i5 9600k Delid Yaptım.

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Herkese merhaba ebaydan getirttiğim eg delid tools ile i5 9600k işlemciye delid yaptım. 1-2 saat sonra testleri gerçekleştiririm. IMG_20201112_161521 - Hızlı Resim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar sonuç inanılmaz ben bile inanamadım. Nasıl uyguladıysam kendim bile şaşırdım. Boşta 26 derece eskiden 40 dereceydi. Occt en üst seviye stres testine soktum. 10 dk da max 40 derece aldım. Ve bu anlık sapmalı değer normali 33 lerde geziyor aklım almadı. Şu an çok mutluyum. Görsel atacağım.

Korkmaya başladım bilgisayardan ses çıkmıyor :D

İlki Boşta
Ekran Alıntısı.JPG

İkincisi 20 dakikalık stres testi sonucu. Sanki dünya rekoru gibi :D
OCCT-Screenshot-20201112-181850.png

10 Dklık cs go sonuç

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    702.6 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Peki sokete oturdu diyelim. Demiriyle sıkıştırıyorsun ya yerine kapak gibi. Onu nasıl yaptın?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Peki sokete oturdu diyelim. Demiriyle sıkıştırıyorsun ya yerine kapak gibi. Onu nasıl yaptın?
Eg Starts marka delid aracı ile yaptım. Çok güvenli çıkartırkende silikonlarken de sıkıntısız oluyor. Ebaydan aldım amerikapostam aracılığı ile. EG Starts Kaby Intel CPU DeliD & Relid Compatible LGA 775 1150 1151 Skylake I3 for sale online | eBay

Sanki hiç delid yapılmamış gibi düzgün oldu.

Artılarına gelirsek neredeyse hiç fan sesi duymuyorum. Cs go gibi benzer oyunlarda full ayarlarda bile ses yok diyebilirim. Mafia definitive edition da denedim son ayarlar sessiz ve performanslı oldu. Sıvı soğutucu kasanın yukarısında oyunlarda elimi koyduğumda çok hafif bir ısı var sıcaklık yok gibi. Diyeceğim şu ki gerçekten riske girmeye değer. Garanti dışı bırakıyor o kısmı var. Garantisi biten işlemciler yapılabilir. Ya da çok ısınıyordur yapabilirsiniz. Zor kısmı da kendi koymuş oldukları macunu temizlemek oldu. Baya yapışmış metalik macun maket bıçağı ile yavaşça kazıyarak çıkardım. Kapakda da oluyor onu da kazıdım.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Abi şeyi soruyorum. Yani işlemciyi anakarta taktın ya. üzerine de demir tutucu kolu sıkıyorsun ya.

Onu nasıl sıktın?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Aynen kilit işlemcinin demirini sıkıyor ya.

Demiri çıkardın şimdi nasıl sıkıyor?
Metalik macunları sürdükten sonra conta silikonu ile kapak etrafına sürüp kapattım. Bu da silikon
Ardından kit ile tutturdum. 1 saat bekledim.

Tebrik ederim hocam riskli bir iş. Yapmaya korkardım açıkçası.
Korkudan elim titriyordu. Ama herşeyi planlı dikkatli yaparsanız sıkıntı olmadan başarırsınız.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
He sandım ki işlemciden demiri çıkardıktan sonra takmadın. Direk silikon üzerine fan bağladığını sandım.

Söylediğim şey mümkün mü acaba?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
He sandım ki işlemciden demiri çıkardıktan sonra takmadın. Direk silikon üzerine fan bağladığını sandım.

Söylediğim şey mümkün mü acaba?
Kapaksız çok tehlikeli ve önerilmez. Öyle sadece test için deneyenler var. Sıvı soğutucu plakası genelde bakır olduğundan bu thermal grizzly conductonaut yapısını bozabiliyor o bloğun. Parçalayabilir yani. En mantıklısı kendi demir kapağı ile uygulamak. Bazıları da yanlarına hiç silikon sıkmadan kapatıyor. O da tehlikeli kapak kaysa yada o metalik macun akıp herhangi yere değse kısa devre yapabilir.

Kapaksız çok tehlikeli ve önerilmez. Öyle sadece test için deneyenler var. Sıvı soğutucu plakası genelde bakır olduğundan bu thermal grizzly conductonaut yapısını bozabiliyor o bloğun. Parçalayabilir yani. En mantıklısı kendi demir kapağı ile uygulamak. Bazıları da yanlarına hiç silikon sıkmadan kapatıyor. O da tehlikeli kapak kaysa yada o metalik macun akıp herhangi yere değse kısa devre yapabilir.
Herhangi bir sorunuz varsa yada uygulamak isteyen varsa yardımcı olabilirim. Öneri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Shadow of the tomb raider testden görüntü. Full ayarlar 1080p de.

1.jpg

Son düzenleme: