Htc one v vs htc desire hd mi?

Bu konuyu okuyanlar

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iki telefon arasında kaldım bütçeme göre bu iki telefonu bulabildim ancak
ikisininde diğerine göre üstün özellikleri var karar veremiyorum sizler ne dersiniz...
Yorumlarınız önemlidir!!!

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ben ikisi arasında tercih yapacak olsam one v derdim. diğerine göre eksisi 0.6inch daha küçük bir ekran ve 256 mb daha az ram. artısı yeni model olması, sense4.0 la gelmesi, ICS ile gelmesi, 50gram daha hafif olması, 2.5mm daha ince olması, bluetooth4.0 olması, 270mah batarya farkı.

tcspirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana one v için 18 sebep

[h=2]HTC One V için 18 Sebep[/h]
thumb.png

fiziksel
Oldukça az daha kısa120,3mmile123,0mm 2.7mm daha kısa
çok büyük miktarda daha dar59,7mmile68,0mm 8.3mm daha dar
Oldukça fazla daha az gövde hacmi66,0cm³ile98,7cm³ 33% daha az gövde hacmi
Dikkat çekecek şekilde daha hafif115,0gile164,0g 49.0g daha hafif
çift mikrofonu vardırEvetileHayır İkinci bir mikrofon arkaplan gürültülerini filtreler ve ses kalitesini iyileştirir.
ekran
Daha yüksek piksel yoğunluğu252ppiile217ppi 17% daha yüksek piksel yoğunluğu
kamera
Hdr modu vardırEvetileHayır Otomatik olarak daha yüksek dinamik aralıkla (HDR) resimler çekebilir
Ön kamerası vardırEvetileHayır Öndeki ikinci bir kamera görüntülü sohbetler için kullanılabilir
Arka aydınlatmalı sensörü vadırEvetileHayır
bağlanabilirlik
Jiroskopu vardırEvetileHayır Jiroskop oyunlarda ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarında faydalıdır
Nfc özelliği vardırEvetileHayır Yakın-alan-iletişimi (NFC) ödeme gibi kablosuz alışverişlere izin verir
Oldukça küçük miktarda daha hızlı yüklemeler5,8MBits/sile5,76MBits/s 1% daha hızlı yüklemeler
Net bir şekilde daha yüksek indirme hızı21,0MBits/sile14,4MBits/s 46% daha yüksek indirme hızı
Hdmi çıkışı vardırEvetileHayır Video ve filmler HDMI girişli bir TV'de izlenebilir
güç
Daha fazla pil gücü1.500mAhile1.230mAh 22% daha fazla pil gücü
bellek
Net bir şekilde daha fazla dahili depolama4,0GBile1,5GB 2.5gb daha fazla dahili depolama
ölçüt
Büyük ölçüde faster Internet browser (Browsermark)93.695ile36.939 2.5x faster Internet browser (Browsermark)

[h=2]HTC Desire HD için Dört Sebep[/h]
thumb.png

Şu şekilde de bilinir: HTC Inspire 4G
kamera
Dikkate değer ölçüde daha fazla megapiksel (fotoğraf)8,0MPile5,0MP 1.6x daha fazla megapiksel (fotoğraf)
çift LEDli flaş özelliği vardırEvetileHayır Çift LED li flaşlar sadece tek LED li flaşlardan daha parlaktır
ekran
Daha büyük ekran boyutu4,3"ile3,7" 16% daha büyük ekran boyutu
bellek
Daha fazla RAM belleği0,7GBile0,5GB 0.2gb daha fazla RAM belleği

kkoray

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ben desire hd kullanıyorum çok memnunum sanada tavsiye ederim

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana one v için 18 sebep

HTC One V için 18 Sebep

thumb.png

fiziksel
Oldukça az daha kısa120,3mmile123,0mm 2.7mm daha kısa
çok büyük miktarda daha dar59,7mmile68,0mm 8.3mm daha dar
Oldukça fazla daha az gövde hacmi66,0cm³ile98,7cm³ 33% daha az gövde hacmi
Dikkat çekecek şekilde daha hafif115,0gile164,0g 49.0g daha hafif
çift mikrofonu vardırEvetileHayır İkinci bir mikrofon arkaplan gürültülerini filtreler ve ses kalitesini iyileştirir.
ekran
Daha yüksek piksel yoğunluğu252ppiile217ppi 17% daha yüksek piksel yoğunluğu
kamera
Hdr modu vardırEvetileHayır Otomatik olarak daha yüksek dinamik aralıkla (HDR) resimler çekebilir
Ön kamerası vardırEvetileHayır Öndeki ikinci bir kamera görüntülü sohbetler için kullanılabilir
Arka aydınlatmalı sensörü vadırEvetileHayır
bağlanabilirlik
Jiroskopu vardırEvetileHayır Jiroskop oyunlarda ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarında faydalıdır
Nfc özelliği vardırEvetileHayır Yakın-alan-iletişimi (NFC) ödeme gibi kablosuz alışverişlere izin verir
Oldukça küçük miktarda daha hızlı yüklemeler5,8MBits/sile5,76MBits/s 1% daha hızlı yüklemeler
Net bir şekilde daha yüksek indirme hızı21,0MBits/sile14,4MBits/s 46% daha yüksek indirme hızı
Hdmi çıkışı vardırEvetileHayır Video ve filmler HDMI girişli bir TV'de izlenebilir
güç
Daha fazla pil gücü1.500mAhile1.230mAh 22% daha fazla pil gücü
bellek
Net bir şekilde daha fazla dahili depolama4,0GBile1,5GB 2.5gb daha fazla dahili depolama
ölçüt
Büyük ölçüde faster Internet browser (Browsermark)93.695ile36.939 2.5x faster Internet browser (Browsermark)

HTC Desire HD için Dört Sebep

thumb.png

Şu şekilde de bilinir: HTC Inspire 4G
kamera
Dikkate değer ölçüde daha fazla megapiksel (fotoğraf)8,0MPile5,0MP 1.6x daha fazla megapiksel (fotoğraf)
çift LEDli flaş özelliği vardırEvetileHayır Çift LED li flaşlar sadece tek LED li flaşlardan daha parlaktır
ekran
Daha büyük ekran boyutu4,3"ile3,7" 16% daha büyük ekran boyutu
bellek
Daha fazla RAM belleği0,7GBile0,5GB 0.2gb daha fazla RAM belleği

hocam güzel anlatmıssın herseyi teşekkür ederim evet one v nin avantajı cok daha fazla yeni teknoloji ve artıları diğerine göre fazla ama aklımda büyük ekran var acaba nasıl büyük ekran tatlı olur diye düşünüyorum bundan öncesinde pek akıllı telefon geçmişim olmadı da :)

ben desire hd kullanıyorum çok memnunum sanada tavsiye ederim

şarjı nasıl gidiyor hocam onu öğrenebilirmiyim, galerisinde donma yapıyor mu?

kkoray

Profesör
Reaksiyon puanı
36
şarjı nasıl gidiyor hocam onu öğrenebilirmiyim, galerisinde donma yapıyor mu?

1 gün gidiyor şarjı tek sıkıntısı o başka hiç bir sıkıntı yok galerisinde hiç bir yerde donma yapmıyor gönül rahatlığı ile alabilrsin

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bende telefon araştırıyorum htc lerde bu iki model arasında kaldığımda Desire HD nin bana uygun olan özellikler şuydu:

Büyük ekran, ve Flash desteği. Web için flash önemli bir unsurmuş bense zaten asıl kullanımın web için alacaktım. o yüzden Desire HD daha uygundu bana

one v ise bana göre en önemli avantajı 4.0 la gelmesi. Desire HD ye 4.0 gelirmi o konuda bi bilgim yok.

O yüzden Benim kullanım amacıma göre HTC Desire HD tercihimdir :)

Ekleme: Bide şunu ekleyim bence önemli. Uygulama ve oyun içinse hafıza Desire HD nin daha iyi.

Desire HD : 768 MB
One V : 512 MB

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şarj olayına çözüm bulmaları lazım acilen!

tcspirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarj olayı kullanımına bağlı.

navigasyon,internet film gibi pili çabuk bitiren uygulamaları kullanıyorsan üstünede çok göüşme yapıyorsan one v yada başka akıllı telefon olsada yetmez.ancak one v nin pili değişmiyor. bilgin olsun.

normal kullanıcıysan yani yukarıdaki gibi uygulamaları sık kullanmıyorsan one v 12-18 saat çok rahat dayanır.
kısaca pil olayı böyle.

Fotoğraf önemli ise senin için one v diğerlerine göre en iyisi.

bende yıllardır htc touch2 kullanıyorum one v almayı düşünüyordum ama pilin değişmemesi beni duraklattı. 300-400 daha verip s2 alacam.

şarjalti ile dolaşacağıma arabaya 1 tane pil koyarım dedim.

tcspirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
.

htc desire c yide düşünebilirsin one v büyük dersen.

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende telefon araştırıyorum htc lerde bu iki model arasında kaldığımda Desire HD nin bana uygun olan özellikler şuydu:

Büyük ekran, ve Flash desteği. Web için flash önemli bir unsurmuş bense zaten asıl kullanımın web için alacaktım. o yüzden Desire HD daha uygundu bana

one v ise bana göre en önemli avantajı 4.0 la gelmesi. Desire HD ye 4.0 gelirmi o konuda bi bilgim yok.

O yüzden Benim kullanım amacıma göre HTC Desire HD tercihimdir :)

Ekleme: Bide şunu ekleyim bence önemli. Uygulama ve oyun içinse hafıza Desire HD nin daha iyi.

Desire HD : 768 MB
One V : 512 MB

İşte birinin kamerası güzel ram yüksek performansı var ama şarjı bilmiyorum yani o düşündürüyor diğerinin işletim sistemi güzel son teknoloji karar vermek zor :)

şarj olayı kullanımına bağlı.

navigasyon,internet film gibi pili çabuk bitiren uygulamaları kullanıyorsan üstünede çok göüşme yapıyorsan one v yada başka akıllı telefon olsada yetmez.ancak one v nin pili değişmiyor. bilgin olsun.

normal kullanıcıysan yani yukarıdaki gibi uygulamaları sık kullanmıyorsan one v 12-18 saat çok rahat dayanır.
kısaca pil olayı böyle.

Fotoğraf önemli ise senin için one v diğerlerine göre en iyisi.

bende yıllardır htc touch2 kullanıyorum one v almayı düşünüyordum ama pilin değişmemesi beni duraklattı. 300-400 daha verip s2 alacam.

şarjalti ile dolaşacağıma arabaya 1 tane pil koyarım dedim.

fotoda one v demişsin ama dhd nin kamerası 8 one v de ise hdmı cıkısı var :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İşte birinin kamerası güzel ram yüksek performansı var ama şarjı bilmiyorum yani o düşündürüyor diğerinin işletim sistemi güzel son teknoloji karar vermek zor :)

benim için kameranın önemi yok ona hiç bakmadım, olmasada olur benim için.

şarj olayınada gelirsek, akıllı telefonlarda şarj konusunda 2 gün giden tel pek bulacağını sanmıyorum. 1 günü çıkarır genelde akıllı telefonlar. yeni bi pil teknolojisi olmadıkçada pek değişeceğini sanmıyorum bu olayın. 12-24 saat arası giden pil süresi idealdir bence şimdiki teknolojiler için.

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim için kameranın önemi yok ona hiç bakmadım, olmasada olur benim için.

şarj olayınada gelirsek, akıllı telefonlarda şarj konusunda 2 gün giden tel pek bulacağını sanmıyorum. 1 günü çıkarır genelde akıllı telefonlar. yeni bi pil teknolojisi olmadıkçada pek değişeceğini sanmıyorum bu olayın. 12-24 saat arası giden pil süresi idealdir bence şimdiki teknolojiler için.

ama flash desteği önemli bence hd daha iyi o konuda hem ram yüksek hem ekran internet kullanırken daha güzel ve daha fazla zevk verir insana

umur-akturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben de bu iki telefon arasında kaldım ve bazı arkadaşlar flash desteği falan yok diye şeyler yazmış sdn incelemesinde de olduğu gibi one v de flash var ekran da tft değil süper lcd, aralarında kalmamın sebebi desire hdnin büyük ekranı ama one v sense 4.0 ile geliyor ve ics var, desire hd deki sense sürümü 4.0 a göre çok eski görünümlü kalıyor bence aralarında kalan arkadaşlar bunları düşünüp alsınlar , ekran boyutu dışında one v harika bir telefon

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Xperia ray ile bu cihaz arasında seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bir yıldır desire hd kullanıcısıyım kesinlikle tavsiye ederimm mükemmel bir cihaz

muratpinar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benım bı tanıdıgımda abımde htc desıre hd var cıhaz cok ıyı ama eksı yonlerıde var tabı mesela cohaz 1080p vıdeoları acmıyo maksımum 720p acıyo yanı fazla buyutulecek sorun değil ama gene soylemek ıstedım cıhazın kamerasıda o kadar ıyı değil yanı benım tavsıyem desıre hd alma yanı guncellemede gelmeuecek %90 ıcs bıle gelmeyecek bunları goz onunde bulundurarak kararını ver derım

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Daha yeni, resmi olarak JB alacak, yeni bir ürün olmasından kaynaklı sorun ihitmali daha düşük bir orta sınıf telefon mu?
Daha eski, resmi JB almayacak (ICS meçhul) ama oldukça yetenekli ve custom geliştirme yazılım ağı oldukça kuvvetli, üst sınıf bir telefon mu?

Bu şekilde karar vermek lazım. Ben Desire HD alırdım.