Huawei vs Samsung

Bu konuyu okuyanlar

Samed KALAYCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,bugün İPhone 8Plus 256gb cihazını takas edeceğim.Kararsız kaldım.Mate20Pro mu almalıyım Galaxy S10 mu(plus olan değil)?

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhabalar,bugün İPhone 8Plus 256gb cihazını takas edeceğim.Kararsız kaldım.Mate20Pro mu almalıyım Galaxy S10 mu(plus olan değil)?
p30 al mate 20 pro da ekran sorunu olabılıyormu denılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

samsung cok kullandım ama hep bir pürüz çıktı telefonlarında dedıgınız model guzel ama ben p30 almanızı tavsıye ederım . ben aldım çok memnunum

Reaksiyon puanı
5,171
O işlemci ve ekran ile p30 almak mantıksızlığın daniskası. Ancak mate20 pro ile s10 arasında seçim yapmak o kadarda mantıksız değil. Eğer önceliğiniz performanssa s10 yok eğer batarya ise mate20pro

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
işlemci ve ekran ne farkı mate 20 pro ile . samsung pil zayıf ama sen genede kafana yatanı al. ha p30 ile mate 20 pro arasında öyle hissedecegın fark yok bilgisayar mühendisi isen farkı anlarsın ancak :))

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
ayfon bırakılıp androidte para verilmez.

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Çalışan adama dayanır batarya.
oyun oynamam müzık dınlemem bir seyıde çok bılmeyın be kardesım

Berbatlık bir durum göremiyorum.
her 2 sinide kullandım kardesım youtube dan izlesem ne olur ızlemsem ne olur benım tespitim. ızmırdeysen senle 1000 doların iddaya girelim ben kaybedersem 1000 usd verıcem sen kaybedersen 300 usd verıceksın ? çok severim kumarı .

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772

her 2 sinide kullandım kardesım youtube dan izlesem ne olur ızlemsem ne olur benım tespitim. ızmırdeysen senle 1000 doların iddaya girelim ben kaybedersem 1000 usd verıcem sen kaybedersen 300 usd verıceksın ? çok severim kumarı .

Tamam kardeşim.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

Komik :)Bu tarz videolar pek gerçeği göstermiyor emin ol o kullanıma bağlı bi olay

Kendim kullanıyorum s10 tek kelimeyle süper mutlaka tavsiye ederim batarya hakkında çok şey söyleniyor ama beni çok rahat bir gün çıkartıyor. Kamerası huawei'e bin basar emin ol :)

Reaksiyon puanı
5,171
Uzun uzun yazmayayım dedim ancak buna mecbur bıraktınız. Tabikide çok bileceğiz 2 yılda sizin telefon gormüşlüğünuz kadar bizim telefon önermişliğimiz var.

Bir kere günümüzde huawei öneren veya kullanan (heleki yüksek bütçelerde) kesinlikle telefondan anlamıyorudur. Huawei ilk çıktığı zamanlar qualcomm ile anlaşmalı olarak piyasaysa çıktığında o zamanların en iyi işlemcileri olan sd işlemciler kullanıyordu. Ancak günümüzde 3 5 kuruşu hesap ettiği için kendi dandik işlemcisi olan krin kullanıyor.

Ayrıntıya girmeyim dedim ancak mecbur gireceğim artık. Çünkü başaka türlü size derdimi anlatamayacağım.

S10da 2 tane 2.31 GHz ARM Cortex-A75 ve 4 tane 1.95 GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor.

P30da ise 2 tane 1.92 GHz ARM Cortex-A76 ve 4 tane 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor.

Ayrıca gpu çipide fiyatının çok altında bir çip. S10da mali mp12 gpu çipi bulunurken p30 da mali mp10 gpu çipi bulunuyor.

Dolayısı ile arada en az %20 lik performans farkı oluşuyor. Bu fark telefon ilk çıktığında absorbe edilebilsede ilerleyen yıllarda absorbe edilemiyor.

Ayrıca senin cahil gördüğün bizler telefon önerirken önceki telefonun ne olduğunu dikkat ederiz. Bilmem 400 ppi 5000mAh telefondam geçen adama batarya öncelikli öneririz ancak İphone gibi bataryası çöp olanlardan geçenlere ise batarya konusunda çok kasmadan öneriririz. Sonuçta her ne alırsa alsın hemen hemen eski telefonundan daha iyi sonuçlar alacağını biliriz.

Eğer karşı taraf bataryası iyi telefon isterse önereceğimiz telefon yine huawei olmaz. Sonuçta dünyada sadece huawei ve samsung yok değil mi?

İdda konusuna gelince daha önce idda oynadığına emin misin? Benim bildiğim göreceli şeyler üzerine idda oynanmaz. Keşke bizle uğraşacağına gidip attığim videoyu izleseydin orada p30 zaten s10a fark atıyor ancak benim o videoyu atma sebebim s10unda gayet uzun süre gittiğini yani vasat olmadığını göstermekti. Zaten İzmirde değilim ancak İzmirde olsamda sana göre vasat bana göre vasat olmayan bir iddanın sonucunu nasıl belirlemeyi düşündüğünü öğrenebilir miyim?

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
1 yıllık android pie yüklü note 8 de bile 1 kere pubg oynarsam arada bi youtube videosu izleyip instagramda takılsam bile 1 günü ucu ucuna çıkarıyorum daha küçük ekranlı ve daha verimli çalışan işlemcili s10 nun bataryasımı berbat??

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Komik :)Bu tarz videolar pek gerçeği göstermiyor emin ol o kullanıma bağlı bi olay

Kendim kullanıyorum s10 tek kelimeyle süper mutlaka tavsiye ederim batarya hakkında çok şey söyleniyor ama beni çok rahat bir gün çıkartıyor. Kamerası huawei'e bin basar emin ol :)
kamera bin basabılır ama söyle bır durum var her 2 telefonla foto ceksek hangi foto hangi telefonla ayırt edebılrımısın?

Reaksiyon puanı
5,171
kamera bin basabılır ama söyle bır durum var her 2 telefonla foto ceksek hangi foto hangi telefonla ayırt edebılrımısın?
Benim eski g3 vardı. Zamaninda bende diyordum note3 ile arasındaki fark anlaşılır mı diye ancak zamanla göz iyiye alışınca kötüyü daha kolay ayırt etmeye başladı.
Ayrıca yukarıda sizin için yazdığım uzunca paragraftan sonra gerçekten hiç fikriniz değişmedi mi?

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Uzun uzun yazmayayım dedim ancak buna mecbur bıraktınız. Tabikide çok bileceğiz 2 yılda sizin telefon gormüşlüğünuz kadar bizim telefon önermişliğimiz var.

Bir kere günümüzde huawei öneren veya kullanan (heleki yüksek bütçelerde) kesinlikle telefondan anlamıyorudur. Huawei ilk çıktığı zamanlar qualcomm ile anlaşmalı olarak piyasaysa çıktığında o zamanların en iyi işlemcileri olan sd işlemciler kullanıyordu. Ancak günümüzde 3 5 kuruşu hesap ettiği için kendi dandik işlemcisi olan krin kullanıyor.

Ayrıntıya girmeyim dedim ancak mecbur gireceğim artık. Çünkü başaka türlü size derdimi anlatamayacağım.

S10da 2 tane 2.31 GHz ARM Cortex-A75 ve 4 tane 1.95 GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor.

P30da ise 2 tane 1.92 GHz ARM Cortex-A76 ve 4 tane 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor.

Ayrıca gpu çipide fiyatının çok altında bir çip. S10da mali mp12 gpu çipi bulunurken p30 da mali mp10 gpu çipi bulunuyor.

Dolayısı ile arada en az %20 lik performans farkı oluşuyor. Bu fark telefon ilk çıktığında absorbe edilebilsede ilerleyen yıllarda absorbe edilemiyor.

Ayrıca senin cahil gördüğün bizler telefon önerirken önceki telefonun ne olduğunu dikkat ederiz. Bilmem 400 ppi 5000mAh telefondam geçen adama batarya öncelikli öneririz ancak İphone gibi bataryası çöp olanlardan geçenlere ise batarya konusunda çok kasmadan öneriririz. Sonuçta her ne alırsa alsın hemen hemen eski telefonundan daha iyi sonuçlar alacağını biliriz.

Eğer karşı taraf bataryası iyi telefon isterse önereceğimiz telefon yine huawei olmaz. Sonuçta dünyada sadece huawei ve samsung yok değil mi?

İdda konusuna gelince daha önce idda oynadığına emin misin? Benim bildiğim göreceli şeyler üzerine idda oynanmaz. Keşke bizle uğraşacağına gidip attığim videoyu izleseydin orada p30 zaten s10a fark atıyor ancak benim o videoyu atma sebebim s10unda gayet uzun süre gittiğini yani vasat olmadığını göstermekti. Zaten İzmirde değilim ancak İzmirde olsamda sana göre vasat bana göre vasat olmayan bir iddanın sonucunu nasıl belirlemeyi düşündüğünü öğrenebilir miyim?
yavrucum senın gibi biz kopyala yapıştır yapmıyoruz . alıyoruz deniyoruz telefonu öyle youtube ,den ızleyıp şu ıyıdır bu ıyıdır yapmıyoruz. iddaaya gelınce pil performans bakar degerlendırırdık. ha sunuda söylim kaybetseydım öderdım yani illa kazancam dıye birsey yok yani ben iddayı severım ama inadı sevmem .neyse bakalım . sana bırsey anlatım ( yeni tanıstıgım birisiyle tartısmaya girdim adam bana avrupa söyle düzensiz söyle pis biz daha gelısmıs ülkeyiz sanayimiz daha süper felan dıyor ben susuyorum tabi. adama 2 kelime soru sordum.. edirne'den öte çıktınmı diye cevap geldi hayır. oysaki dedim adama 25 sene avrupada yaşadım görmedıgım yer kalmadı ve anlatmaya basladım adam sustu kaldı. yanı youtube,den görmek ızlemek ıle yaşamak arasında fark var . neyse sohbet gene güzeldi sizinle umarım kalp kırmadım kırdıysamda özür dilerim.

Benim eski g3 vardı. Zamaninda bende diyordum note3 ile arasındaki fark anlaşılır mı diye ancak zamanla göz iyiye alışınca kötüyü daha kolay ayırt etmeye başladı.
Ayrıca yukarıda sizin için yazdığım uzunca paragraftan sonra gerçekten hiç fikriniz değişmedi mi?
ama güzel yazmıssın sağolasın :)

Reaksiyon puanı
5,171
yavrucum senın gibi biz kopyala yapıştır yapmıyoruz . alıyoruz deniyoruz telefonu öyle youtube ,den ızleyıp şu ıyıdır bu ıyıdır yapmıyoruz. iddaaya gelınce pil performans bakar degerlendırırdık. ha sunuda söylim kaybetseydım öderdım yani illa kazancam dıye birsey yok yani ben iddayı severım ama inadı sevmem .neyse bakalım . sana bırsey anlatım ( yeni tanıstıgım birisiyle tartısmaya girdim adam bana avrupa söyle düzensiz söyle pis biz daha gelısmıs ülkeyiz sanayimiz daha süper felan dıyor ben susuyorum tabi. adama 2 kelime soru sordum.. edirne'den öte çıktınmı diye cevap geldi hayır. oysaki dedim adama 25 sene avrupada yaşadım görmedıgım yer kalmadı ve anlatmaya basladım adam sustu kaldı. yanı youtube,den görmek ızlemek ıle yaşamak arasında fark var . neyse sohbet gene güzeldi sizinle umarım kalp kırmadım kırdıysamda özür dilerim.

ama güzel yazmıssın sağolasın :)
1)Youtube ile işim olmaz. 3 5 basit kullanıcı testi ile işim hiç olmaz.

2)Bu güne kadar pek çok rom geliştirme ekibinde bulundum ve bununla beraber forumu bu konuda olabildiğince bilgilendirmeye çalıştım. İsterseniz forum geçmişime göz atabilirsiniz.

3)Size işin teknik altyapısı ile anlatiyorum. Hatta diyorum ki bakınız iphone üzerinden geçen birine özel bir istekte bulunmadığı müddetçe yüksek bataryalı telefon önermeye gerek yok çünkü ne kullanırsa kullansın bataryası eski telefonundan uzun gidecek. Yok hala p30 diyorsunuz.

4)Yine işin alt yapısını anlatarak bu farklar ilk başlarda yazılım ile absorbe edilebilsede ilereyen yıllarda fark bariz ortaya çıkacak diyorum. Bunu size kanıtlarıyla anlatıyorum. Siz hala İzmire gel karşılaştıralım diyorsunuz.

5)Avrupa görmüş insanım diyorsunuz ancak Avrupa görmüş gibi değilde sanki orta okuldan fışkırmış gibi saygısızca yazıyorsunuz. Siz ne kadar yazdıklarıma sagı göstermeksizin aynı şeyleri tekrarlıyorsanız bende aynı sabırla size son derece saygılı bir hitap ile yazıyorum. Siz ise çevrenize sanki ortaokuldan fışkırmışcasına cevaplar ve iftiralar atıyorsunuz. "yavrucum senın gibi biz kopyala yapıştır yapmıyoruz" elbetteki bir şey diyemem belkide onlarca yıl Avrupada yaşamışınızdır ancak bu tavırlar Avrupada yaşayıp görmüş birinin tavırları olamaz. En azından Avrupa görmüş insan düşünceye önem verir saplantıdan kurtulur ve karşı taraf ne demek istiyor bir düşünür.

6)Son olarak bu güne kadar forumda o kadar açız, intihar etmek istiyorum ,Giderleeri düşünce yaşamak için günlük 5 liram kalıyor konusu gördüm ki hiçbir zaman 3 5 kuruşumla övünmedim. Hep halime şükrettim. Çok şükür babam doktor annem öğretmen ben ise üniversite öğrencisiyim. Bu güne kadar pek çok kişiden daha şanslı geldim. Tabi bunun yanındada ülkemin koşullarını bildiğimden hep çalıştım ancak bu güne kadar boşa harcayacak ne bir kuruşum oldu. Nede olacak. Gelmişiniz 1000$ a iddaya girelim diyorsunuz. Ya bu ülkenin halini bilmiyorsunuz ya bizleri ezmeye çalışıyorsunuz yada sizde bizlerdensiniz zengin taklidi yapıp başkalarını ezmek hoşunuza gidiyor.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Samsung ve apple uzun süre kullandım hepsini ayırt ederim ki samsung kendini çok belli ediyor. Ayrıca huawei de tanıyorum nerde bi soluk ve doğru olmayan bir renk varsa odur

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Elindeki cihazı bırakman anlamsız olacak.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
8 plus 256 gb Ömürlük telefon o telefondan bu telefonlara geçmen bence mantıksız gereksiz pişman olursun bende 10 ay önce iphone dan android e geçtim çok pişmanım :)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
sheeple tayfasına göre telefon masada durur... şarj süresi iyi olur... kullanmazsan iyi olur tabi...