HTC One vs Sony Xperia Z vs IPhone 5 vs Galaxy Note 2 Oyun - Ekran karşılaştırması

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
oyun-ekran karşılaştırması

htc one, iphone 5 ve note 2 renkleri abartılı vermiş, duvarlar siyah tonda hep, yerler ve gökyüzü hep mavi. note 2 en kötü ekrana sahip diğerlerine nazaran. xperia z diğerlerinde göre daha doğru renkler vermiş.

1080p ile tam ekran izleyin;

[video=youtube;U1XlBKN4BrA]http://www.youtube.com/watch?v=U1XlBKN4BrA[/video]

lqdv9.jpg

lqdvy.jpg

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aha gene geldi bizim sony fanı :D ...

sony hakkında yapılan yorumları okudun mu bilmiyorum... rakip olarak aralarından cekildi diye düsünüyorum ;)

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ojbulduk htc fanı arkadaşım. aralarından çekildi lafına çok güldüm, gören de rahmetli steve jobs'un veliahtı sanacak :D umarım çekilir de telefonlar ucuza gelir :D

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony Fanı Bulundu.

Htc One Da IPS Panel Var Xperia Z De TFT.

IPS Panel En Doğru Renkleri Veren Paneldir.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
oyun-ekran karşılaştırması

htc one, iphone 5 ve note 2 renkleri abartılı vermiş, duvarlar siyah tonda hep, yerler ve gökyüzü hep mavi. note 2 en kötü ekrana sahip diğerlerine nazaran. xperia z diğerlerinde göre daha doğru renkler vermiş.

1080p ile tam ekran izleyin;

[video=youtube;U1XlBKN4BrA]http://www.youtube.com/watch?v=U1XlBKN4BrA[/video]

lqdv9.jpg

lqdvy.jpg

Dediğinde bazı haklılıklar fakat videoyu 7:29 a getir durdur ve bir bak. Ayrıntılar ve renk doygunluğuna. O zaman anlarsın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ojbulduk htc fanı arkadaşım. aralarından çekildi lafına çok güldüm, gören de rahmetli steve jobs'un veliahtı sanacak :D umarım çekilir de telefonlar ucuza gelir :D

S-LCD 3 ler dünyada en doğru renkleri veren panellerdir zaten.

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0

senin mesajlarını okudukca cok gülüyorum biliyormusun :)
tsk ediyorum bunun için :)

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gençler bişey sorucam.Ben denk gelmedim ama HTC One'ın bir eksikligine denk gelen varmı ? Mesela Xperia Z için bazıları su sızmaları oluyormuş falan dedi.Bilgisi olan olursaa Özelden veya alıntı yoluyla bana ulaşsın Lütfen .HTC one alcm 1 hafta icinde. :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Oyunlardaki performanslar çok fazla değişkene bağlı olabilir elbette, ama genelleme yapacaksa olursak

En iyi ekran HTC One
2 iPhone5-Xperia Z arasında kalabilir, ama genel olarak iPhone5
Son sırada da ve bana göre pek iyi de olmamakla beraber Note II.

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sony fanı olsam sony marka eşyam olur hTc fanı seni :D . telefonum nokia, bilgisayarım packard bell, televizyonum samsung, kulaklığım sennheiser.

benimde nedense hiç htc ye ait ürünüm yok :D
bu arada baska sitelerde bile sana rastlıyorum ya :D komik ... her yere mi Allah askına bu videoyu kopyaladın :D
Regionella
Binbaşı :D

sony fanı olsam sony marka eşyam olur hTc fanı seni :D . telefonum nokia, bilgisayarım packard bell, televizyonum samsung, kulaklığım sennheiser.

bu arada baska sitelerde bile sana rastlıyorum ya :D komik ... her yere mi Allah askına bu videoyu kopyaladın :D
Regionella

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Egri oturup dogru konusmaliyiz en gercekci ekran One da zaten Sony i anlamiyorum su TFT ekrandan vazgecmiyor ancak oyun performansi iyi :)

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Regionella

Regionella

başka sitelerde olmayacağız diye bir kaide mi var :) 10 yıllık forum geçmişim var, olmadığım forum yoktur :)

http://forum.shiftdelete.net/cep-te...-galaxy-s4-vs-nokia-lumia-vs.html#post2797061
http://forum.shiftdelete.net/cep-te...-galaxy-s4-vs-nokia-lumia-vs.html#post2796687
http://forum.shiftdelete.net/cep-te...-galaxy-s4-vs-nokia-lumia-vs.html#post2796644
http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonlari/305925-lumia-920-mi-iphone-5-mi-2.html#post2796044
ve daha bir sürü mesajında htc one'ı mükemmel ötesi bir telefon olarak tanıtıp yok best yok yarın ölecekmiş gibi hemen alın vs. tarzındaki mesajlarınla htc fanlığın kabak gibi ortada. önce kendin fan olmayı bırak ki sonra başkasına fan'sın diye hitap et. :D

fanlığının sebebi de muhtemelen htc one alacak olduğun için o telefona samimiyet beslediğinden diğer telefonları kötüleme isteği duyman :D s4'ü olan arkadaşlarınla telefonunu kıyaslarken bu mesajımı hatırla :) haydi iyi geceler htc fanı arkadaşım :D

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işin espiri kısmını bozup baska boyutlara cekme durumunu anlamıs degilim...diger cihazları kötüleme istegi derken .? ? ben hiç bir zaman sony I phone samsung v.b. cihazı kötülemedim.önce bunu bir arastır ve öyle gel cok bilmiş dostum . daha dogrusu sen gibi bir video bulup her sayfanın altına yapıstırıp belli baslı tavırlarda sergilemedim.. ... en fazla Ses karsılastırması yapmısımdır HTc sayfasına o da seninki kadar abartı degil ... BU arada merak etme htc one aldıktan sonra karsıma s4 ü olan birini alıp hadi gel kapıstıralım demeyecegim telefonu ( cocuk gibi ) hepsi mükemmel cihazlar... o kadar para dönüyor sonucta... herkes istedigi cihazı almakta özgür...
sana da hadi iyi geceler...

kayhankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gençler bişey sorucam.Ben denk gelmedim ama HTC One'ın bir eksikligine denk gelen varmı ? Mesela Xperia Z için bazıları su sızmaları oluyormuş falan dedi.Bilgisi olan olursaa Özelden veya alıntı yoluyla bana ulaşsın Lütfen .HTC one alcm 1 hafta icinde. :D
Şimdilik bilinen bir problemi yok ama kullanmadan ne desek boş.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
işin espiri kısmını bozup baska boyutlara cekme durumunu anlamıs degilim...diger cihazları kötüleme istegi derken .? ? ben hiç bir zaman sony I phone samsung v.b. cihazı kötülemedim.önce bunu bir arastır ve öyle gel cok bilmiş dostum . daha dogrusu sen gibi bir video bulup her sayfanın altına yapıstırıp belli baslı tavırlarda sergilemedim.. ... en fazla Ses karsılastırması yapmısımdır HTc sayfasına o da seninki kadar abartı degil ... BU arada merak etme htc one aldıktan sonra karsıma s4 ü olan birini alıp hadi gel kapıstıralım demeyecegim telefonu ( cocuk gibi ) hepsi mükemmel cihazlar... o kadar para dönüyor sonucta... herkes istedigi cihazı almakta özgür...
sana da hadi iyi geceler...

başkasına fan demeden önce bir kez daha düşünebilmen içindi o yorumlarım. telefon kapıştır demedim zaten, ister istemez s4 görünce telefonunu kıyaslayacaksın. o zaman telefonunun şimdi düşündüğün kadar iyi olmadığını farkedeceksin. :yes:

1080p video ekliyorum burda, caps ekliyorum yine de gözler görmüyorsa neyin ne olduğunu, fanlık alemine giriğş var demektir. :yes:

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başkasına fan demeden önce bir kez daha düşünebilmen içindi o yorumlarım. telefon kapıştır demedim zaten, ister istemez s4 görünce telefonunu kıyaslayacaksın. o zaman telefonunun şimdi düşündüğün kadar iyi olmadığını farkedeceksin. :yes:

1080p video ekliyorum burda, caps ekliyorum yine de gözler görmüyorsa neyin ne olduğunu, fanlık alemine giriğş var demektir. :yes:

sacmalamayı kes istersen...
nerden biliyorsun s4 görünce telefonu kıyaslayacagımı ? kendin ile karıstırma herkesi... gelmiş htc sayfasına sony i övüp htc yi de kötüleyip duruyorsun...madem sony i almayı kafaya taktın gir sony sayfasına paylasımlarını oraya yap kardesim... ben oraya girip de konu acıyormuyum... seninki fanlıkdan cıkmıs hastalıga dönüsmüs
tmm ben htc fanıyım diyelim...ve Allah askına sus da uzatma artık konuyu... hadi selametle

sinanakyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu oyun store da ücretsizmidir arkadaşlar

arkadaşlar oyunu play storedan mı ındıryrz baktım da bulamadım

boxer39585

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 2 deki ekranın 5.5" olmasının bence en iyi yönü bu oyun meselesi. Çünkü ekran geniş ve ayrıntılar da bence gayet net görünüyor.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iPhone 5 ve Note 2'de çok oyun oynadım. iPhone 5'de ki oyun oynamayı hiçbir telefona değişmem. Bir de televizyona bağlayınca çok güzel oluyor.

Xelord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu oyun store da ücretsizmidir arkadaşlar

arkadaşlar oyunu play storedan mı ındıryrz baktım da bulamadım

Markette paralı, istersen googledan apk.sını bulup tele atıp kurup sonra wifi ile çekebilrsn ya da sdsini de nette bulacaksın site atardım ama yasak mı bilmiyorum? Neyse bulursun googleda ara :D

Ben bazı şeyler duydum da: Alüminyum kısımlarım çabuk çizileceğini o yanlardaki metalik kısımların da hemen çizildiğini. Hatta adamlar demiş iphoneun yaptığı hatayı yapmışlar diye, sonra telefonun her yeri kapatıyorsunuz çizilmesin diye. Adamın birinde ki htc one da çizikler varmış xdada okumuştum.

HTC One'ın renklerinin daha yoğun olduğu da açık. Geri zekalı sony benim canımı çok sıkıyor ben bu teli almayı düşünüyordum ama adamlar naptı s4pro işlemci koydular, tft ekran koydular, çok da kötü durmuyor açıkcası ama yine de lgye bakıyorum canım sıkılıyor. -Şuan yanılmıyorum en iyi ekran LG optimus G Pro da olması lazım.- s4pro koydular erkenden tanıttılar erken piyasaya süreceklerdi güya ama Ankaraya gelene kadar oldu 8-9nisan Samsung s4ü daha geçenlerde tanıttı dün satılıyordu burda.

Bir de şunu eklemek istedim htc one'ı bilmem ama kardeşimde ki Xperia Ray(TFT) ile kuzenimdeki Galaxy S2(Amoled)yi karşılaştırmıştım. Aynı resmi çektik ve baktık, S2de renkler daha yoğun ama gerçekte bile o kadar değil yani canlı dursun diye öyle yapıyor diyorum ama gerçeği o değil.

clapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir manzara fotoğrafı çektiniz diyelim; gerçekte olan görüntüyü telefonda görmek isteyenler xperia z alır, abartılı renklerde daha ''canlı'' görmek isteyenler ise hTc one alır... (ekran açısından bakarsak tabii) evet daha hoş bir görüntü ama sanki daha yapay? sizce de öyle değil mi? bunun dışında bence hTc one daha komple cihaz...

Xelord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"daha komple cihaz" derken ne demek istediniz, anlamadım. Dediğinize samsungun amoledleri için katılıyorum renkleri canladırıyor ve güzel duruyor ama gerçekten daha öte oluyor yapay yani. (Bunu denedim xperia ray ve galaxy s2de) ama Sony tft kullanarak hata yapıyor bence. Neden derseniz? samsungu geçelim ve lg ile kıyaslayalım optimus g pro ıps ekranıyla ve zerogaptocuhla yapıştırmış geçmiş. Şu aralar Xperia Honami dedikoları dolaşıyor büyük ihtimal ekranlarını değiştirip bir adım öne geçmek isteyecek sony televizylarında kullandığı teknolojiyi uyarlamaya çalışıyormuş. (bknz: triluminos) Ama htcnin ıps ekranı için samsungun amoledine söylediklerimi söyleyemem. Bence kaliteli bir ekrana sahip ama ultrapixel ile piksel yoğunluğu da iyi ama çözünürlükten kaybediyor. Bence yani şahsi kanaatim. Ama ben olsam htc one almam neden? Alüminyumla kapatmışlar ama nolacak çizilecek koruyucu kılıf şart o da beni deli eder.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
z nin kamerasını japonyada iphone 5 le karşılaştırıyorlar youtubeda epey uzun bir videosu var gece gündüz foto herşeyiyle prof bir vatandaş tarafsız yorumuda seyirciye bırakıyor kadrajı azcık geniş z nin başkada hiçbir fark yok ne ön ne arka kamerada üstüne üstlük gecede çekmiş bu vatandaş iphone 5 daha net keskin ve detaylı aydınlık çekmiş bunların üstüne neyse dedim z yinede hoşuma gitti derdim 5 inç ekran ince zarif bir tasarımdı uzun zamandır taki htc yi görene kadar sadece tasarım aleminyum olayı falan değil dostlar gece gökyüzündeki bulutu çeken yegane telefon htc yapmayın etmeyin ayrıca z nin ekranı cidden kötü büyük bir hevesle gittim 1300 e buldum deli değilim 2 ye yakın para verip htc aliyim fanlıkta yapmıyorum iphone kullanıcısıyım 5 yıldır ama z nin ekrana basınca eski gameboylar gibi dağılıyor dalgalanma oluyor yuh dedim elime aldığım gibi bıraktım meğerse akıl küpü sony ekranla cam arasındaki havayı almış sıfıra indirmiş mesafeyi aferim sony herkez deli bir sen akıllısın zaten japonyada tft li çıkarma dünyaya tft li sat bu ne dir yaw