Htc One A9 vs.Huawei P8 ?

Bu konuyu okuyanlar

TamerKaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Nerdeyse aynı fiyattalar:1300₺
Htcnin sanal tuşlarını kaldırıp parmak izi okuyucuyu geri tuşu,home butonu ve son uygulamalar tuşu olarak kullanmayı başarabilirsem hiç düşünmeden HTC alırım.

P8 şık bir telefon arayüzünü beğeniyorum.

Çok kararsız kaldım arkadaşlar. Bi akıl verin bana.Bu fiyata tavsiye de olur. Şimdiden çok teşekkür ederim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sırf yazılım için bile htc;)

Reaksiyon puanı
2,554
Tabiki htc lafı mı olur şimdi anlattırmayın bana anlatırken kendimi kaybediyorum insan hayret ediyor böyle kalite bir firma bu kadar vizyonu geniş bu kadar ucuz bir firma nasıl zarar ediyor.Üstelik adamlar alacağın her telefona 2020ye kadar yazılım ve stabilite garantisi veriyor zamanın çok ötesinde htc one a9da ucuzmuş hakkı 2500 falandı.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
A9 almalısın her türlü isteğini karşılar

TamerKaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tabiki htc lafı mı olur şimdi anlattırmayın bana anlatırken kendimi kaybediyorum insan hayret ediyor böyle kalite bir firma bu kadar vizyonu geniş bu kadar ucuz bir firma nasıl zarar ediyor.Üstelik adamlar alacağın her telefona 2020ye kadar yazılım ve stabilite garantisi veriyor zamanın çok ötesinde htc one a9da ucuzmuş hakkı 2500 falandı.
kardeş kusura bakma da zahmet olmazsa anlat be bildiğini.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Senin A9'du dimi çöp olan? :D

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
HTC yöneticileride seninle aynı kafadan olmalı ki fiyat politikaları berbat...
Bu arada bende HTC One A9 derim.

Reaksiyon puanı
2,554
Senin A9'du dimi çöp olan? :D
Oydu hocam ama öyle demeyelim şimdi cihaz zamanın ötesinde olunca herkesin ağzı yarım metre açık kalınca telefona nazar değdi.
Hani nazar değmese 2020yi garanti görür 2023e zorlardı o derece cihaz akıyor hani nexus one plus 3 müş google pixel heleki iphone 7 falan bunlar halt etmiş sadece adı öne çıkmış.
Daha bu bendeki 2gb ramli sürümü bide bunun 3gb olanı var onu zaten hayal bile edemiyorum.
Ya bir telefon bir oyunu 0.21 snde açar mı açıyor aga istediğin oyunu hemde basıosun daha ne olduğunu anlamadan oyun cart diye önünde.
Öyle oyunda fps düşüşleriymiş oyundan atmaymış heleki bunların lafı bile olmaz.
8 saat durmadan savaş oyunu oynamışlığım var cihazda full hd 60 fps altına hiç 1 sn bile düşmedi ibreyi sona taktı sanki.Isınmıyorda şerefsiz cihaz hep 29 derece güneş altında oyna mobil veri ile gördüğü sıcaklık max 33 oda hani artık olsun.
Birde parmak izine özel bir görev ataması yaptım ana ekrana dönmüyor bastığın anda sadece 0.2snde kamera açılıyor o an ne yapıyorsan yap 0.3snde odaklıyor 0.45 snde o an kamerayı neye doğrulttuysan onu çekiyor öyle kamerayı açayım da anı yakalayayım derdi yok tuşa bastığın anda ne yapıyorsan yap fotoğraf çekiyor.
Telefonda 180 uygulama kurulu 30 tanesi arkada açık 10 tanesi ağır oyun falan pencere geçişleri sanki cihazda özel bir sensör var daha bastığını sanki önceden anlıyor sen bile şaşırıyorsun dur be kardeşim hemen ne geçiyosun insan hayret ediyor.
O dalga geçtiğimiz google play müzikle varya artık google ile nasıl bir anlaşma sağlamışlarsa böyle bir ses yok abi yani ben dışarda müzik dinleyemiyordum garip oluyordu çünkü sürekli kulaklığı çıkarmak zorunda hissediyor insan sanki o an dinlediğin yer gerçekten bir stüdyo heleki bir kere yürüyüş yapayım dedim kendimi kaybetmişim 30km yol gitmişim haberim yok çıkardım kulaklığı ulan dedim ben nerdeyim.
Yani neyi anlat neyi bırak kelimeler kifayetsiz kalıyor ne kadar anlatsak boş bunu yaşamak gerekiyor yoksa o hissi alamazsın.
Ee ne demiş şair aşk 3 harflidir HTC.
Bitti abi bize artık laf söylemek düşmez.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Oydu hocam ama öyle demeyelim şimdi cihaz zamanın ötesinde olunca herkesin ağzı yarım metre açık kalınca telefona nazar değdi.
Hani nazar değmese 2020yi garanti görür 2023e zorlardı o derece cihaz akıyor hani nexus one plus 3 müş google pixel heleki iphone 7 falan bunlar halt etmiş sadece adı öne çıkmış.
Daha bu bendeki 2gb ramli sürümü bide bunun 3gb olanı var onu zaten hayal bile edemiyorum.
Ya bir telefon bir oyunu 0.21 snde açar mı açıyor aga istediğin oyunu hemde basıosun daha ne olduğunu anlamadan oyun cart diye önünde.
Öyle oyunda fps düşüşleriymiş oyundan atmaymış heleki bunların lafı bile olmaz.
8 saat durmadan savaş oyunu oynamışlığım var cihazda full hd 60 fps altına hiç 1 sn bile düşmedi ibreyi sona taktı sanki.Isınmıyorda şerefsiz cihaz hep 29 derece güneş altında oyna mobil veri ile gördüğü sıcaklık max 33 oda hani artık olsun.
Birde parmak izine özel bir görev ataması yaptım ana ekrana dönmüyor bastığın anda sadece 0.2snde kamera açılıyor o an ne yapıyorsan yap 0.3snde odaklıyor 0.45 snde o an kamerayı neye doğrulttuysan onu çekiyor öyle kamerayı açayım da anı yakalayayım derdi yok tuşa bastığın anda ne yapıyorsan yap fotoğraf çekiyor.
Telefonda 180 uygulama kurulu 30 tanesi arkada açık 10 tanesi ağır oyun falan pencere geçişleri sanki cihazda özel bir sensör var daha bastığını sanki önceden anlıyor sen bile şaşırıyorsun dur be kardeşim hemen ne geçiyosun insan hayret ediyor.
O dalga geçtiğimiz google play müzikle varya artık google ile nasıl bir anlaşma sağlamışlarsa böyle bir ses yok abi yani ben dışarda müzik dinleyemiyordum garip oluyordu çünkü sürekli kulaklığı çıkarmak zorunda hissediyor insan sanki o an dinlediğin yer gerçekten bir stüdyo heleki bir kere yürüyüş yapayım dedim kendimi kaybetmişim 30km yol gitmişim haberim yok çıkardım kulaklığı ulan dedim ben nerdeyim.
Yani neyi anlat neyi bırak kelimeler kifayetsiz kalıyor ne kadar anlatsak boş bunu yaşamak gerekiyor yoksa o hissi alamazsın.
Ee ne demiş şair aşk 3 harflidir HTC.
Bitti abi bize artık laf söylemek düşmez.
İroni mi yapıyorsun, napıyorsun? Tam çözemedim ama, hayırlısı be kardeşim.. :D

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
A9 un bataryası 1800 mAh di bence ikisinide alma. Lenovo K5 Note bakabilirsin metal tasarım özellikleri benzer.

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
A9 öneririm.Ben de geçen aylarda aldım.2150 mAh bataryaya göre çok iyi sonuçlar veriyor.1 gün kullanım ve 3-4 saat ekran süresi alıyorum.Yalnız kılıf takıyorum ve çıkarınca kılıfın kamera için olan boşluğunun etrafında biraz toz oluyor ama silince gidiyor.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
İkiside küçük farklıliklarla ayriliyor ikiside son demlerini yaşıyor A9 parmak izi okuyucuyla ayrılıyor p8 kamera özellikleri ve işlemci ikiside iphone vari A9 tip olarak p8 hafif tip yazilim gorselligi kullanimi gibi htc şuan pek iyi değil gibi huawei yükselişte servisi iyi biraz tipe bakarak karar verilir bu iki telefon olsa piyada pişman oluncak yelefonlar değil bence stabil ve hizlilar