HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 vs LG G5 (Kişisel karşılaştırmam)

Bu konuyu okuyanlar

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S7 2800 htc 3000 ki htc dusmez s7 de 2400 e filan duser 5. Ayda filan.
Ama lg 2000 e duser simdi soruyorum
Bu uc telefondan herhangi biri 2000 olsa alinmaz mi yani
kardeşim biz bunu eleştirmiyoruz ki tabii ki kim ucuza almak istemez telefonu ? fakat benim 1 ay önce aldığım telefonla şu an 300-400 tl ucuza alıyorsa ben kazıklanmış hissederim. olay bundan ibaret.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Millette nasıl bir mantık varsa artık, telefon modüler diye kendisinde özellik yok sanıyor. Sanki telefonun özellikleri modüler parçalara bağlı. Modüler parçalar paşa gönlü zengin olanlar için ekstra özellik sunuyor. Yani o parçaları almasanız da telefon yine son sistem ve S7 ile eş değer hatta bana göre daha iyi. Sadece bataryası çok az bir farkla daha az.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
hocam ben bütün testleri izledim merak etme. 3000mAh lik s7 ile 3000mAh lik htc10 un arasında fark olduğunu da söyledim. yazıyı biraz daha özenli okursan lütfen. Bir de tamam önemli yazılımı falan fakat mAh de tabii ki fark ediyor 600 mAh az bir fark değil kardeşim.

Sırf 600 mh ya bakmayın önemli olan yazılımı ben şuan m8 kullanıyorum 2600 mh var htc 10 dan ise 400 mh az bunu matematiksel düşünürsek biraz daha az gitmesi lazım şarjın ama yok öyle bir şey

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ayrıca telefonların değeri, paralel ithalatçı firmalara bakarak ölçülmez. Herkes paralel ithalat ürün almaz.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ayrıca telefonların değeri, paralel ithalatçı firmalara bakarak ölçülmez. Herkes paralel ithalat ürün almaz.
Paralel ithalata bakmadım. paralel ithalata baksam 800 tl fark olur kardeşim. her yerde indirim yapıyor satılmadığı için ...

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
kardeşim biz bunu eleştirmiyoruz ki tabii ki kim ucuza almak istemez telefonu ? fakat benim 1 ay önce aldığım telefonla şu an 300-400 tl ucuza alıyorsa ben kazıklanmış hissederim. olay bundan ibaret.
Dogru yani lg aliyorsan dusmesini bekleyip almak lazim. Htc ve iphone dusmuyor birtek. Lg cok hizli dusuyor.
Bende de lg g3 var 2000 den almistim ciktiginda hemen dustu simdi 900 lira 2 sene olmadi. Dusuncende haklisin kardes ama yapacak bisey yok

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s7 ninde batarya ömrü gayet iyi bence ekranı küçük olmasına rağmen 3000 mah iyidir
kardeşim birdaha düşün. samsung telefonların ıvır zıvır uygulamaları ile birlikte aşırı pil tüketimi oluyor. lütfen biraz inceleme izle veyahut inceleme imkanı bul.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Karşılaştırma tamamen göreceli bana göre.

Samsung Galaxy S7 almak için neden göremiyorum.
Galaxy S7 Edge alınası bir telefon ama bana göre sırf sadece tasarımı için(Siyahı büyüleyici)
Fakat şahsi görüşüm bir teelfon en az 3 yıl kullanan biri olarak HTC 10 alırım.
Samsung ne kadar "Touchwiz düzeltildi"dese de S4,S5 ve hatta Galaxy S6 bile yeni çıkdığı performansı zamanla gösterememkde.
Bir de HTC cephesine bakalım.M8-in nasıl performans sunduğu her kese malum.M9 biraz işler ters gitti ama tasarım ve performans konusunda M8-den geri kalır yanın olduğun düşünmüyorum.Sense arayüzü bu iki cihaz için oksijen tüpü tabiri cayizse.
LG G5 de güzel telefon,fakat modüler kasa ve en büyük 2 artısından biri olan değiştirilebilir batara olmazsa sunucağı farklı bir şey yok.

HTC 10 en iyisi gibi görünüyor.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Karşılaştırma tamamen göreceli bana göre.

Samsung Galaxy S7 almak için neden göremiyorum.
Galaxy S7 Edge alınası bir telefon ama bana göre sırf sadece tasarımı için(Siyahı büyüleyici)
Fakat şahsi görüşüm bir teelfon en az 3 yıl kullanan biri olarak HTC 10 alırım.
Samsung ne kadar "Touchwiz düzeltildi"dese de S4,S5 ve hatta Galaxy S6 bile yeni çıkdığı performansı zamanla gösterememkde.
Bir de HTC cephesine bakalım.M8-in nasıl performans sunduğu her kese malum.M9 biraz işler ters gitti ama tasarım ve performans konusunda M8-den geri kalır yanın olduğun düşünmüyorum.Sense arayüzü bu iki cihaz için oksijen tüpü tabiri cayizse.
LG G5 de güzel telefon,fakat modüler kasa ve en büyük 2 artısından biri olan değiştirilebilir batara olmazsa sunucağı farklı bir şey yok.

HTC 10 en iyisi gibi görünüyor.
Aşağı yukarı bende aynılarını dedim zaten. Bana göre de en iyi telefon HTC ve yakın zamanda alacağım zaten fakat nasıl bir düşünce tarzında yazdığımı düşündün ? Çünkü bende böyle düşünüyorum ve böyle yansıtmaya çalıştım. Tabii ki telefonların eksiklerini söyleyeceğim yoksa bu yazıyı diğer milyonlarca kopyadan farklı kılmaz. Ha genel olarak karşılaştırmadan bahsediyorsan insanlar seçim yapmak zorunda ortalama bu telefonlar aynı fiyat senin yaptığında aslında bir karşılaştırmadır. Bunun kamerası daha iyi, bu daha uzun ömürlü derken de bir karşılaştırma yapıyorsun aslında.