Huawei Mate 20 Lite vs. Meizu 16

sahrud83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2500civarı ortaüstü segment telefon bakıyorum.Bu 2si ön plana çıktı benim için.Kullanan deneyimi/bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilir mi?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bataryada mate 20lite biraz daha iyi olabilir ama meizu 16 her yönden hemen hemen üstün bir cihaz. Meizu 16 üstün yönleri s amoled ve sd710 bu ikisi batarya'ya da etki eder güç ve görselliğe de ayrıca kamera olarak 1000tl üstündeki rakiplerle de yarışır, mate 20lite hakkını yemeyelim güzel cihaz ama meizu 16 ile rekabet edemez.

Son düzenleme:

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Bataryada mate 20lite biraz daha iyi olabilir ama meizu 16 her yönden hemen hemen üstün bir cihaz. Meizu 16 üstün yönleri s amoled ve sd710 bu ikisi batarya'ya da etki eder güç ve görselliğe de ayrıca kamera olarak 1000tl üstündeki rakiplerle de yarışır, mate 20lite hakkını yemeyelim güzel cihaz ama meizu 16 ile rekabet edemez.
Araların daki ekran süreleri kaç saattir acaba ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Araların daki ekran süreleri kaç saattir acaba ?

Çok zekice bir cevap s9 şarj süresi ne kadar? Sen gidip a serisi bir cihazı aynı paraya alırmısın s serisine yeğleyip hemde aynı senenin modeli iken arada böyle bir fark var.
Sd 710+ ekrandan parmak izi okutma + oisli güçlü sensör ve iyi ön kamera +metal kasa +s amoled ekran + çentiksiz güzel tasarım + alt seviye diye kısıtlanmamış arayüz + malzeme kalitesi desen alası meizuda daha ne olsun ekran süreside kötü değil gayet iyi ve kirin 710 gpu olarak rakibi ancak sd636 olur o kısıtlı gpu'yu boostlamışlar iyi bir oyun oynarken çok çabuk termal throtling olur yani ısı kaynaklı güç düşmesi. Rahat 7/8 saat kullanım süresi alacak cihaz 16 ayrıca sd 845 ile işlemci mimari aynı olacağı için üçüncü parti uygulama optimizasyonu daha iyi olacaktır, kirin için bu denebilirmi bilemem.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yanlız şöyle bir şeyde var kullanıcı yorumlarında meizu 16'da kılıf ve ekran koruyucu yok deniyor ve ayarlarda çince yazıda gören olmuş artık o nedir bilmiyorum. Benim önerim poco f1 yada honorplay olur ama meizu 16'da güzel bir cihaz tavsiyem 16 alınacaksa kılıf ve ekran koruyucuda alınsın öncesinde çünkü kutudan çıkmayabilir.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Çok zekice bir cevap s9 şarj süresi ne kadar? Sen gidip a serisi bir cihazı aynı paraya alırmısın s serisine yeğleyip hemde aynı senenin modeli iken arada böyle bir fark var.
Sd 710+ ekrandan parmak izi okutma + oisli güçlü sensör ve iyi ön kamera +metal kasa +s amoled ekran + çentiksiz güzel tasarım + alt seviye diye kısıtlanmamış arayüz + malzeme kalitesi desen alası meizuda daha ne olsun ekran süreside kötü değil gayet iyi ve kirin 710 gpu olarak rakibi ancak sd636 olur o kısıtlı gpu'yu boostlamışlar iyi bir oyun oynarken çok çabuk termal throtling olur yani ısı kaynaklı güç düşmesi. Rahat 7/8 saat kullanım süresi alacak cihaz 16 ayrıca sd 845 ile işlemci mimari aynı olacağı için üçüncü parti uygulama optimizasyonu daha iyi olacaktır, kirin için bu denebilirmi bilemem.
Paşa, ben senin bilgine güvenerek sana basitçe iyi niyetli bir soru sordum biliyorsan cevapla bilemiyorsan kinayeli laf sokma kötü bir soru sormadık sana. Direk söyle şu kadar saattir diye ben sana meizu kötüdür veya huawei pilden dolayı daha iyidir iması vermedim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Paşa, ben senin bilgine güvenerek sana basitçe iyi niyetli bir soru sordum biliyorsan cevapla bilemiyorsan kinayeli laf sokma kötü bir soru sormadık sana. Direk söyle şu kadar saattir diye ben sana meizu kötüdür veya huawei pilden dolayı daha iyidir iması vermedim.

Kinayeli laf sokmadım ki senin yazdığından m16 batarya berbat ama mate10 l batarya harika gibi bir mana çıkıyor ben sadece ona istinaden yazdım batarya bir tık küçük farkla mate daha iyi olabilir ama m16 hem nm hem amoled farkı ile açığı kapatıyor kastım o sizinki biraz laf sokma gibiydi önce sizin biraz dikkat etmeniz lazım hocam, yanlış anlamışsam kusura bakmayın ayrıca üstteki mesaj konusunda.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Kinayeli laf sokmadım ki senin yazdığından m16 batarya berbat ama mate10 l batarya harika gibi bir mana çıkıyor ben sadece ona istinaden yazdım batarya bir tık küçük farkla mate daha iyi olabilir ama m16 hem nm hem amoled farkı ile açığı kapatıyor kastım o sizinki biraz laf sokma gibiydi önce sizin biraz dikkat etmeniz lazım hocam, yanlış anlamışsam kusura bakmayın ayrıca üstteki mesaj konusunda.
Estağfurullah ben laf sokmaya çalısmıyorum sana tepki gösteriyorum çünkü bu basitçe sorduğum soruda biraz tepki gördüm. Bi yerde sen de haklı olabilirsin insan yanlış anlayabilir ama sorun değil herkese olur bu tür anlaşmazlıklar önemli olan tatlıya bağlamaktır. Ben meizu nun kağıt üstünde ki yetersiz olan pili performansta iyi midir cevabını arıyordum dolaylı olarak.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben yeteceğini düşünüyorum yapay zeka da var hem zaten kalanı üstte yazdım. Sd 710 s amoled ekran bir cihazı kullanmak, kirin 710, ips ekran ve ghost riskide varmış, oissiz bir cihazı kullanmaktan daha keyifli olur diye düşünüyorum.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
acaba meizu 16th pil konusunda m16 dan iyi midir yoksa onun gibi midir

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aynı ayarda bence sadece sd845 artısı ağır oyunlarda daha az ısınır bu da bataryaya etki eder, özellik bazında fark çok ama orta kullanım ve oyuna gömülüp saatlerce oynamayan adamı m16 çok memnun eder. Çok oynarım diyen adam zaten gitsin direk poco alsın ötesi zaten iphone üst seviye plus yada x serisi cihazlar.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Ben Huawei mate 20 lite kullanıyorum tavsiye ederim güzel bir telefon üzmez.
ya bizim abi yeni aldı o modeli. Ama öyle bir ayar yapmış ki telefon uygulamayı kapatınca otomatik arka plandan da siliyor çalıştırtmıyor. Sen biliyon mu nasıl çözeriz bu durumu.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pardon birde 16th sıvı soğutma var.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Aynı ayarda bence sadece sd845 artısı ağır oyunlarda daha az ısınır bu da bataryaya etki eder, özellik bazında fark çok ama orta kullanım ve oyuna gömülüp saatlerce oynamayan adamı m16 çok memnun eder. Çok oynarım diyen adam zaten gitsin direk poco alsın ötesi zaten iphone üst seviye plus yada x serisi cihazlar.
Genelde sosyal medyada takılır günde pilin durumuna göre 1 - 2 saat oynarım ayarlarda farketmez orta da olur. Ama ben redmi note 7 pro bekliyorum açıkcası

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
ya bizim abi yeni aldı o modeli. Ama öyle bir ayar yapmış ki telefon uygulamayı kapatınca otomatik arka plandan da siliyor çalıştırtmıyor. Sen biliyon mu nasıl çözeriz bu durumu.
Uygulamadayken orta alttaki orta tuşa bastığın zaman programı alta alır program arkaplanda çalışmaya devam eder.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Uygulamadayken orta alttaki orta tuşa bastığın zaman programı alta alır program arkaplanda çalışmaya devam eder.
yok işte. Orta altta ince çizgi şeklinde ana ekran tuşu var ona basınca kapanıyor basılı tutunca arka plan gelmiyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Redmi note 7pro sd 855 olan modeli bekle onu al kesinlikle hem sağlam güçlü.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Redmi note 7pro sd 855 olan modeli bekle onu al kesinlikle hem sağlam güçlü.
Parası 3000 üstü olursa almam en fazla 2700 verebilirim onun dısında bütçeme fazla, Bana SD 675 yeter diye düşünüyorum, diğer özellikleri premium zaten.

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
yok işte. Orta altta ince çizgi şeklinde ana ekran tuşu var ona basınca kapanıyor basılı tutunca arka plan gelmiyor.
ekran görüntüsü varsa atabilir misiniz ? soldaki geri tuşu ortadaki alta alma tuşu en sağdaki ise diğer programları görebileceğimiz tuş. Bir yanlışlık var.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
ekran görüntüsü varsa atabilir misiniz ? soldaki geri tuşu ortadaki alta alma tuşu en sağdaki ise diğer programları görebileceğimiz tuş. Bir yanlışlık var.
şuan abi yanımda değil. Ana ekrana dönüş için ortadaki alta alma tuşu var sadece ve hafif kalınlıkta bir çizgi. hemde arka plana tamadan kapatıyor ona basınca baska da bir tuş yok.

Mustafa_elms

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar 2500civarı ortaüstü segment telefon bakıyorum.Bu 2si ön plana çıktı benim için.Kullanan deneyimi/bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilir mi?
Meizu almak daha mantıklı hem kırın 710 çok başarılı bir chip set değil. Ama Snapdragon 710 ve adreno 616 çok uyumlu çalışır ve kirin 710 dan iki kat fazla performans verir