HTC'den 1.5GHz'lik Akıllı Telefon

Bu konuyu okuyanlar

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
3,8 inç bir cep bilgisayarı için fazla küçük geldi bana :)

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
mango işletim sistemide ne ilk defa duyuyom

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
mango işletim sistemide ne ilk defa duyuyom
windows mobile'ın yeni sürümüne mango diyorlar haberde geçiyor adı aslında gözünden kaçmış sanırım.

htc'nin acilen sığınacak bir liman bulması gerekli. samsung ve motorola android'i gayet iyi sunuyorlar. nokia'nın windows mobile'ı iyi sunacağına şüphe yok zaten.

geriye bir tek intelin meego'su kalıyor bence htc meego'lu telefonları piyasaya sürmeli yada bir şekilde fark yaratmanın yollarını bulmalı

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hocam windows mobile öldü windows phone var artık :)

Windows Phone 7 Mango tam adı...

KZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2012 nin ilk ceyreginde 2ghz telefonlari gorecegiz eminim gerek varmi diye sorarsaniz pil teknolojisi gelismedigi surece gerek yok. Cihaza bakiyorum 1.2ghz ram 1gb pil 1450 mhz. Ondan sonra gunde 2defa sarj ediliyor

sawdent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sarj sorunları düzeltilmeden isterlerse 3 ghz lik cihazlar yapsınlar boş.
Cihaz hızdan ucacak diye pirzlere bağımlı kalmak ile ne kadar mobil olunurki.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
windows mobile'ın yeni sürümüne mango diyorlar haberde geçiyor adı aslında gözünden kaçmış sanırım.

htc'nin acilen sığınacak bir liman bulması gerekli. samsung ve motorola android'i gayet iyi sunuyorlar. nokia'nın windows mobile'ı iyi sunacağına şüphe yok zaten.

geriye bir tek intelin meego'su kalıyor bence htc meego'lu telefonları piyasaya sürmeli yada bir şekilde fark yaratmanın yollarını bulmalı

Farkında değilsiniz sanırım ama HTC android konusunda gayet başarılı. Her çeyrekte karlarını ve satışlarını arttırmaya devam ediyorlar. Kaliteli,performanslı,genelde uygun fiyatlı telefonlar üretiyorlar. Bu adamlar yıllarca windows mobile kullanan telefonlar ürettiler ve ayakta kaldılar android konusunda bu derece başarılılarken sırtları yere gelmez. Birde android'in üzerine geçirdikleri Sense arayüzü varki o apayrı bir şey, htc'nin tercih edilme sebeplerinden birisi. Ben kendim HTC kullanıyorum ve sırf bu arayüzden dolayı ileride telefon değiştirdiğimde çok büyük ihtimalle tekrar htc'i tercih edeceğim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Farkında değilsiniz sanırım ama HTC android konusunda gayet başarılı. Her çeyrekte karlarını ve satışlarını arttırmaya devam ediyorlar. Kaliteli,performanslı,genelde uygun fiyatlı telefonlar üretiyorlar. Bu adamlar yıllarca windows mobile kullanan telefonlar ürettiler ve ayakta kaldılar android konusunda bu derece başarılılarken sırtları yere gelmez. Birde android'in üzerine geçirdikleri Sense arayüzü varki o apayrı bir şey, htc'nin tercih edilme sebeplerinden birisi. Ben kendim HTC kullanıyorum ve sırf bu arayüzden dolayı ileride telefon değiştirdiğimde çok büyük ihtimalle tekrar htc'i tercih edeceğim.

htc kötü telefonlar üretiyo demedim zaten. fakat samsung ve motorola karşısında tutunması mümkün değil. samsung işlemcisini, ekranını kendi üretiyor hatta sektörün liderlerine satıyor. dolayısıyla hem teknolojik hemde maliyet açısından avantaja sahip. ayrıca marka değeri olarakda htc'den çok daha ileride.

bu ortamda htc'nin samsung'dan daha iyi android telefonlar üretebilmesi yine samsungun izni ile olacabilecek bir şey. bu noktada htc'nin kullanıcılar tarafından tercih sebebi olması için fark yaratması gerekiyor bu farkta en kolay yazılım alanında yapılabilir.

bu konuda şu an android ve ios'a rakip olabilecek 2 işletim sistemi var. biri meego diğeri symbian. meego intel tarafından destekleniyor ayrıca linux tabanlı olduğu için geliştirici kitlesi sıkıntısı çekmez.

htc'nin ürettiği sense arayüzü oldukça güzel ama bu büyük bir fark sayılmaz. ulaşılamaz bir şey değil sonuçta.