Huawei google polemiği

Huawei işletim sistemine oppo ve xiaomi birleşir mi?

• Evet, katılırlar

Kullanılan: 2 50.0%
  • Hayır, Huawei tek başına

Kullanılan: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Yoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizce huawei başarılı olacak mı işletim sistemi konusunda?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Huawei bir yerden ayrılmıyor, Trump baskısıyla Huawei tüm batılı ülkeler tarafından boykot ediliyor.

Keremow01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Peki Çin de Apple'a aynısını yapar mı?

pacmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24

Kesinlikle şuan popüler olan bir çok uygulamayı rahatlıkla açıyor zaten . Hms geliştiriliyor oturturlursa müthiş olacak ..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Huawei tekrar Android alır mı yani?

Daha çok kendi işletim sistemlerini geliştircekler gibi duruyor ama oda bir diğer seçenek tabiki.

Kopan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Huawei işletim sistemi için çok büyük yatırım yaptı. Mutlaka ki başarı gelecektir. Google egemen bir piyasadan kurtulacağız çok yakında. Hatta yeni çıkan p40 telefonlarla yavaş yavaş kurtulmaya başladık bile. Okuduğum yorumlara göre çokta iyi performans veriyormuş telefonlar. Güzel günler çok yakında gibi görünüyor.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150

Huawei zaten android kullanıyor bunda bir değişme yok. Yani diğer android kullanan telefonlarla kullanımı aynı. uygulamaları ve oyunları oynayabiliyorsun. Kendisine ait uygulama marketi geliştirdi Appgalery adında. halen bir miyondan fazla uygulama var bu marketinde ve her gün gelişiyor.

a..simsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cihazlar halihazırda Android işletim sistemiyle geliyor hazır yüklü olarak gelen google servisleri yerine HMS adı verilen kendi servisleri ile geliyor ve App Galery üzerinden uygulamalara erişim sağlanabiliyor. bu şekilde ilerlerse 3. bir sistemle rakip olabilir.

pacmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Yeni modeller zaten android sadece google nin uygulamaları yok. Huawei çin in gözdesi. Ülkeler arası çıkarların kurbanı.

Bence kendi işletim sistemlerini geliştirirlerse google ı patlatırlar kolaymı değil .

Reaksiyon puanı
6,381
Harmony OS gelecek bence. Kısa zamanda olmasa da gelecek. Ve çok hızlı, çok iyi olacak. Optimizasyonda belki İOS'u bile geçebilir. Ama Android kadar özgür kullanımlı olacaktır.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Google lisansı olmayan, Huawei Mobil Servislerini kullanan Mate 30 lite kullanıyorum. Çok ciddi bir problem ile karşı karşıya kalmadım. finansbank yoktu appgallery'de onunda yakın zamanda anlaşmaları yapılacağı konusunda yetkili kişilerden öğrendim. Fiyat politikası HMS için gayet iyi olmuş.

Andriod açık kaynaklı bir linsans. Zaten anroid ile geliyor ürün. Huawei mobil servisi ile birlikte geliyor sadece google hizmetleri yok. B

Cemkvnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Huawei zaten halle hazırda Android işletim sistemi ile geliyor o konuda bir sıkıntısı yok sadece google mobil servisleri olmayacak onuda kendi mobil servisleri ile çözmüşler hms ile bide appgalery dedikleri bir mağazaları var ordan bütün istediğin uygulamaları indirebileceksin yeni üretilen cihazları o şekilde p40 lite inceleme videosunda görmüştüm herşey çözülmüş gibi bence çok rahat yaparlar bu işi

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Bence kendi işletim sistemlerini geliştirirlerse google ı patlatırlar kolaymı değil .
Olursa güzel olur. Android için verdikleri kullanım parasıda cihaz başına düşer. Bilemiyorum gerçi kaç dolar ama. Google nin ön yüklü gelen uygulamalarından kurtulmuş oluruz. Huawei kendi işletim sistemi ile denemek isterim

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Olursa güzel olur. Android için verdikleri kullanım parasıda cihaz başına düşer. Bilemiyorum gerçi kaç dolar ama. Google nin ön yüklü gelen uygulamalarından kurtulmuş oluruz. Huawei kendi işletim sistemi ile denemek isterim

katılıyorum. Şu pandemi krizinden sonra elektronik markette deneyimleyeceğim. Merak ediyorum telefonu.

OguzhanOzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Aynen öyle.Şahsen dayanamayıp aldım P40 lite.Google servisinin olmaması dezavantaj yerine avantaj olmuş.Ram ve işlemciye yük binmiyor.

Zaten android ile geliyor şu anda.Google servisleri yerine Huawei mobil servisleri konumlandırmışlar.Cihaz gereksiz işlemciyi yoran arka plan servislerden kurtulmuş.

Son düzenleme:

Hakan öner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazlar zaten android yüklü geliyor sadece içerisinde google servisleri yerine Huawei in servisleri olacak

Kuşkusuz evet cok buyuk yatırım yapıyorlar bu konuda app Gallery zaten günden güne gelişiyor birde kendi sistemlerini yaptılar mı tadındsn yenmez

FRKNSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sunu neden anlamak istemiyoruz ki? GMS olmaması sorun teskil etmiyor. Bu uygulamaların %90'ı Moreapps ve appgalery de var zaten yani eksi olan kısım nerede? Yokki. Ben hepsini indirdim kullanıyorum sıkıntısız. Google'ın arka planda doldurduğu gereksiz raporlama verileri ve oluşturduğu önbellekler reklam için topladığı çerezler vs yok. Telefon kasmıyor arkadas.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sunu neden anlamak istemiyoruz ki? GMS olmaması sorun teskil etmiyor. Bu uygulamaların %90'ı Moreapps ve appgalery de var zaten yani eksi olan kısım nerede? Yokki. Ben hepsini indirdim kullanıyorum sıkıntısız. Google'ın arka planda doldurduğu gereksiz raporlama verileri ve oluşturduğu önbellekler reklam için topladığı çerezler vs yok. Telefon kasmıyor arkadas.
Niye GMS içeren cihazlar kasıyor mu ?

FRKNSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sence kasmıyormu ? GMS içeren bir ton tel var evde. Arka planda google cok fazla veri kullanıyor. Girdiğin siteleri sana reklam göndermek için ilgi alanlarından herseyi raporluyor. Harita verilerini konum gecmisini bunlar basitleri. E bunlarda hem hafızayı dolduruyor teli yavaslatiyor hemde ramleri gereksiz dolduruyor.

SoulCast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iyi akşamlar ben p40 lite kullanıyorum gms eksikliğini hissetmiyorum inanın ki appgallery var kendi uygulama marketi huawein gelişmekte olan , kaldı ki gms cihazlarda da var

uzun lafın kısası bu durum huawei için sorun değl

a..simsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben hem GMS hemde HMS li cihazları birlikte kullanıyorum ve donanımları birbirine çok yakın bence HMS daha akıcı çalışan bir sistem olmuş

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sence kasmıyormu ? GMS içeren bir ton tel var evde. Arka planda google cok fazla veri kullanıyor. Girdiğin siteleri sana reklam göndermek için ilgi alanlarından herseyi raporluyor. Harita verilerini konum gecmisini bunlar basitleri. E bunlarda hem hafızayı dolduruyor teli yavaslatiyor hemde ramleri gereksiz dolduruyor.
Bunu sadece Android yapmıyor iOS'te de bu durum var. Ayrıca HMS bir işletim sistemi değil sadece bir servis ağı aynı şeyler onun için de geçerli.
Hafızayı dolduran şey sizin kullanıcı verilerinizdir bunun GMS ile bir alakası da yok.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
704
bu huawei ne çekti be

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91
AMD ve Intel gibi olacaklar ?

Csgo ve valorant gibide