i3 3220+R7 240 Sistemi Nasıl Geliştirebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Armn Şfrmıdvylr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tavsiyem bu tarz bir şey alman yönünde ram ve ankartı kendi istegin yönünde marka model değiştirebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

apu sistem dizerken çift kanal ve yüksek hızlı ram olmasına dikkat edin çok ciddi performansa etkileri var
kullandığım sistemi satıp apu sistemde alınabilir belki, sahip olduğum sistemin ederi ne kadardır ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
benim eski psu bozuldu o sırada ram slotunu yakmış galiba ben o yüzden olduğunu düşünüyorum, psu bozuldu diye yeni psu aldım bu sefer ram slotu bozulmuş tek ram ile çalıştırdım, pcyi 2012de almıştım casper marka psu normal yani bozulması, ram slotu tamir edilebiliyorsa bakarım.
neredeyse 10 sene olmuş. işini bilen bir tamirci senin ram slot sorununu çözecektir, mosfatları kontrol eder, bir de kondansatörlere bakar..

anakartını değiştirince yeni aldığın rami kullanamayacaksın, çünkü anakartın desteklemeyecek.. işlemciyi de kullanamayacaksın desteği olmayacak. sadece harddisk ve alırsan ssd yi kullanabilirsin.. bir de ekran kartı.. psu bile desteklemeyebilir daha doğrusu gücü yetmeyebilir. önceliğin ram slotu tamir bence.. ssd + işlemci + soğutucu veya ek ram alabilirsin. işlemci değiştirince kaliteli trmal macn sürmeyi unutma.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Biraz eski fakat almadıysan tavsiyem şu olur.

61 serisi çipsetler eski. Benim eski sistemimde de o çipsetli anakart vardı. O anakarta en iyi 3770 takabiliyorsunuz. Bence ikinci elden Z81 anakart + 4770K alman. Hem 8x2 16GB rame çıkarsın hemde GTX1660S veya ikinci el GTX1070 , 1070 Ti alırsın mükemmel bir sistem olur.