Yardım Hukuk fakültesi tercih tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İyi günler arkadaşlar halihazırda erü'de ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum ama bu sene şansımı denemek isteyip eşit ağırlıktan tekrar sınava girdim ve 6.7k sıralama geldi. Hukuk yazmayı düşünüyorum. Şunu da ekleyeyim avukatlık yerine hakim/savcılık veya akademisyenliği tercih ederim biliyorum torpil istiyor bu seçenekler ama yine de avukatlığa tercih ederim. Aklımda bazı yerler var:

Hacettepe hukuk
Marmara hukuk
Hacı Bayramı Veli (gazi) hukuk
Erciyes hukuk (yaşadığım şehirde)

Normalde İstanbul üniversitesi 2. Öğretim yazmayı düşünüyordum ama bu sene kapanmış maalesef. Gelmez ama yine de 1. Öğretimini yazıp şansımı deneyeceğim. Şehir konusunda da en büyük kriterlerim yaşaması kolay ve ekonomik olması. Eğlenceymiş gece hayatıymış hiç işim olmayan şeyler. İstanbul sevdalısı, deniz sevdalısı biri de değilim. Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Hakim olmamanızı öneririm. Hukukta ısrarcıysanız avukat olmanızı önerebilirim.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Yaşadığın şehirde okuyabilirsin. Avukat olmanı önermiyorum hocam. Çünkü verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsun. Hakim-savcılık ya da akademisyenlik daha iyi. Torpil konusunda haklısın ama yinede referans bulup denemeye değer.

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaşadığın şehirde okuyabilirsin. Avukat olmanı önermiyorum hocam. Çünkü verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsun. Hakim-savcılık ya da akademisyenlik daha iyi. Torpil konusunda haklısın ama yinede referans bulup denemeye değer
Yüksek ihtimal Ankara Hacı Bayram Veli gelecek hocam. Erciyes yaz okulu imkanını kestiği için çok bir önemi kalmadı benim. İçin. Erü yazsaydım yaz okulu alıp okulu erken bitirmek için uğraşacaktım ama yaz okulu erü hukuk da kaldırılmış artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dini sebeplerden dolayı.
Haklısınız hocam. Bu konuda hukuk başlı başına tehlikeli bir bölüm yine de dini dikkate almayan birisi yerine dini kıstasları esas alan birisinin hakim olmasını ben tercih ederim. Boş bırakılmaması gereken bir alan.

Son düzenleyen moderatör:

Lionel Canatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam bence avukat olun, çünkü hakim olursanız boşanma davalarında öldürülme ihtimaliniz var mesela manyağın biri gelir ''senin yüzünden karımdan ayrıldım'' deyip sizi öldürebilir.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Hocam tercih sonuçları açıklandı durum nedir? Ben Kabil Üniversitesi İstismarcılık bölümünü kazandım Afganistanda (!)

Reaksiyon puanı
8,023
Hocam bence avukat olun, çünkü hakim olursanız boşanma davalarında öldürülme ihtimaliniz var mesela manyağın biri gelir ''senin yüzünden karımdan ayrıldım'' deyip sizi öldürebilir.
Çocukça düşüncelere kapılmayın.

Tıp, Mühendislik ve Hukuk prestiji her zaman yüksek bölümlerdir. Eğer işinizi severek yapıyorsanız önünüz gayet açık Hukuk fakültesinde. Ek olarak dediğiniz gibi Hakimlik ve Savcılık üzerine yükselip hayalinizdeki mesleğe ulaşabilirsiniz. Yok dini sebep yok film senaryoları kurup kafanızı bulandırmaya çalışanların değil Hukuk fakültesinde okumayı daha üniversite kampüsünden geçmediğini düşünüyorum.

Bu arada tercih sonuçları açıklanmış umarım isteklerinize göre gelmiştir.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
İyi günler arkadaşlar halihazırda erü'de ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum ama bu sene şansımı denemek isteyip eşit ağırlıktan tekrar sınava girdim ve 6.7k sıralama geldi. Hukuk yazmayı düşünüyorum. Şunu da ekleyeyim avukatlık yerine hakim/savcılık veya akademisyenliği tercih ederim biliyorum torpil istiyor bu seçenekler ama yine de avukatlığa tercih ederim. Aklımda bazı yerler var:

Hacettepe hukuk
Marmara hukuk
Hacı Bayramı Veli (gazi) hukuk
Erciyes hukuk (yaşadığım şehirde)

Normalde İstanbul üniversitesi 2. Öğretim yazmayı düşünüyordum ama bu sene kapanmış maalesef. Gelmez ama yine de 1. Öğretimini yazıp şansımı deneyeceğim. Şehir konusunda da en büyük kriterlerim yaşaması kolay ve ekonomik olması. Eğlenceymiş gece hayatıymış hiç işim olmayan şeyler. İstanbul sevdalısı, deniz sevdalısı biri de değilim. Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
ERU pek okunabilecek bir üniversite değil bence. Ekonomik durumun nedir bilmiyorum ama güzel bir sıralama yapmışken şehir tercihini de göz önünde bulundur.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Hacettepe hukuk tercih et ve parayı seviyorsan avukat ol.

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam tercih sonuçları açıklandı durum nedir? Ben Kabil Üniversitesi İstismarcılık bölümünü kazandım Afganistanda (!)
Hocam maalesef kontenjan kurbanı olduk yukarıda bahsi geçen üniversitelerin hepsi 1-2 puanla kaçtı son tercihim olan erciyes hukuka yerleştim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tıp, Mühendislik ve Hukuk prestiji her zaman yüksek bölümlerdir. Eğer işinizi severek yapıyorsanız önünüz gayet açık Hukuk fakültesinde. Ek olarak dediğiniz gibi Hakimlik ve Savcılık üzerine yükselip hayalinizdeki mesleğe ulaşabilirsiniz. Yok dini sebep yok film senaryoları kurup kafanızı bulandırmaya çalışanların değil Hukuk fakültesinde okumayı daha üniversite kampüsünden geçmediğini düşünüyorum.

Üzücü bir şekilde son tercihim olan erü hukuka yerleştim hocam. Gano kasıp akademide kalmak için uğraşmayı düşünüyorum en kötü son sene yatay geçiş yaparım. Onun harici dediğiniz gibi hakimlik savcılık için uğraşacağım. Hukuka karamsar bakıyordum bir tık. Tercih de istediğim gibi gelmeyince üzülmüştüm. Sözlerinizi duymak iyi geldi :)

Reaksiyon puanı
8,023
Üzücü bir şekilde son tercihim olan erü hukuka yerleştim hocam. Gano kasıp akademide kalmak için uğraşmayı düşünüyorum en kötü son sene yatay geçiş yaparım. Onun harici dediğiniz gibi hakimlik savcılık için uğraşacağım. Hukuka karamsar bakıyordum bir tık. Tercih de istediğim gibi gelmeyince üzülmüştüm. Sözlerinizi duymak iyi geldi :)
Öncelikle hayırlı olsun. Başarılı bir akademik kariyer dilerim. Yatay geçiş biraz zor çünkü okullar genelde çok az kontenjan açıyor ve bazı dersleri saymama durumları olabiliyor. 1 2 puanla kaçan okullarda da aldığınız eğitim ve diploma yeterliliğiniz birebir aynı o yüzden üzülmeyin derim. Kendinizi iyi bir şekilde yetiştirip başarılı bir hakim, savcı olmanızı en içten dileklerimle diliyorum yolunuz açık olsun.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685

Kesinlikle sıradan kullanıcı kardeşime katılıyorum ve size ben olsam savcılık okurdum nedeni yok bana daha eğlenceli geldiği için söyledim

Harun~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle hayırlı olsun. Başarılı bir akademik kariyer dilerim. Yatay geçiş biraz zor çünkü okullar genelde çok az kontenjan açıyor ve bazı dersleri saymama durumları olabiliyor. 1 2 puanla kaçan okullarda da aldığınız eğitim ve diploma yeterliliğiniz birebir aynı o yüzden üzülmeyin derim. Kendinizi iyi bir şekilde yetiştirip başarılı bir hakim, savcı olmanızı en içten dileklerimle diliyorum yolunuz açık olsun.
Evet ders saymama durumu bir sıkıntı ama bu ileride düşünülecek bir şey. Erciyes de kötü değil sanırım :) Az farkla kaçan yerler için artık üzülmenin bi manası yok. Sadece hacı bayram kesin gelecek diye bekliyordum fazla beklenti olması üzülmeme sebep oldu. Sıralamama göre de benim için sanırım en iyi tercih erüydü zaten dediğiniz gibiyse Selçuk veya Anadolu üniversitesi yazmamın Erciyesten çok bir farkı yok. Belki İstanbul medeniyet üniversitesi olabilirdi ama sıkıntılı bir üniversite olduğunu biliyorum. Dilekleriniz için teşekkürler ederim hocam sizin de yolunuz açık olsun. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...