dün bile haber izleyen çoğumuz görmüştür ki denetime takılan araçların içlerinden haddini neredeyse 2 katı geçen kadar fazla kişi taşıdığı görüldü.

Yani şu yaptığı paylaşımı gördükten sonra yapmak istemesem de fikirlerinizi merak ettim ve ilk başlığımı açtım.

İl Umumi Hıfzısıhha, Vali ve elinde bilumum imkanlara sahip olan biri, pandemi döneminde neden taksileri gündem haline getirirsin ki ? Adamlar çok büyük meblalarla taksi plakası almış, çalışan tutmuş, sigorta ödemiş. Elbet bende şehrimin taksicilerinin kiminden memnun olup kiminden olmasam da mevzu illa bugün mü açılmalıdır ?
İzmir depremini yeni atlatmışken, İstanbul depremi diyerek halka seslenen, İstanbul kapatılmalıdır diyerek sitem eden birinin gündemi neden özel sektördeki bir kurumu (ben böyle anladım) komple eline almaya çalışmaktadır ? Müsait bir zamanda kendilerini düzgün yönetecek şekilde taksicilere bir tüzük hazırlayamaz mı ? Bunu denetimlerle sürekli hale getiremez mi ? Zaten metrosu, osu busu hat sayısı azaltılmış durumda gerçekten "Türkiye ekonomisine" dem vurarak taksi tutsunlar tebliği mi bu ?

İstanbul Büyükşehir Belediye mi yönetilmeye çalışılıyor, Taksicilik Büyükşehir Belediye mi ?
Ukome pukome her neyse Metro, Otobüs hatları için birşey getirse de keşke İstanbullu kardeşlerimiz iç içe değil o uzun yolculuklarında rahat rahat yolculuk etseler, risksiz şekilde.

Konu içeriği siyaset olduğu için yapmayın, tarafsız olarak yazın dersem absürt kaçabilir doğal olarak. Hadi siyaset yaparak biri bize aktarsın bu durumu.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Normalde bu taksi olayı kaç aydan beri gündemde var, daha önceden İmamoğlu alt komisyonda bunu dile getirdi fakat yine kabul edilmedi, hatta taksiciler eylem yapmıştı. Bu ay tekrar gündeme getirdi yine kabul edilmedi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açık konuşmak gerekirse bu ekstra 5000 Taksi plakası olayını destekliyorum. Taksicilerin tek el olmaması ve Kaliteyi arttırması lazım. Hatta tekrar UBER bile getirilebilir ( Neden kaldırıldığını bile anlamadım. ) Rekaber iyidir aslında. Yasa yeni plaka çıkarmaya engel ise. Başka yollar ve alternatifler yeni çözümler aranmalı ilerleyen zamanda.

Lakin bu 5000 Taksi muhabbetinin Korona zamanı sırası olmadığını düşünüyorum. Zaten sokağa çıkma yasakları var taksiciler perişan halde. ( Plaka sahipleri değil gündelik hesabına çalışan emekçi insanlar. ) Korona var sokağa çıkma yasakları var deyip 9 aydır doğru dürüst iş yapamıyorlar zaten üstüne devlet onlara tek plakalar bir gün çift plakalar bir gün diye sıraya koymuştu bir ara yoğunluk olmasın diye adamlar hiçbir şey kazanamıyor zaten. BU gidişle bir 6 ay daha kazanamayacak.

İBB gidip bu dönemde birde 5000 Tane yeni plaka sürerse piyasaya bu adamlar acından ölür. Ama korona bittiğinde bu işe bir çözüm bulup kaliteli araçlar ve ŞÖFÖRLER ile yeni taksiler o olmuyorsa dolmuş hat minubüsü vb alternatif sunması lazım piyasaya yoksa bu kadar büyük 16 milyonluk yer yer Turistler ile 20 milyonu gördüğü söyleniyor İstanbul'un kaliteli hizmet herkesin hakkı.

Not: Ekrem Başkanın bu tarz olayları Siyaseten çözmesini ve Show peşine düşmemesini rica ediyorum yoksa çok itici oluyor. Sabah akşam TV ye çıkmak milletle kavga etmek ağız dalaşına girmek kendini konuşturmaya reklam yapmaya çalışmak sabah akşam gazetelere konuşmak flan olmuyor ne yapıp edip hizmet getirmesi önemli olan.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Normalde bu taksi olayı kaç aydan beri gündemde var, daha önceden İmamoğlu alt komisyonda bunu dile getirdi fakat yine kabul edilmedi, hatta taksiciler eylem yapmıştı. Bu ay tekrar gündeme getirdi yine kabul edilmedi.
Ya biliyoruz çekişmelerini de, şimdi herşey bitti bunun mu vaktidir ?

Not: Ekrem Başkanın bu tarz olayları Siyaseten çözmesini ve Show peşine düşmemesini rica ediyorum yoksa çok itici oluyor. Sabah akşam TV ye çıkmak milletle kavga etmek ağız dalaşına girmek kendini konuşturmaya reklam yapmaya çalışmak sabah akşam gazetelere konuşmak flan olmuyor ne yapıp edip hizmet getirmesi önemli olan.
Benim demek istediğim de bu. Muhalif ol sorun değil ama kalitelisini ol!
Burada insanlar pandemiden kırılıyorken, elinde güç varken yerinde kullan.

Tıbbi bir kurtuluş savaşı var ama herşey bir yana taksiler bir yana..