Hürrem'in memesi dışarıda değildi!

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yıldız Tilbe, tarihi kahramanların dizilerde farklı gösterildiğini söyledi. Tilbe "Hürrem beş vakit namaz kılan, saçının telini eşinden başka kimsenin görmediği bir kadındı, dizideki gibi memeleri dışarıda değildi!

388279122454200150.jpg

Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, tarihi kahramanların dizilerde farklı gösterildiğini söyleyerek Twitter'da tepki gösterdi. Özellikle Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın hayatının anlatıldığı 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini eleştiren şarkıcı şu yorumları yaptı: "Kanuni'nin yazdığı tek şiir hakkıyla çevrilse, beni ve diğer şarkı sözlerini utandırır. Onların derinliği, yüksekliği başka. Kanuni ile Hürrem'in aşkını hakkıyla anlatabilselerdi; izleyen herkes aşık olur, sevmeyi, sadakati öğrenirdi."

ÇOK YARDIMSEVERDİ
Tilbe attığı tweet'lere şöyle devam etti: "Hürrem beş vakit namaz kılan, saçının telini eşinden başka bir adamın görmediği bir kadın; dizideki gibi memeleri dışarıda değil ki. Hürrem'in yaptırdığı aşevleri, baktığı kimsesizler saymakla bitmez." Tilbe zehir zemberek açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Osmanlı İmparatorluğu'nu Roma İmparatorluğu'yla karıştırıyolar galiba. Büyük Osmanlı evlatlarını, ahlak abidesi kadın ve erkeklerini, Allah'tan korkan padişahlarını tam tersi tanıtmaları hoş değil. Bunu başkası yapsa kızardık. Onların bu şekilde tanıtılması ağrıma gidiyor."

BENİM HAYATIMI SENARYOLAŞTIRMAYIN!
Hayatının senaryolaştırılmasını istemeyen Tilbe, Twitter'da şunları yazdı: "Hayatımın senaryolaştırılmasını yasaklıyorum. Şimdi ve 100 yıl sonra da... Dizideki kurgu, senaryo beni hiç ilgilendirmez. 'Ayşe'den esinlendim' deyip Maria anlatılmaz, öyle değil mi?"

Kaynak

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Muhteşem Yüzyıl'ın Osmanlıyla alakası yok ki zaten. Kafalarına göre Osmanlıyı anlatmışlar. Peh!

Algos SB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıldız Tilbe : " Bunu başkası yapsa kızardık " kesinlikle katılıyorum.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yıldız bize tercüman olmuş.. Helal sana.

Reaksiyon puanı
31
Görende tilbeyi Osmanlı zamanında yaşadı sanır bu sözlerinle gündeme geldin aferim çok güzel hareketler bunlar :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ee arap dansozler de musluman sozum ona da iste ayrintilarda bazi seyler hata veriyo nedense :D

yildiz tilbe de dansoz degilmiydi ya o dami ... din uzmani olmus nolmus . neyse biseyler soylerdim de bukadar bile cok sey anlatiyo anlayana :D

gerci aslinda dansozler genelde yuzlerini gizliyolar oyle bi gelenek de var tabi :/ ama gogus dekoltesi vardir genelde ki cariyelerin arasira sansoz gibi gosteriler yaptiklarini iddia edenler de vardi bi sure oncesine kadar :D

Görende tilbeyi Osmanlı zamanında yaşadı sanır bu sözlerinle gündeme geldin aferim çok güzel hareketler bunlar :)
belkide gidip kontrol etmistir hurrem sultanin neresi ne kadar acik diye rapor tutmustur .
bilemeyiz okadarini :D

Reaksiyon puanı
31
ee arap dansozler de musluman sozum ona da iste ayrintilarda bazi seyler hata veriyo nedense :D

yildiz tilbe de dansoz degilmiydi ya o dami ... din uzmani olmus nolmus . neyse biseyler soylerdim de bukadar bile cok sey anlatiyo anlayana :D

gerci aslinda dansozler genelde yuzlerini gizliyolar oyle bi gelenek de var tabi :/ ama gogus dekoltesi vardir genelde ki cariyelerin arasira sansoz gibi gosteriler yaptiklarini iddia edenler de vardi bi sure oncesine kadar :D

belkide gidip kontrol etmistir hurrem sultanin neresi ne kadar acik diye rapor tutmustur .
bilemeyiz okadarini :D
Buda yeni moda oldu kim hakkında bir şey söyletmek istiyorsa muhteşem yüzyılı öne sürüyor yanar döner iş:mrgreen:

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Ben frikik var sandım başlıktan. :D Bi heyecanla girdik konuya fos çıktı.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hürrem sultanın nasıl giyindiğini, ne yediğini, ne dediğini bilmemiz mümkün değildir. Padişahın eşlerini sadece ismen bilebiliriz. Zaten dizinin senaristleri de diyor "kurgulanmıştır" diye. Dizi de Harem de geçen kısımlar (büyük kısmı orada geçiyor) tamamen kurgulanmıştır. Dizi daha çok meme, bacak gösterip insanları televizyon başına toplama peşinde. Halbuki o dönemleri anlatan öyle diziler, filmler yapılır ki Spartacus' ü, Game of Thrones' ü solda sıfır bırakır. Ara sıra Fetih 1453 gibi yapımlar görsekte bunlarda çalıntıdan öteye gidemiyor.

http://www.gecce.com/haber/yilmaz-ozdilden-fetih-1453-yazisi-184751.html

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Dizide ne bir ibadet ne de bir secde var. Benim gördüğüm tek şey

Meryem Uzerli & Friends boobs show.