Hücre Askıda nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

Bulent Berkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler note 5 kullanıyorum pil kullanımına baktığımda kimi zaman ekranı bile geçiyo %30 lara kadar çıkıyo bu nedir bunu nasıl azaltabilirim ve cihaz boşta var buda %15lerde geziyo bu nedir nasıl azaltabilirim beyler yardım edin...

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Dostum şebeke çekmeyen yerde duruyor cihaz onu oraya koyma

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Hücre askıda demek, telefonu tam şarj ettikten sonra geçen toplam sürede sim kartın aktif olduğu süredir. Yani aramalara açık olduğu süre.
Cihaz boşta süresi de telefonu kullanmadığın süredir. Yani toplam süreden ekran süresini çıkarınca geriye kalan süredir.

Bunlar azalmaz, hücre askıda kısmını azaltmak için telefonu uçak modunda kullanman lazım. Cihaz boşta kısmının azalması için de telefonu hiç boş bırakmayıp pili bitene kadar kullanman lazım.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Beyler note 5 kullanıyorum pil kullanımına baktığımda kimi zaman ekranı bile geçiyo %30 lara kadar çıkıyo bu nedir bunu nasıl azaltabilirim ve cihaz boşta var buda %15lerde geziyo bu nedir nasıl azaltabilirim beyler yardım edin...
Telefonun boştaki hali . Telefona gelen sinyalin kullandığı veri mi diyeyim yoksa bos bos sarj somuren bisey mi diyeyim kararsızım

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Beyler size bir şey söylemem lazım hücre askıda demek şebeke şekmemesi demek olur. Pilden üstüne tıklayın anlarsınız

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Beyler size bir şey söylemem lazım hücre askıda demek şebeke şekmemesi demek olur. Pilden üstüne tıklayın anlarsınız
Öyle olsaydı ben bunu telefonda hiç görmemem gerekirdi. En kötü H+ ile bağlanıyorum internete.

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Öyle olsaydı ben bunu telefonda hiç görmemem gerekirdi. En kötü H+ ile bağlanıyorum internete.
Benim telefonum şebeke çekmeyen yerde ise çok fazla harcıyor o. Şebeke çeken yerde ise az harcıyor. Ve ayarlara girip pilden kontrol edildiğinde güzel bir açıklama mevcut

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Benim telefonum şebeke çekmeyen yerde ise çok fazla harcıyor o. Şebeke çeken yerde ise az harcıyor. Ve ayarlara girip pilden kontrol edildiğinde güzel bir açıklama mevcut
Şebekenin çekmemesini gösteriyor demek yerine şunu diyebiliriz öyleyse, şebekenin zayıf olduğu yerlerde şebekeyi aktif tutmak için daha fazla güç harcıyor. Açıklamalar arayüzden arayüze değişiklik gösterir. Bende Hücre Askıda yerine Telefon Beklemesi yazıyor.