Yardım i7 11700k işlemcili sistem alınır mı?

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Yukarıya linkini bıraktığım toplama sistemi almayı düşünüyorum. Sistemde hiçbir şekilde oyun oynanmayacak ve sürekli kod yazılacağı için böyle bir sistem tercih ettim. Sizce bu sistemde neler değiştirilebilir? Değiştirme öneriniz varsa sistemi 27.000₺'dan az olacak şekilde değiştirmenizi istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kod yazılacak bi pc de ,RTX 2060 e.kartını ne yapacaksınız ki.
Çok fazla arkadaşıma sordum, hepsi "Kesinlikle ekran kartını daha iyi al." gibi şeyler söyleyince yükseltmek durumunda kaldım acaba yanlış mı düşünüyorum diye. Sizce GTX 1650 yeterli olur mu? Ayrıca sistemde başka bir problem görüyor musunuz?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
Kod için böyle bir sisteme gerek yok ki? Gereksiz masraf olur sadece kod içinse.
Çok fazla arkadaşıma sordum, hepsi "Kesinlikle ekran kartını daha iyi al." gibi şeyler söyleyince yükseltmek durumunda kaldım acaba yanlış mı düşünüyorum diye. Sizce GTX 1650 yeterli olur mu? Ayrıca sistemde başka bir problem görüyor musunuz?
Ekran kartı kodlamada pek önemli değil. Ek olarak 11700K'da çok çok güçlü. Yani üst düzey bir sistem kodlama için.

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kod için böyle bir sisteme gerek yok ki? Gereksiz masraf olur sadece kod içinse.

Ekran kartı kodlamada pek önemli değil. Ek olarak 11700K'da çok çok güçlü. Yani üst düzey bir sistem kodlama için.
Hocam aslında benim için böyle bir sistem önemli çünkü meslek olarak düşünüyorum ve cihazda çok fazla işlem yapacağım. Ekran kartı zaten kafama yatmamıştı, o konuda çok haklısınız. Ekran kartı ve işlemci için önerilerinize açığım ama.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
11700K çok fazla ısınır. Zaten 11. nesil ,genelde ,intelin en sıcak çalışan ve en fazla watt harcayan serisidir.

Size 12. nesilİntel veya ryzen bi makina toplayalım veya hazır toplanmışlara bakalım.Hazır pc lerin anakrtları, ssd leri çok iyi olmuyor genelde. Size kaliteli ve bu kadar para verdikten sonra ,hem hızlı ,hem kaliteli NVME SD lazım.

Serin çalışan ve sıcaklık ile boğuşmayan bi pc olması lazım. Sıcaklıktan ötürü bi bileşen, tam çalışır,bi şeyler yaparken, sorun çıkartmamalı size.

Bu yazdıklarıma göre,bi bakınayım E.kartı da , uçuk kaçık olmamalı.:)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,045
Sistemde hic oyun oynanmayacak ve sadece kod yazilacak ise Intel islemci secildigi taktirde islemcinin icerisindeki dahili GPU yeterli olur. Harici ekran kartina gerek bile yok. Hangi alanda kod yazacaksiniz?

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocalarım o zaman bir sistem toplayabilir misiniz bana? Şu an bilgisayar toplama konusunda acemiyim çünkü.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bir makina topladım. inventustan.Hazır sistem olsun .Parça parça ,alırsan ,toplama ile uğraşamazsın Bi parçada bile sorun çıksa,garantiye gönder ,uğraş dur. Başa çıkılacak gibi değil hele bi de acemi isen.

Özellikle inventusu seçtim.Kesinlikle ve hiç bi şekilde başın ağrımaz Hertürlü testini yapıp,yollarlar. Satış sonrası herhangi bi şey ,ne olursa olsun,hiç dert etme.

Şu sistem,inventusta hazır olan fireflux denilen modelini, özelleştirerek yaptım. Yani bi kaç parçasını değiştirdim.14700TL.

Ekran Alıntısı.PNG

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,045
Eger kodu Windows ozelinde yazmaniz gerekmiyorsa M1 islemcili Mac Mini, M2 islemcili MacBook Air veya M1 islemcili MacBook Air modellerine de bakabilirsiniz.

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eger kodu Windows ozelinde yazmaniz gerekmiyorsa M1 islemcili Mac Mini, M2 islemcili MacBook Air veya M1 islemcili MacBook Air modellerine de bakabilirsiniz.
Hocam Windows üstünde yazmak istiyorum, yoksa haklısınız Apple'da da çok iyi opsiyonlar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir makina topladım. inventustan.Hazır sistem olsun .Parça parça ,alırsan ,toplama ile uğraşamazsın Bi parçada bile sorun çıksa,garantiye gönder ,uğraş dur. Başa çıkılacak gibi değil hele bi de acemi isen.

Özellikle inventusu seçtim.Kesinlikle ve hiç bi şekilde başın ağrımaz Hertürlü testini yapıp,yollarlar. Satış sonrası herhangi bi şey ,ne olursa olsun,hiç dert etme.

Şu sistem,inventusta hazır olan fireflux denilen modelini, özelleştirerek yaptım. Yani bi kaç parçasını değiştirdim.14700TL.

Ekli dosyayı görüntüle 171252
Teşekkür ederim hocam, inceleyip bir dönüş yapacağım.

esterqoon

Asistan
Reaksiyon puanı
41

Ekli dosyayı görüntüle 171252
Tavsiye edilen sistem ilk sisteme göre daha tercih edilebilir. 12.Nesil Intel sistemler hem fiyat olarak hem performans olarak şuan piyasanın en iyisi. intel core i5-12400F size performans olarak istediklerinizi çok rahat verebilir.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
GTX 1650 sizi uçurur zaten. Abartmaya gerek yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,045
Hocam Windows üstünde yazmak istiyorum, yoksa haklısınız Apple'da da çok iyi opsiyonlar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim hocam, inceleyip bir dönüş yapacağım.

Yazacaginiz kod, derleyici veya urun Windows istiyor mu diye sormustum esasen. Ben yaklasik 8-9 ay once kod yazmak amaciyla M1 MacBook Pro'ya gecis yaptim, Windows'dan sonra ilac gibi geldi.

ulasfather27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
hocam android studio ile çalışmayacaksanız yüksek performanslı bi pcye gerek yok zaten ??

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam android studio ile çalışmayacaksanız yüksek performanslı bi pcye gerek yok zaten ??
Hocam çalışacağım, sanal makine üstünden farklı arayüzler de kurmam gerekecek. Bu yüzden biraz performansa ihtiyaç duyuyorum aslen.
Yazacaginiz kod, derleyici veya urun Windows istiyor mu diye sormustum esasen. Ben yaklasik 8-9 ay once kod yazmak amaciyla M1 MacBook Pro'ya gecis yaptim, Windows'dan sonra ilac gibi geldi.
Hocam kullandığım araçlar neticesinde Windows'a bağlı kalmak durumunda değilim ama Mac cihazlara alışmam epey zaman alacaktır. Bu yüzden Windows istiyordum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,045
Hocam çalışacağım, sanal makine üstünden farklı arayüzler de kurmam gerekecek. Bu yüzden biraz performansa ihtiyaç duyuyorum aslen.

Hocam kullandığım araçlar neticesinde Windows'a bağlı kalmak durumunda değilim ama Mac cihazlara alışmam epey zaman alacaktır. Bu yüzden Windows istiyordum.

Ben bilgisayar muh. son sinif ogrenciyisim. Yaklasik 1 yildir Swift ile calisiyorum, ondan once de C ve C++ ile calistim. Windows'dan sonra macOS'a alismam 1 haftami falan aldi cunku arayuz tamamen son kullaniciya yonelik tasarlanmis.

mr.Developer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben bilgisayar muh. son sinif ogrenciyisim. Yaklasik 1 yildir Swift ile calisiyorum, ondan once de C ve C++ ile calistim. Windows'dan sonra macOS'a alismam 1 haftami falan aldi cunku arayuz tamamen son kullaniciya yonelik tasarlanmis.
O halde bu söylediğinizi de düşünebilirim hocam.