Htc evo 3d kullanan arkadaşlar ?

vestam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım HTC EVO3D mi kullanmakta biraz sıkıntı yaşıyorum.

Kullanan arkadaşlardan ricam şu soruları cevaplamaları ;

Birçok uygulama indirdiğim için 8 gb lık hafıza kartımı kullanmaya çalışıyorum ancak indirdiğim uygulama ve oyunlar direk olarak cihazın kendi hafızasına gidiyor. Bunları nasıl hafıza kartıma kurabilirim nasıl oraya aktarabilirim ?

Cevap verme nezaketinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam biraz konu dışı olacak ama cihaz hakkında düşüncelerinizi belirtir misiniz? Bende satın almayı düşünüyorum da.

vestam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence gayet iyi. benim ilk androidim 2 gündür kullanıyorum ama tavsiye ederim. kullanımı rahat ve pratik. fotoğraf ve video çekimleri gayet iyi. hızlı telefon duraksama yok. internette de hızı fena değil.

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vestam kullanılan hafıza seçeneği yokmu ?

AfTerDarQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanıyorum root edilmiş cihazda "Install Manager" kurunca istediğiniz şekilde hafıza kartına kurabilirsiniz...

vestam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root edilmiş cihaz ne anlama geliyor arkadaş telefonumu neden ve nasıl root edebilirim ?

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hocam HTC Evo 3D mükemmel bir cihazdır. Alanlara ve alacaklara hayırlı olsun öncelikle.

Programları kurduktan sonra hafıza kartına taşıyabilirsiniz fakat bu bir avantaj değildir. Benim önerim programları direk telefon hafızasına kurun. Zaten yeterince büyük hafızası mevcuttur. Çoğu programı taşıyabilirsiniz fakat widget özelliği olan ve telefonda kurulu gelenleri taşıyamazsınız.

Taşımak için Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulamaları Yönet bölümünden taşıyabiliyorsunuz.

Fakat taşımanızı önermem. Astro File Manager veya AppSaver ile kurulu tüm programların yedeğini almanız format sonrası tekrar kurarken zorluk yaşamanızı engeller. Titanium Backup gibi üst düzey yedekleyiciler var fakat bunlar root gerektirmekte.

vestam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root edilmiş cihaz ne anlama geliyor arkadaşlar telefonumu neden ve nasıl root edebilirim ?

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Root edersen telefonun tum kontrolu eline gecer.. Ama telefonun garanti dişi kalir.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
internette simple rootmuydu neydi oyle bisey var onla root edebiliyosun calistirarak. gerial ozelligi de vardi oneclick root diye ararsan cikiyodu googlede yanlis hatirlamiyosam .
root etmeyince anroidleri kullanmak cok sorunlu oluyo bence. ancak dedikleri gibi root halde bundan bi virus felan bulasirsa garanti kasilamaz. tabi owerklock eden programlar da yakabilit islemciyi ki dogal olarak garanti disi olur onun harici garanti disi kalmasi soz konusu olmayabilir diyolar da garantisi yok servisin insafina kalmis bisey budurumda ;P

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım HTC EVO3D mi kullanmakta biraz sıkıntı yaşıyorum.

Kullanan arkadaşlardan ricam şu soruları cevaplamaları ;

Birçok uygulama indirdiğim için 8 gb lık hafıza kartımı kullanmaya çalışıyorum ancak indirdiğim uygulama ve oyunlar direk olarak cihazın kendi hafızasına gidiyor. Bunları nasıl hafıza kartıma kurabilirim nasıl oraya aktarabilirim ?

Cevap verme nezaketinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

android marketten bir çok uygulama ile telefon hafızasından / hafıza kartına taşıyabiliyorsun ama şuan aklımda değil.

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
root etmek ve rom yüklemek. iki farklı kavram hakkında birkaç bilgi vermek istedim.

Root Etmek : Android işletim sistemi üzerinde üretici firma tarafından kısıtlanmış işlemleri yapabilmektir. Örneğin silemediğin programları silmek gibi. Veya sisteme müdahale edecek programları kurarak kullanmak gibi (Titanium Backup ) Basit bir programla birkaç işlemde yapılır ve geri alınabilir.

Rom Yüklemek : Cihaza tamamen yeni bir sistem yüklemektir. Belli bir grup tarafından modifiye edilip, stabilliği belli topluluklar tarafından test edilerek kurulabilen yeni işletim sistemleri. Garip bir örnek belki ama HP'nin özel programlarının yüklü olarak geldiği Windows 7'ye, farklı grupların yeni hoşgeldiniz ekranı, yeni masaüstü resimleri ve sabit gelen programlarla özel windows7 hazırlamaları gibi.

Bu grupların kendi isteklerine ve kullanıcılardan gelen isteklere göre düzenledikleri tamamen yeni bir işletim sistemidir Custom ROM . Tabiki aynı çekirdek üzerine o model cep telefonları için özel bir yazılım hazırlanır. Stabilliği 15-25 gün arasında sağlanır ve telefonda gelen sistemden farklı olarak birçok özellik getirir.

İki olayda garanti dışı bırakır, fakat ikisinide geri alma şansımız vardır. İnternette bununla ilgili birçok makale var.

ibozer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
root etmek ve rom yüklemek. iki farklı kavram hakkında birkaç bilgi vermek istedim.

Root Etmek : Android işletim sistemi üzerinde üretici firma tarafından kısıtlanmış işlemleri yapabilmektir. Örneğin silemediğin programları silmek gibi. Veya sisteme müdahale edecek programları kurarak kullanmak gibi (Titanium Backup ) Basit bir programla birkaç işlemde yapılır ve geri alınabilir.

Rom Yüklemek : Cihaza tamamen yeni bir sistem yüklemektir. Belli bir grup tarafından modifiye edilip, stabilliği belli topluluklar tarafından test edilerek kurulabilen yeni işletim sistemleri. Garip bir örnek belki ama HP'nin özel programlarının yüklü olarak geldiği Windows 7'ye, farklı grupların yeni hoşgeldiniz ekranı, yeni masaüstü resimleri ve sabit gelen programlarla özel windows7 hazırlamaları gibi.

Bu grupların kendi isteklerine ve kullanıcılardan gelen isteklere göre düzenledikleri tamamen yeni bir işletim sistemidir Custom ROM . Tabiki aynı çekirdek üzerine o model cep telefonları için özel bir yazılım hazırlanır. Stabilliği 15-25 gün arasında sağlanır ve telefonda gelen sistemden farklı olarak birçok özellik getirir.

İki olayda garanti dışı bırakır, fakat ikisinide geri alma şansımız vardır. İnternette bununla ilgili birçok makale var.

Peki bu konularda şu rom iyidir bu site anlaşılırdır diyebileceğimiz bir bilgi sahibi var mı?

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Peki bu konularda şu rom iyidir bu site anlaşılırdır diyebileceğimiz bir bilgi sahibi var mı?

googleandroid.gen.tr farklı android cihazlara göre romlar konusunda bildiğim en kapsamlı site şuan. araştırmanızı öneririm.

en kapsamlı türkçe site diyeyim :) xda developers dünya çapında en iyisi

ibozer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
googleandroid.gen.tr farklı android cihazlara göre romlar konusunda bildiğim en kapsamlı site şuan. araştırmanızı öneririm.

en kapsamlı türkçe site diyeyim :) xda developers dünya çapında en iyisi

İngilizcem olmasına rağmen bazen kafam karışıyor xda'da =D Bu arada tavsiyen için teşekkürler =)

Fakat toplu netten dolayı üye olamıyorum o da ayrı bir şanssızlık :bored:

serdalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evo 3D piyasaya girdiğinde 2300 TL'lerden satışaçıkmıştı bir anda 1200 lü seviyelere düştü.buda bende soru işareti yarattı.Htc'nin yeni çıkardığı birçok PDA'dan daha teknolojik ve donanımlı bir cihaz ama daha ucuz?
Kullanan arkadaşlar eksik yönlerini yazarsanız kafamızda fikir oluşur.Yoksa 1200 lü seviyelerde düşünülmeyecek hemen alınacak bir cihaz.

ibozer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evo 3D piyasaya girdiğinde 2300 TL'lerden satışaçıkmıştı bir anda 1200 lü seviyelere düştü.buda bende soru işareti yarattı.Htc'nin yeni çıkardığı birçok PDA'dan daha teknolojik ve donanımlı bir cihaz ama daha ucuz?
Kullanan arkadaşlar eksik yönlerini yazarsanız kafamızda fikir oluşur.Yoksa 1200 lü seviyelerde düşünülmeyecek hemen alınacak bir cihaz.

HTC'nin fiyat stratejisi maalesef garip fakat şunu söyleyebilirim samsung gibi dandik değil elinizde kalmaz telefon(Galaxy S II Hariç tabi bunda gorilla glass ekranlı olması büyük rol oynuyor) 3D medyaya olan merağınız büyük boyuttaysa dediğiniz gibi hemen elde etmek daha mantıklı tabi ki...Ben şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım ne yalan söyleyim telefonumu aşırı zorlamadımda ama şunu söylemeliyim 3D videosu bir harika resmen resimler konusundan büyük bir verim alamadım fakat...Ama sizin özellikle soracağınız birşey varsa telefon önerinleri bölümüne başlık açmanızı öneririm =)