I3 işlemciyi söküp i5/i7 takilabilirmi?{notebook}

Omer Faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
I3 işlemciyi söküp i5/i7 takilabilirmi?{notebook}

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Takılamaz Diye Biliyorum.
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] : İlgilenir Misin ? :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Anakart i7 işlemciyi destekliyorsa olabilir gibi geliyor. Ancak çok dikkatli yapılması gereken bir durum, zira notebook u komple kaybetme durumu olabilir. :) Hoş içini açmak bile uzmanlık ister, en az 5 vida artar. :)

Benim görüşüm kurcalamayın, i7 işlemciye vereceğiniz para yerine bilgisayarınızı satıp işlemci parasını üstüne ekleyin, i7 bir makine alın. En güzeli bu olur.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer destekliyor ise genelde destekler takabilirsin.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
işlemciye göre anakart yapılmaz genelde(yani nesil bacak sayıları aynı ise). o yüzden desteklemesi muhtemel.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Benim görüşüm kurcalamayın, i7 işlemciye vereceğiniz para yerine bilgisayarınızı satıp işlemci parasını üstüne ekleyin, i7 bir makine alın. En güzeli bu olur.
bu görüşe katılıyorum maceraya gerek yok bence :)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
bu tarz cihazları sökmek ve toplamak beceri ister :) ilk önce böyle bir yeteneğiniz varmı ?
2. anakartınızı model'ine bakarak i5 ve i7 işlemci destekliyormu buna bakın,

bazı notebook ları dağıtmak gerçekten işkence mesela lenovo, sony gibi cihazlar ağlatır sökerken :)

ayrıca bu tarz şeylerden korkmanın çekinmeninde anlamı yok, soket'den çıkarıp takmak oldukça kolay, önemli olan işlemci bulabilmek notebook işlemcileri ayrıca satılmaz genelde,

Ghost Rider

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Notebook'unuzun Upgrade özelliği varsa takılabilir yoksa takılamaz diye biliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hp pavilion g6 1215st i5 işlemci var uzerınde bende fazladan i7 işlemci var takabilirmiyim uyarmı leptop açma toplamda uzmanımdır .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hp pavilion g6 i3 var onun yerine i7 taksam bi problem çıkarmı yardımcı olun

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
giriş soketleri aynıysa olabilir ancak tavsiye etmem hele notebook sa kesinlikle olmaz güç kaynağı yetersiz kalır ve statik elektrik bazı parçaları yakar bu durumda biraz zor ve i5 in hangi modeli ve i7 nin hangi modeli performans farkları bazılarının çok büyük.Bu yüzden intelin sitesini ziyaret et.

Vikipedide bir tablo var buradan bakabilirsin istersen;

http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_socket

umarım yardımcı olmuşumdur:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bi tane samsung np300v5a s06tr laptop um var cihazın ekranı kırıldı servise gönderdigimde ekran degişimi ve anakart degişimi dediler anakartım saglam çalıştıgı için kalsın dedim istemedim toplamda ise 1200 tl masraf cıkardılar bunun yerine yeni bir bilgisayar alsam işlemciyi degiştirip kullansam olur mu diye düşünüyorum ve alırsamda hangi marka ve modeli şeçmeliyim yardımcı olur musunuz