(HTC) Hangi telefon ?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bende isterdim bir Desire S, bir GS2, bir İP4, bir LG Optimus 3D, bir HTC EVO 3D, Blackberry Torch 9800'ım olsun hepsini ayrı cepte taşıyım ama olmuyor işte hayat :D

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Benim burada anlatmak istediğim daha iyi bir donanımı daha ucuza alabileceğini göstermekti ya neyse...

Bu arada normal bir bilgisayarda 6gb ram fazla mi ki herhangi bir telefonda 768mb ram fazla olsun???

bilgisayarda 6gb ram oldukça fazla birçok kullanıcı için.yılda bir defa 6 gb ram kullanılacak diye bu kadar ram bulundurmak gereksiz.bu boyuttaki ramin büyük bölümü kullanılmıyor zaten.ios ve symbian için de 768mb gereksiz.nasılsa o kadar ram çok nadir kullanılacak.

Peki işlemciye overclock yapsam ? İdeos X5'te adam akıllı çalışıyor diye hatırlıyorum bu oyunlar ? İşlemciye overclock yapmanın ne gibi zararları olur ?Batarya süresi falan bir 800 mhzye kadar çıksa yeter.
oc ile telefonun bir daha açılmama sorunundan tut,batarya ömrünün azalmasına,ısınma problemlerine kadar birçok problem çıkabilir.nette karşılaşılan sorunlar bunlar.tabii karar senin.bakarsın hiç sorun yaşamazsın :)

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konu herkese yardımcı oldu herhalde :)

Peki biraz daha dişimi sıkıp iPhone 5 mi bekleyim.?

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu konu herkese yardımcı oldu herhalde :)

Peki biraz daha dişimi sıkıp iPhone 5 mi bekleyim.?

Pek tavsiye etmem. Söylentilere göre iPhone 5 ucuz olacağından donanım özellikleri düşük olacakmış. Ama yinede karar sizin.

bilgisayarda 6gb ram oldukça fazla birçok kullanıcı için.yılda bir defa 6 gb ram kullanılacak diye bu kadar ram bulundurmak gereksiz.bu boyuttaki ramin büyük bölümü kullanılmıyor zaten.ios ve symbian için de 768mb gereksiz.nasılsa o kadar ram çok nadir kullanılacak.

Benimde değinmek istediğim konu bu. Şu anda çok az kullanılacakmış gibi görünüyor, ancak ileri ki dönemlerde gelecek yeni uygulamalarda bu özelliklere ihitiyaç olacak. Şu anı değilde geleceği düşünmek bana daha mantıklı geliyor...

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Pek tavsiye etmem. Söylentilere göre iPhone 5 ucuz olacağından donanım özellikleri düşük olacakmış. Ama yinede karar sizin.

Benimde değinmek istediğim konu bu. Şu anda çok az kullanılacakmış gibi görünüyor, ancak ileri ki dönemlerde gelecek yeni uygulamalarda bu özelliklere ihitiyaç olacak. Şu anı değilde geleceği düşünmek bana daha mantıklı geliyor...
açıkçası konuya hakim değilsin gibi görüyorum.android 2,2 ve üstü olmayan sistemler birçok oyunu veya uygulamayı desteklemiyorlar.senin o "ileriyi düşünmek ..." dediğin "ileri"de,telefonunun yeni ve ağır uygulamaları destekleyeceğinden eminmisin?şimdi bir telefon alırsın.donanımı yüksek.kullanmayacağın şekilde yüksek.örn:gs2. yarın bigün güncellemesi bir kesilir.ödediğin parayla kalırsın :) bu firmaların stratejisi zaten.bizlerde her modayı takip etmek zorunda kalacağız :)

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben iPhone yi app store için istiyorum çok uygulama v ar

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende ara sıra iPhone kullanma fırsatı elde ediyorum. AppStore'da çok uygulama olduğu doğru, ancak işe yarayacak çoğu uygulama ücretli. Ha ücretsiz ve güzel çok uygulama var o kadarına birşey diyemem ama iPhone'un AppStore'undaki ücretli bir uygulama çoğu zaman Android'de ücretsiz oluyor...

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alıcaksan bazıları 1000 tl altı desire z demiş en iyi 1000 tl nin altında desire s dir ama en ucuzu 972 tl :)
desire z 899 tl indirimde

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

ama samsung vs başka telfonlar için önerebileceklerim : xperia neo , xperia play, samsung galaxy s , optimus black ,

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
alıcaksan bazıları 1000 tl altı desire z demiş en iyi 1000 tl nin altında desire s dir ama en ucuzu 972 tl :)
desire z 899 tl indirimde

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

ama samsung vs başka telfonlar için önerebileceklerim : xperia neo , xperia play, samsung galaxy s , optimus black ,

Desire S nin işlemcisi daha düşük değilmiz Z den ? hangi açıdan daha iyi?

Bycapoeira

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes istersen 300tl bi farkla sıfır HTC sensation alabılırsın ve ınana verdıgın paraya kat kat deger bula bılıyosan temız ıkıncı elde alabılırsın 1000 tlye

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 700-750 TL arası
[h=1]Sony Ericsson Xperia Neo V MT11i Marka model bir cihaza denk geldim , [/h]
512 mb ram , 1ghz işlemci , android 2,3,3 sürümü , ekran boyutu , hdmı çıkışı bana oldukça başarılı geldi bu fiyatlar arasında farklı tavsiyeleriniz varmıdır ?

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia neo iyi bir cihazdır. hatta fiyat performans açısından en sağlam cihazdır.ayrıca neo ya ice cream sandwich de gelecek. gpu sundan dolayı bazı oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin yalnızca.adreno 205 GPU kullanan bir makineden bahsediyoruz sonuçta.ama her türlü işini görebilecek bir cihazdır. tavsiyemdir.