Huawei Mate 20 Pro vs diğer markaların telefonları

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
S10 serisne bakın
(Ben beğenmedim)

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
kamera ve performans

S10 serisine de göz atmanızı öneririm. Yeni çıktılar.

Performansta Mate 20 pro gayet yeterli fakat S10 veya mi9 gibi telefonlar kadar güçlü değiller.

Kamerada ise Mate 20 pro seni üzmez. Ama videoda üzebilir. Eğer sadece arka kamerayla fotoğraf çekiyorsan Mate 20 pro gayet iyi bir seçim olabilir.

Ama kamerada ortalama olarak S10 daha iyi bir seçim çünkü hem video kabiliyeti daha iyi,hem de ön kamerası çok ama çok daha iyi.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi9 demek istediniz... :)
Ben s10+ + buds hediye kulaklık var 800tl lik bu ikisini öneririm. Eminimki kendi kulaklığı ile beraber s10+ size apple kulaklığının ses kalitesini verecektir... üstelik ücretsiz geliyor olması gerektiği gibi :D kulaklığı yanında 1000tl'ye satmıyorlar. Mate 20p kesinlikle bu cihazın yanına yaklaşamaz note9 bile ondan iyi. Mi9 ise pahallı çıkacak dünyadaki emsallere göre ve şuda bir gerçek samsung türkiyede globale göre tek kazık atmayan marka. Mi9 ise 5000 küsür para verip distribütör servis hizmeti alamıyacağın bir marka. Yazılım olarak zaten samsung ile rekabet edemez.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Şimdi s10+ alırsın bir kaç ay sonra note 10 çıkacak bence bekle note 10 çıkınca hangisi iyi diye bak ona göre al

Reaksiyon puanı
602
Kesin Samsung Galaxy Note 10 S10 serisinden daha iyi olabilir ama sizce S10 serisi mi Note 10 mu? Kesin Note 10 yazarsınız ama Samsung'un S serisine çok bayılıyorum. ❤

Bu arada Samsung Fold ne anlama geliyor?

mate 20 pro yada iphone xs max al pişman olmazsın
Samsung'un yeni telefonlarını mı yoksa Huawei Mate 20 Pro mu daha iyi? %70 Samsung ama iPhone'un hangi telefonuna bakmalıyım sizce: iPhone XS Max veya iPhone XR.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Kesin Samsung Galaxy Note 10 S10 serisinden daha iyi olabilir ama sizce S10 serisi mi Note 10 mu? Kesin Note 10 yazarsınız ama Samsung'un S serisine çok bayılıyorum. ❤

Bu arada Samsung Fold ne anlama geliyor?

Samsung'un yeni telefonlarını mı yoksa Huawei Mate 20 Pro mu daha iyi? %70 Samsung ama iPhone'un hangi telefonuna bakmalıyım sizce: iPhone XS Max veya iPhone XR.
Note 10’da çok büyük değişiklikler olacağını sanmıyorum. Bence klasik “biraz daha büyük ekran,minimum ram kapasitesi s10’dan daha fazla,belki kamerası s10 5g gibi 4 tane olacak” vb şeyler olacak...Eğer s-pen’i kullanmıyorsan S serisi gayet yeterli olur.

Samsung fold,onların yeni çıkardığı katlanabilir bir “telefon”(Fold,burada “katlamak” anlamına geliyor) Katlandığı zaman ekranı küçük ve kalın bir telefon,açtığın zaman da kompakt bir tablet haline geliyor. Ama şu an en pahalı “telefon” olduğu için ve bu mekanizma daha yeni olduğu için ondan uzak dur derim. Eğer bunun gibi birşey almak istiyorsan yeni jenerasyon modellerini bekle.

Mate 20 pro ile s10 ile kıyaslarsak genel olarak s10 daha iyi. Ama mesela Mate 20 pronun bataryası ve bazı arka kamera sensörleri hala s10’dan daha iyi.

İphonelarda ise durum biraz farklı. Android yerine ios kullandığı için önce iosu sevip sevmeyeceğine karar ver. Batarya ömrü daha çok önemliyse xr,ekranı/görünüşü daha çok önemliyse xs max.

Hangisi sana daha kullanışlı geliyorsa onu seç.

Reaksiyon puanı
602
Note 10’da çok büyük değişiklikler olacağını sanmıyorum. Bence klasik “biraz daha büyük ekran,minimum ram kapasitesi s10’dan daha fazla,belki kamerası s10 5g gibi 4 tane olacak” vb şeyler olacak...Eğer s-pen’i kullanmıyorsan S serisi gayet yeterli olur.

Samsung fold,onların yeni çıkardığı katlanabilir bir “telefon”(Fold,burada “katlamak” anlamına geliyor) Katlandığı zaman ekranı küçük ve kalın bir telefon,açtığın zaman da kompakt bir tablet haline geliyor. Ama şu an en pahalı “telefon” olduğu için ve bu mekanizma daha yeni olduğu için ondan uzak dur derim. Eğer bunun gibi birşey almak istiyorsan yeni jenerasyon modellerini bekle.

Mate 20 pro ile s10 ile kıyaslarsak genel olarak s10 daha iyi. Ama mesela Mate 20 pronun bataryası ve bazı arka kamera sensörleri hala s10’dan daha iyi.

İphonelarda ise durum biraz farklı. Android yerine ios kullandığı için önce iosu sevip sevmeyeceğine karar ver. Batarya ömrü daha çok önemliyse xr,ekranı/görünüşü daha çok önemliyse xs max.

Hangisi sana daha kullanışlı geliyorsa onu seç.
Samsung'un S-Pen'ini kullanmayacağım. iPhone'u kullanığımda çok sorun yaşadım. Samsung S10+ alacağım.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Ya arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum gerçekten bilmedigim için soruyorum s10+ diyenler karşılaştırmalara bakınca mate 20 pro kameralarda baya bi önde 40 mp +20+8 kamerasi var mate 20 pro , s10+ 16+12+12 , p20 pro 40+20+8 yani şimdi böyle bakınca mp dikkate alalım yani gerçekten neye dikkat alalım ön kameraya gelirsek 24 mp huwai , s10+ 10 +8 mp ram konusu s10+8 gb ram huwai 6 gb ram ama bunun yarısı gidiyor zaten ( Ramin yarısı gidiyor dimi yanlış bilmiyorum yanlış biliyorsam duzeltin) yani huwailerin telefonları da samsung telefonlar da baya iyi ama şimdi ikisini de hakkıni vermek lazım adamlar yapıyor abi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu huwailerin kronik sorunları var mı onu bilmiyorum benim bildiğim yok ama ona da bakın ama ben olsam huwainin p30 pro beklerdim daha iphone telefon taniticak

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Ya arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum gerçekten bilmedigim için soruyorum s10+ diyenler karşılaştırmalara bakınca mate 20 pro kameralarda baya bi önde 40 mp +20+8 kamerasi var mate 20 pro , s10+ 16+12+12 , p20 pro 40+20+8 yani şimdi böyle bakınca mp dikkate alalım yani gerçekten neye dikkat alalım ön kameraya gelirsek 24 mp huwai , s10+ 10 +8 mp ram konusu s10+8 gb ram huwai 6 gb ram ama bunun yarısı gidiyor zaten ( Ramin yarısı gidiyor dimi yanlış bilmiyorum yanlış biliyorsam duzeltin) yani huwailerin telefonları da samsung telefonlar da baya iyi ama şimdi ikisini de hakkıni vermek lazım adamlar yapıyor abi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu huwailerin kronik sorunları var mı onu bilmiyorum benim bildiğim yok ama ona da bakın ama ben olsam huwainin p30 pro beklerdim daha iphone telefon taniticak
Herşey mp değildir. Samsung bunu s6’dan sonra farketti zaten. Mate 20 pronun kamerası tam tamına 40 vs 24mp’lik kalitede değil. 40mp modunda noise(noktalar) artıyor. Ama huaweinin yazılımı bunları düzlemeye çalışıyor ama genelde herşeyi gerektiğinden fazla keskin yapabiliyor. Yapay zeka modu açıkken de çekmeye çalıştığım objelere göre renkleri değiştirebiliyor. Mesela bir bahçeyi falan çekiyorsan çimler ve gökyüzü daha da yeşil ve mavi oluyor. Samsung da bu tip yazılım kullanıyor ama huawei kadar abartmıyor.

Sensör büyüklüğü ve piksel boyutu da önemli. Daha fazlalarsa daha iyidirler. Diyaframı da önemli. Diyaframları daha azsa düşük ışıkta daha iyidirler

Kameraların özelliklerine de göz atmak iyi olur. Mesela s10,2 kata kadar optik zoom yapabiliyor. Huawei ise 3 kat optik zoom veya veya 5 kat yapay zeka yardımıyla optik zoom yapabiliyor. Geniş açı kamerasında ise Mate 20 pronunki otomatik odaklanabilme özelliğine sahip ama s10’unki sabit yere odaklanıyor

Dinamik aralığına da bakmak iyi bir fikir. Yüksek aralıklı olan daha iyi oluyor. HDR modunda da telefonlar arası yazılım farklılıkları var.

Ram konusunda da yazılım fark yaratabiliyor. Bazı arayüzler daha az ram sömürebiliyor.

Mate 20 pronun LG ekranı olanlarında kronik sorun vardı. Yeşil ekran veriyordu. Şimdi düzeldi diyorlar ama hala riskli olabilir.

Kısaca: sensör büyüklüğü,piksel büyüklüğü,diyaframı,megapiksel boyutu,özellikleri ve yazılımına bak.