Htc rom sorunu !

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Evet arkadaşlar benim sorunum şu. Düzgün bi şekilde anlatiyim.
Okumaktan üşenenler en aşağıdaki son iki paragrafa yazdım sorunumu diğerleri tam olarak naptığımı anlattım yani.

hTC Wildfire S telefonuma yeter artık diyip bootloaderı kaldırıp root attım. Biraz öyle özgür takıldıktan sonra cm romları denedim. CM7.2 gayet stabil çıktı. Bikaç ay bu şekilde kullandım. Kamerası videosu kötüydü ses kaydederken falan ses iğrençti. Ama detaylı ayarlar vardı stabildi çökme vs sorunları olmuyordu. Sadece bazen çok kasıyordu.
Wildfire S default işlemci hızı 600 mhz.Stock rom(orijinal hali)da gayet normal bi şekilde çalışan bu hız cm 7.2de telefonu kullandırtmıyordu bazen. 768 bile az yavaşlıkla kullandırıyordu 806 mhzde menüde falan kasma yoktu iyiydi. Ama şarjın anasını ağlatıyordu.Bende dedim orijinal roma döneyim 600de bile kasmadan takılırım hem sense'i özledim dedim.

Sonra başka romlara falan baktım o ara. Sense romlara. İlk olarak muestie sense denen türk bir arkadaşımızın yaptığı romu yükledim. Rom gayet güzel ve ciddi şekilde hızlıydı. Data2sd de vardı 1 gb dahili hafızada yaptım oh.Ama bir sorun vardı. Marketten veya market dışından uygulama yüklerken telefon reset atıyordu. E ne işime yarar ki bu benim uygulama yükleyemiceksem... belki 10dan fazla wipe yapıp baştan yükledim romu. Yok. İlk başta yüklensede sonra gene resetlenmeye başlıyor.

Daha önce bi kaç cm romu denediğimde yoktu bu sorun. Ama sonra stock roma döndüm. Yani direk pcden falan ayarlar yapıp orijinal hale değil sadece stock romu flaşladım. İlk açıldı telefon yaptım herşeyi.

CWMye girip başka şeyler flaşlarken mesela beats audio falan tel htc quietly brilliant ekranında kalıyordu açılmıyordu. İnfrarom yükledim ilk açılışta gene sorun yok. Relax iyi kullanıyom herşeyi kendimce ayarladım falan. CWM'ye gelip backup yaptım ve açılışta açılmadı. Hazır yaptığım backupu restore ettim. Gene açılış ekranında kaldı. Stock roma döndüm gene. Önceden denediğim kernelleri flaşladığımda gene açılmadı. Sonra baştan kurdum stock kernel varken adreno 200 güncellemesiin flaşladım gene açılmadı. Baştan kurdum kurulum bittiği gibi herşeyi flaşladım kernelleride. Bu sefer açıldı wifi çalışmadı başka kernel flaşladım mobil şebeke çalışmadı sonunda biri çalıştı. Önceki sefer niye çalışmadı anlamıyorum. Tam emin değilim bataryayı çıkarmaya korkuyorum. Gerçi link2sd için bataryayı çıkarıp resetlediğimde açıldı ama sonradanda oluyor olabilir.

Herneyse. CWM'den telefonu kullanım sonrası bişe yaparsam flaşlamasamda olur. Telefon açılış ekranında kalıyor. Denemedim kalmasın gene diye ama bataryayı çıkarıp takıncada kalıyor sanırım. CWM'de bi kere fix permissions demiştim uzun zaman geçti sonra bataryayı çıkarıp taktım daha bitmeden rom formatlanmıştı sadece başka bi sorun göremedim. Acaba CWM'yi mi bozdum ? Bu açılışta takılma olayından başka sorunum yok. Ha normal kapatıp açılıyor telefon. Bataryayı çıkarmadığım veya CWM'ye girmediğim sürece. Ne yapmalıyım nasıl düzelticem bunu lütfen yardım edin..

Bunun dışında biraz bilgim var rom root bootloader hafıza sorunları konusunda yardım edebilirim ihtiyacı olana bildiğim kadar.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bootloaderı kapatıp orijinal ruu romu pcden bağlantıyla yükledim.Yani stock romu yüklemedim netten. Direk exe dosyasıyla orijinal fabrika çıkışı roma döndüm. Sorunsuz yani. Bootloaderı tekrar açıp cwm peşinden root yaptım. Herşey güzel kernel yükledim gayet güzel çalıştı. Önceki sefer resetlendiğinde olan şeyleri denedim açıldı telefon açılış ekranında takılmadı. Ama Youtubede dondu telefon. Ve resetlendi. Açılmadı bidaha. Nasıl ya dedim restore yaptım cwmden(önceki seferlerde restore yapınca açılmıyordu)neyseki düzeldi. Ama ya düzelmesse bir dahakine. Her seferinde restoreylemi uğraşıcam önceden böyle bir sorun yoktu. Bi yardım edin lütfen

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Flood yaptım ama olsun sorunum çözüldü. Evet kendi sorunumu kendim çözdüm. Herşeyi yaptım ama anladımki root explorerden systemde yanlış dosya sildiğim için bu sorun oluyormuş. Sense romlarda oluyor bu yani. İyide htc likesın widgetını silince niye teli açmıyorsunki arkadaşım.. o widgetın ne gibi bi önemliliği var. Zaten htc likese giriyorum bomboş. Deneme yanılma yoluyla tek tek sile sile hallettim sorunu. Neyse. En azından böyle bir sorunu olupta çözemeyen olursa belki çözümü bulur :)