HTC Sense Türkçe Düşmanı mı?

Bu konuyu okuyanlar

adura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Türkçe karakterlerle başım hep belada olmuştur. Wildfire kullanıcısıyım ve HTC One V'ye terfi etmek istiyorum. Ancak bir şartla:
Wildfire'da kullanılan Sense UI (sanırım 2.xx) için bazı "textbox"larda otomatik tamamlama çalışmıyor ve Türkçe karakter problemi yaşanıyor. "Şaban, İbrahim, Özcan" gibi ilk harfi Türkçe karakter olan isimleri girmek bir ölüm. "Şaban" girmek için S'ye basılı tutup ekstra harflerin çıkmasını bekliyorum, ama birden küçük harfe dönüşüyor. "Şaban" giremeyip "şaban" giriyorum. Baştan bir boşluk (space) bırakıp sonra "Ş" girmek isteyince bu sefer oluyor. Sorum şu: HTC Sense 3 ve üstü için bu problem devam ediyor mu? İkinci sorum şu: Wildfire için zaten bu problemin bir çözümü var mı?

Samsung Galaxy SII için bu tür saçma bir problem olmadığı teyitini aldım ama TouchWiz arayüzündense Sense daha tanıdık geliyor. HTC Sense mi? Yoksa TouchWiz mi?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
bu tür konularda kolaylık açısından söylüyorum, samsung'un üstüne tanımam. türkçe karakter konusunda hiçbir modelinde sorun yaşamadım şimdiye kadar. htc'nin kullanımı samsung'dan bayağı bi zor geldi bana. ama sense arayüzü'nün çok güzel olduğunu söyleyenlerde vardır. benim o konuda çok fazla bir bilgim yok.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
sene 4.0 bir sıkıntı yoktu gayet başarılıydı ama diğer sürümleri için bir şey diyemem. Bu konu da en başarılı olan firmalar nokia ve samsung.

adura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknoloji marketlerde bulunmadığı için şimdilik beklemedeyim. Turkcell satış noktalarında One V var ama kutusunda... Çalışır halde bulana kadar sabır.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Teknoloji marketlerde bulunmadığı için şimdilik beklemedeyim. Turkcell satış noktalarında One V var ama kutusunda... Çalışır halde bulana kadar sabır.
taktir ediyorum seni... bende telefon alacak olursam senin gibi sabırla bekliyecem..

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben bir sense kullanıcıyım ve 3.0 kullanıyorum Türkçe konuşmaya özen gösterdiğim de göz önüne alınırsa yeterince başarılı hiç yormuyor ayrıca bir kez sözlüğe ekleyince kullanımı da sıksa rahatlıkla kullanılıyor kelimeler. Onun dışında zor bir telefon olduğunu düşünmüyorum HTC'nin nitekim her programı kullanan Android'in bütün sınırlarını zorlayan biriyim.

adura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeterince başarılı hiç yormuyor ayrıca bir kez sözlüğe ekleyince kullanımı da sıksa rahatlıkla kullanılıyor kelimeler. Onun dışında zor bir telefon olduğunu düşünmüyorum HTC'nin

Bahsettiğim, yeni kişi eklemek gibi olsun, şifre girmek gibi olsun bazı özel durumlarda klavyede otomatik tamamlama modunun devredışı kalması. Yoksa SMS yazarken, mail yazarken vs. otomatik tamamlama devreye giriyor ve çok da keyifli bir kullanım sağlıyor ki bu durm başka. Benim sizden ricam, "Şaban Özkan İşçi" adıyla yeni bir kişi ekleyin telefon rehberinize. Eğer kişi ekleme için otomatik tamamlama çalışıyorsa ne ala. Ya da başharfi Türkçe karakter olan bu kelimeleri problemsiz girebiliyorsanız, buna da ne ala! Demek ki "adamlar düzeltmişler" diycez...

serdargvn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu tür konularda kolaylık açısından söylüyorum, samsung'un üstüne tanımam. türkçe karakter konusunda hiçbir modelinde sorun yaşamadım şimdiye kadar. htc'nin kullanımı samsung'dan bayağı bi zor geldi bana. ama sense arayüzü'nün çok güzel olduğunu söyleyenlerde vardır. benim o konuda çok fazla bir bilgim yok.

katılıyorum hocam bu arada sense de gerçekten telefonların içinde en kral arayüz oda başka konu

yusufffff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
morelocale2 yi dene telefonun büyük bir bölümü türkçe olur. Ben yurt dışından htc sensetion xe aldım türkçe dil yokdu morelecale2 ile telefon full türkçe oldu...

maxyy34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sense 3 ve üzeri HTC'lerde bu problem yok..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wıth htc sense telofnunu aldı girişte e mail vede şifre istiyo bana yardım edecek biri varmı ? =D