HTC One M8 Modeline Rom Nasıl Yüklenir?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
fastbootu bulamıyor hatası alıyorsun sen, fastbootun olduğu klasöre ve cmd ekranına bakabilir miyim bi ekran görüntüsüyle

Hocam adw.dll falan bir dll dosyası yokmuş onu yükledim hemen düzeldi.Bu arada şunuda sorayım dll sistem optimasyonu vs hangi programı kullanmalıyım ?Kayıt defteri temizligi vs..Sistemin normal çalışması için

Reaksiyon puanı
2,146
ben ihtiyaç duymuyorum kullanmıyorum o programları tavsiyem de yok
bootloader unlock edebildin mi?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
ben ihtiyaç duymuyorum kullanmıyorum o programları tavsiyem de yok
bootloader unlock edebildin mi?

o ekranı geçtim daha sonra maile gelen dosyayı klasörün içine attım ve daha sonra cmd den gerekli FASTBOOT FLASH UNLOCKTOKEN UNLOCK_CODE.BİN kodunu yapıstırdım fakat ekrana reebot contiune devices update yazıları geliyor makalede denildigi gibi cihaz başlamıyor kendi kendine o unlock ekranı gelmiyor bus efer

Reaksiyon puanı
2,146
fastboot halindeyken fastboot reboot komutuyla telefonu başlatabilirsin

Reaksiyon puanı
2,146
bunu indir Download twrp-3.1.0-0-m8.img

adını değiştir, uzantı görüyorsan twrp.img yap görmüyorsan twrp yap, fastboot dosyalarının olduğu yere at, fastboot moduna gir

fastboot flash recovery twrp.img

komutu ile yüklemeyi yap

fastboot reboot

komutu ile telefonu açabilirsin

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
bunu indir Download twrp-3.1.0-0-m8.img

adını değiştir, uzantı görüyorsan twrp.img yap görmüyorsan twrp yap, fastboot dosyalarının olduğu yere at, fastboot moduna gir

fastboot flash recovery twrp.img

komutu ile yüklemeyi yap

fastboot reboot

komutu ile telefonu açabilirsin

Şimdi telefon yeniden başladı sıfırlanmış halde.Fastboot dosyaları nerede
--- Gönderi Güncellendi ---
Root checkerdan kontrol ettim cihaz root lu degil dedi halbuki tüm adımları tam yapmıstım
dediginizi yaptım galiba olup olmadıgından emin degilim
Sending recovery ekranında kaldı 20120 kb

Reaksiyon puanı
2,146
root yapmadık zaten twrp recovery yükledik yükleme bittiyse fastboot reboot diyerek telefonu normal başlatabilirsin

Reaksiyon puanı
2,146
o kadar sürmesi normal değil, bootloader unlock yaptığına emin misin? şöyle bi ekran geldi mi? buradan yes dedin mi?

UnLock-bootLoader7.jpg

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
EVet dedim daha sonra güç ekranına tıkladım yes diyip telefon sıfırlanarak başladı

Reaksiyon puanı
2,146

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
o ekrandayım şuan fakat bu kodu girince donuyor.Ayrıca bekleniyor diyor daha sonra sending yazısı geliyor yollanıyor ama gitmiyor galiba anlamadım ben de herşeyi tam yaptım
Tamamdır hocam bitti oldu şimdi ne yapacagım .reebotla başlattım tekrar telefonu
Rom mu indireceğim hangisini indireyim ?

Reaksiyon puanı
2,146
beğendiğin romu indir, o inerken recovery moda girip şu anki sisteminin yedeğini alabilirsin yedeği alınan şeylere boot'u eklemeyi unutma

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
en çok hit alan 2 tane var biri benim dediğim diğeride sizin dediğiniz viper olan benim dedigim daha çok hit almış ama daha önce atmadıgım için siz hangisini derseniz onu indireceğim

Reaksiyon puanı
2,146
ikisinin de özelliklerini bilmiyorum kullanmıyorum, ben viperi gördüm onu attım ikisi arasında çok da fark olacağını sanmıyorum zaten, ikisi de stock tabanlı romlar

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bir tanesi 1700 mesaj diğeri 38 bin mesaj almış benim attıgım onu indiriyorum o halde ..İndiği zaman mesaj atarım ne yapacağım indikten sonra

Reaksiyon puanı
2,146
evet twrp recovery diye karşılar seni. swipe to modification falan diye uyarı verir kaydırıp modifikasyonlara izin ver demen gerekir ilk defa açtığında, backup kısmı vardır oradan backup alman lazım tüm sistemi olası bi sistem açılmaması durumunda geri yüklemen için

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
evet twrp recovery diye karşılar seni. swipe to modification falan diye uyarı verir kaydırıp modifikasyonlara izin ver demen gerekir ilk defa açtığında, backup kısmı vardır oradan backup alman lazım tüm sistemi olası bi sistem açılmaması durumunda geri yüklemen için

şimdi rom yüklendi rom sayfasındaki adımlarımı takip edeyim
  • Download ROM and place it on your virtual SD card
  • Boot your phone in recovery mode (vol down + power)
  • In main menu, select "install zip from sdcard"
  • Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of Android Revolution ROM
  • You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)
  • After flashing process is complete, reboot the device

Reaksiyon puanı
2,146
tekrar söylüyorum boot system ve data bölümlerini seçip backup almayı unutma

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Recovery den dediğiniz yere giriyorum oradan mı yapacağım dediğiniz tüm işlemleri
Ekranda;

Boot
cache
system
data
recovery
android secure

seçenekleri var sadece boot ve system mi seçeceğim? recovery kalsın mı ?
Recovery den dediğiniz yere giriyorum oradan mı yapacağım dediğiniz tüm işlemleri
Ekranda;

Boot
cache
system
data
recovery
android secure

seçenekleri var sadece boot ve system ve data mi seçeceğim? recovery kalsın mı ?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
datayı eksik sormuşum pardon. şuan backup yapıyor kaydırdım yana doğru.Bu bitince tekrar başlatıp rom kurulumunu yapacağım değil mi yukarıda alıntılandıgı gibi

Reaksiyon puanı
2,146
aynen backup alındıktan sonra romu kurabilirsin, kendi kurulumunun içinde wipe data varmış kurarken onu da seç

Son mesajlar