Huawei Cihazlara Google Servisi Yükleme Rehberi

Siz yapabildiniz mi?

• Evet

Kullanılan: 6 35.3%
  • Hayır

Kullanılan: 11 64.7%

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Uzun zaman oldu forumu ziyaret etmeyeli, düzgün bir kaynak bulamadığım için madur olan arkadaşlarımın faydalanması için tecrübelerimi paylaşacağım.

Google Servisleri için XDA'da vs rom araştırdım bulamadım 10-15 video izledim denedim sonuç alamadım. Flash bellek tarzı aksesuarlar ile yükleme teknikleri var o zahmetlere girmedim, güncel yorumlar da zaten "çalışmıyor şuan" vs denilmişti ve bu video sonrasında yükleme başarı ile tamamlandı :)

Neyse konumuza dönersek bugün başarı ile P40 Lite cihazıma Google Servisleri'ni yükledim sorunsuz çalışıyor, tüm Google hesaplarım senk. olarak bağlantılı sıfır sorun. Haritalar vb. uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Dosyalar P40 lite'a özel olmadığı için Huawei'in tüm cihazlarında sorunsuz çalışacağını ümit ediyorum.

İlgili videoyu aşağıya bırakıyorum. Duraklatıp devam ederek izlerseniz daha rahat ve atlamadan sorunsuz yapmış olursunuz.

İlk başta Google hesap eklediğiniz yer var videoda, ikinci bir hesap daha ekliyor ben tam anlayamadım neden eklediğini, ben de iki hesap ekleyerek yaptım sonra ikinci hesabı sildim sorun olmadı.

Vereceğim birkaç ipucu ve önemli detay ise öncellikle yedeklerinizi bir kenara alın, sıfırlamadan kaynaklı kaybedeceğiniz verilerinizden ben sorumlu değilim.

Sim kartınızı çıkartın, SD kart varsa da çıkartın.

Telefonu kapatıp, güç ve ses açma tuşuna basılı tutun, Huawei yazısı geldikten 10 saniye sonra bırakın sizi menüye atacak oradan factory reset'den telefona hard reset atın.

İlk başta telefonu dil İngilizce ülke UK olarak seçin otomatik geldiği gibi. Sakın Huawei hesaplarınıza giriş yapmayın ya da her hangi bir uygulamanın güncellemesine iznine vs onay vermeyin bu sıfırdan yapılması hiç bir güncelleme ve bildirime onay verilmeden ilerlenmesi gereken bir süreç dikkat etmenizi öneriyorum.

Videonun ortasından sonra devamlı Google S. leri ve Framework verilerini vs siliyor cihazı tekrar başlatıyor gibi burda mantık şu, sıralamaya göre işlemler yapıldıktan sonra en son aşamada Play Store kontrol ediliyor hata varmı diye, alınan hata bildirimleri ya da uygulamanın açılmaması hata alınması gibi durumlar da bazı şeyleri devamlı kaldırıp fix dosyları ile düzeltmeye çalışıyorsunuz ve düzelince silip orjinalini tekrar kuruyorsunuz, kontrol edip kurcalıyorsunuz bu süre için de hata almamaya çalışıyorsunuz. Eğer hata almadığınız sorunsuz Play Store çalıştığın da tekrar uygulamalardan Google fix yüklediğiniz servisi silip Google orijinal servislerini yüklüyorsunuz ve tekrar Play Store'u kontrol ediyorsunuz hata bildirimi, donma, atma, hiç açılmaması ya da garip uyarı kodları gibi aldığınız uyarıların tamamen olmadığın sorunsuz çalıştığına emin olduğunuz da video ya devam etmemeniz gerekiyor.

Bu anlattıklarımı videonun ortalarına geldiğiniz de anlayacaksınız şuan için kafanızı karıştırmasına izin vermeyin gayet basit işlem max. 30 dakika sürüyor.

Ben 7-8 kez denedikten sonra rahat şekil de temiz çalışan noktaya gelebildim, belki sizde 3-4 sil baştan yükle de olacaktır orası şansınıza artık :)

Kurulum tamamlandıktan sonra telefonun güncellemelerini yaptım, tüm aktif kullandığım uygulamaları kurdum. Youtube vanced ve Play Store'da sürüm uyumsuz dediği için Netflix'i Apkpure uygulamasından indirdim. Güncellemeleri de uygulamadan sorunsuz bir biçimde alıyor.

Bol şans, saygılarımla.

Son hali:

WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (3).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (4).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (5).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (6).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (7).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (8).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (9).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 07.01.12.jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 07.01.12 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-08-23 at 06.56.31 (10).jpeg

Diğer Alternatif Yöntem

Son düzenleyen moderatör:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güncelleme geldi mi hiç bu süre zarfında?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Güncelleme geldi mi hiç bu süre zarfında?

Selam,

Kurulumdan sonra gelen ekstra bir sürüm güncellemesi olmadı, ufak 1 2 mb güncellemeler aldı ama etki etmedi.

Ayarlardan huawei hesabıma giriş yaptım şuanlık sorun yok.

Huawei app marketi açtım giriş yaptım tüm servisleri kabul ettim, Hsm falandı sanırım onları güncelledi şuan için appstore sorunsuz çalışıyor google ile anlaşmalı olsaydı bir farkı olmazdı o kadar stabil :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Selam,

Kurulumdan sonra gelen ekstra bir sürüm güncellemesi olmadı, ufak 1 2 mb güncellemeler aldı ama etki etmedi.

Ayarlardan huawei hesabıma giriş yaptım şuanlık sorun yok.

Huawei app marketi açtım giriş yaptım tüm servisleri kabul ettim, Hsm falandı sanırım onları güncelledi şuan için appstore sorunsuz çalışıyor google ile anlaşmalı olsaydı bir farkı olmazdı o kadar stabil :)
Ne güzel o zaman. Ben de dahil olmak üzere birçok kişide bir güvensizlik oluştu Huawei'e karşı. Hala daha sanki birçok kullanıcı güvenlik konusunda problem yaşayacakmış gibi geliyordu nedense :)

Sosyal medya uygulamaları hala daha markette yok ama değil mi? Ve eğer yüklediyseniz bu uygulamalar ne şekilde güncelleme alıyor?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Ne güzel o zaman. Ben de dahil olmak üzere birçok kişide bir güvensizlik oluştu Huawei'e karşı. Hala daha sanki birçok kullanıcı güvenlik konusunda problem yaşayacakmış gibi geliyordu nedense :)

Sosyal medya uygulamaları hala daha markette yok ama değil mi? Ve eğer yüklediyseniz bu uygulamalar ne şekilde güncelleme alıyor?

Güven tarafından bir sorun yaratan cihaz değil playstore olmadan önce zaten tüm uygulamalarını huaweinin geliştirdiği kötü amaçlı apkları vs tespit eden özelliği var süzgeçten geçirip öyle yüklüyor.

Şuan da tüm uygulamaları google playstore'dan indiriyor güncellemeleri de playstore'dan alıyorum.
Netflix, asphalt 9 sürüm uyumsuz diyor. Huaweinin kendi app de zaten asphalt 9 vb var. 2 tane market ile kullanıyorsunuz diyeyim yani ikisinin de kalitesi aynı güncelleme gelince mesela asphalt 9'a Huawei app den güncelliyor yani huawei store'dan, diğer whatsapp instagram gibi uygulamalar google playstore'dan güncelleniyor.

Benim kurma amacım akbank ve enpara kullanamıyordum, bir de konum atacağım zaman wp'den biraz saçma gösteriyordu yada sokak isimlerini karıştırıyordu şimdi o düzeldi.

Google haritaların kullanımın da biraz sorun vardı, servisleri kurduktan sonra oda düzeldi sorunsuz çalışıyor, konum çok önemliydi benim için onuda hallettim.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Hala sorunsuz güncellemeleri alıyorum yazılım da hiç sorun yok.

• Beğen
Reactions: bud

Umutcan0334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba paylaşımınız için teşekkürler. Artık şu anki versiyon ile Google servislerini kurmak mümkün değil. Yeni alanlara küçük tüyo vereyim olay store kurulumu yapabilmeniz için .236 ile biten sürümü .167 sürümüne dondurmeniz gerekiyor. Eski versiyona dönme sebebi de şu: G denilen çince yazılı uygulamayı çalıştırmak için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba paylaşımınız için teşekkürler. Artık şu anki versiyon ile Google servislerini kurmak mümkün değil. Yeni alanlara küçük tüyo vereyim olay store kurulumu yapabilmeniz için .236 ile biten sürümü .167 sürümüne dondurmeniz gerekiyor. Eski versiyona dönme sebebi de şu: G denilen çince yazılı uygulamayı çalıştırmak için.
Küçük bir düzeltme: versiyon numaraları P40 lite için geçerlidir.

Son düzenleme:

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91

Küçük bir düzeltme: versiyon numaraları P40 lite için geçerlidir.
Selam,

Ben teşekkür ederim. Yeni sürüm ile denemedim bu işlemi yapmayı, yeni sürümde yapmak imkansız olabilir dediğin gibi.

Bugün 10.1.0.243 olan bir sürümün güncellemesi geldi, biraz önce kurulumu tamamladım.
Telefon açıldı ve playstore 'a giriş sağladım, uygulamalarım kısmında güncellemeler vardı 4 5 bekleyen uygulama onların güncellemesini yaptım.

Şuan telefon sorunsuz çalışıyor play oyun hizmetlerine bağlanması, google servisleri herşey aktif.

Sanırım eski sürüm ile yapanlar güncellemeleri almaya devam ettikçe servisler bozulmuyor olsa gerek :) sevdim bunu.

İsteyen olursa ekran görüntüsü paylaşabilirim yada video.

Valla baya net konuşuyorsun ama bende çalışıyor o nasıl olacak?

Son düzenleme:

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Daha önceden yüklediğin için, telefon güncellendikten sonra yapmaya çalışır isen çalışmayacaktır, en sağlıklı yol gapps kurmaktır ve gapps 2019 ve üzeri hiçbir HUAWEI telefona yüklenemez. Çünkü custom recoverey yüklenemez.

Ancak recovery_ramdisk e flashlanabilir, bunun için ise bootloader kilidinin açık olması gerekir. DC unlocker Google servisleri bulunmayan huawei cihazlarda çalışmaz, yani şu an için imkansız

Umutcan0334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam,

Ben teşekkür ederim. Yeni sürüm ile denemedim bu işlemi yapmayı, yeni sürümde yapmak imkansız olabilir dediğin gibi.

Bugün 10.1.0.243 olan bir sürümün güncellemesi geldi, biraz önce kurulumu tamamladım.
Telefon açıldı ve playstore 'a giriş sağladım, uygulamalarım kısmında güncellemeler vardı 4 5 bekleyen uygulama onların güncellemesini yaptım.

Şuan telefon sorunsuz çalışıyor play oyun hizmetlerine bağlanması, google servisleri herşey aktif.

Sanırım eski sürüm ile yapanlar güncellemeleri almaya devam ettikçe servisler bozulmuyor olsa gerek :) sevdim bunu.

İsteyen olursa ekran görüntüsü paylaşabilirim yada video.

Merhaba tekrardan,
Eski sürümde bir kere G uygulamasını çalıştırmanız yeterli. Çalıştırdıktan sonrası bir daha çalıştırmanıza gerek yok(format atmadığınız sürece). Ben daha telefonu alalı bir ay bile olmadı. Google kurulum videolarını izledim izledim kuramadım, sonrasında araştırmalarım sonucunda versiyon düşürme işlemi olan bir video buldum ve sürümü düşürdüm G uygulaması çalıştı, sonrasında APK kurulumlarını yaptım sorunsuz hale geldi.
Telefonundan tekrar son sürüme geçtim.
Tekrar hatalar oldu, G uygulamasız diğer apkları yükledim. Şu an Google servisleri stabil olarak çalışmakta, hatta .243'e geçtim herhangi bir hata da almadım.
Eskiden kuranlar dediğiniz gibi versiyon güncellemelerinden etkilenmiyor.
Bir kaç tüyo daha vereyim internetteki videolarda da bulabilirsiniz: Google hizmetleri çerçevesini zorla durdur önbelleği ve verileri temizle işlemleri yapmak ve Gms'yi aynı şekilde yaparak sorunsuz çalışmayı sağlayabilirsiniz. Eğer bu yöntem de olmazsa bütün apkları silip tekrar yükleyebilirsiniz. Bunların dışında device id uygulamasını telefonunuza indirerek Google hizmetleri çerçevesi İdniz var mı yok mu diye kontrol ederseniz iyi olur. Şu sebepten ötürü bunu öneriyorum: Bazen kurulumda hata vermiyor bile olsa, bazı zamanlar programda id gozükmediğinde tekrar hata verebiliyor.
Nezaketiniz için teşekkür ederim ?.

pokemon2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben google hesap ekleme kısmında kaldım. Sunuculara bağlanamadı yazıyor her seferinde. Nasıl çözebilirim ?

Abysoftware

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işlemleri yapmadan önce android sürümü kaç olması gerekiyor çünk
ü Glzplay Adlı uygulama hata veriyor bazı videolar da gördüm sürüm düşürme yapılıyor.
Android sürümü kaç olması gerekiyor cihaz için ??

Yusuf Saracen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
10 15 kere denedim olmadi demişsin
Cihazını eski bi sürüme güncelle sonra yöntemi dene sorunsuz yine hallolur
Yeni güncellemeler googlefier tarzı uygulamalara yuklerken sorun çıkartıyor
Google servisleri yükledikten sonra cihazı güncellemende bi sakınca yok

denizci35

Premier Сasual Dating - Verified Women
Reaksiyon puanı
3