Soru Hristiyanlığa göre cennete hristiyan olmayan birisi girebilir mi?

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar islam ile alakalı sitelere baktığımda her din adamının(hristiyan) ahiret hayatında hem fikir olmadığını vs diye gördüm bazı din adamları tanrı merhametli olduğu için ebediyen herkesi cezalandırması merhametli oluşuna ters diye bir gün herkesi affedecekmiş. Bazılarıda ahiret hayatının incilde pek değinilmediğini tevratta anlatıldığını söylüyor. Kafam karışıyor bu günlerde hangi din gerçek anlamıyorum herkes benim dinim diyorda hangisinin dini gerçek? Bide tahrif edilme olayını hristiyanlar allah sözünü koruyamacak kadar acizmi diye tevrat,incil ve zeburun tahrif edilme olayını reddiyorlar. Lütfen bilgilendirin beni.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Kardeşim 4 kitabın 4 üde haktır. Çünkü Allah tarafından bir peygambere indirilmiştir. 3 ünün üzerinde değişiklikler yapılmış. Kuran beni ahirete kadar değiştiremeyeceksiniz der. Bu yüzden hak din İslam diyende çoktur. Ayriyeten yeryüzünde kaç çeşit din ve tanrı var
Herkes kendi dinin doğruluğuna inanır. Çünkü gelenek görenek örf anane gibi ritüellerin dışına çıkmamış insan hakikati tamamıyla bildiğine ve tek doğrunun kendi inancı olduğuna kanaat getirir. Sen şunları unutma
Yaradan tektir, Atalarına saygılı ol, küçüklerini sev güçlü olduğun her ilişkide merhametli ol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim 4 kitabın 4 üde haktır. Çünkü Allah tarafından bir peygambere indirilmiştir. 3 ünün üzerinde değişiklikler yapılmış. Kuran beni ahirete kadar değiştiremeyeceksiniz der. Bu yüzden hak din İslam diyende çoktur. Ayriyeten yeryüzünde kaç çeşit din ve tanrı var
Herkes kendi dinin doğruluğuna inanır. Çünkü gelenek görenek örf anane gibi ritüellerin dışına çıkmamış insan hakikati tamamıyla bildiğine ve tek doğrunun kendi inancı olduğuna kanaat getirir. Sen şunları unutma
Yaradan tektir, Atalarına saygılı ol, küçüklerini

Yaradan tektir, Atalarına saygılı ol, küçüklerini sev güçlü olduğun her ilişkide merhametli ol

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Yaradan tektir, Atalarına saygılı ol, küçüklerini

Teşekkür ederim cevabın için ama ben birazda müslümanların tarafı değil hristiyanlara göre din ne demek bunun cevabını istiyordum. Kime göre neye göre? Aslında bunu sormamın nedeni din hocam hristiyan oldu kuran dersi veriyordu bunlar kuranı dini bilen insanlar öğretenler şuan 6 yılı aşkın hristiyan hatta bayağı bir yıl oldu

Teşekkür ederim cevabın için ama ben birazda müslümanların tarafı değil hristiyanlara göre din ne demek bunun cevabını istiyordum. Kime göre neye göre? Aslında bunu sormamın nedeni din hocam hristiyan oldu kuran dersi veriyordu bunlar kuranı dini bilen insanlar öğretenler şuan 6 yılı aşkın hristiyan hatta bayağı bir yıl oldu
hristiyanlar kabul etmiyor değiştirildiğini ama neden?

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849

hristiyanlar kabul etmiyor değiştirildiğini ama neden?
hristiyanların kitabındada değiştirilmediği yazıyor çünkü ama değiştiğine dair milyon tane kanıt var inanmak istemiyorlar islama gelince karbon testiyle 600 yılından kalma bir kuran-ı kerim var ve şuankilerle aynı yani değiştirilmediğinin kanıtı

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hristiyanların kitabındada değiştirilmediği yazıyor çünkü ama değiştiğine dair milyon tane kanıt var inanmak istemiyorlar islama gelince karbon testiyle 600 yılından kalma bir kuran-ı kerim var ve şuankilerle aynı yani değiştirilmediğinin k

hristiyanların kitabındada değiştirilmediği yazıyor çünkü ama değiştiğine dair milyon tane kanıt var inanmak istemiyorlar islama gelince karbon testiyle 600 yılından kalma bir kuran-ı kerim var ve şuankilerle aynı yani değiştirilmediğinin kanıtı
Hangi kitapta yazıyor? Milyon tane kanıttan ele tutulur bir tane birşey söyle tamam diyim.

Kolaya kaçtıkları için. İncil'in tahrif edildiğinin kanıtları bu videonun ilk bir kaç dakikasında var.
olmayan ayetlerdir.

allah sözü olan kuran'ı kerimin, defalarca tasdik ettiği incil ve tevrat'ın değiştiğini iddia etmesi saçmalığını dile getirdiği zannedilen ayetlerdir. yok öyle ayetler.

--spoiler--
3:3 - o, sana kendisinden öncekileri tasdik edip doğrulayan bu kitabı hak ile indirdi. daha önce insanlara hidayet olarak tevrat'ı ve incil'i de yine o indirmişti.. evet bu furkan'ı da o indirdi. gerçek şu ki, allah'ın âyetlerini inkâr edenler için çetin bir azap vardır. allah çok güçlüdür, intikamını alır.
--spoiler--

tasdik

--spoiler--

3:48 - allah ona kitab (okuma ve yazmay)ı, hikmeti ve tevrat ile incil'i öğretir.
--spoiler--

tasdik.

--spoiler--
4:47 - ey kendilerine kitap verilenler! gelin yanınızda bulunan (tevrat)ı tasdik etmek üzere indirdiğimiz bu kitaba iman edin. biz birtakım yüzleri silip de enselerine çevirmeden yahut cumartesi halkını (yahudileri) lanetlediğimiz gibi onları lanetlemeden önce iman edin. yoksa allah'ın emri mutlaka yerine gelecektir.
--spoiler--

tasdik.

--spoiler--
5:46 - o peygamberlerin ardından, yanlarındaki tevrat'ı doğrulayıcı olarak meryemoğlu isa'yı gönderdik ve ona içinde hidayet ve nur olan, kendinden önceki tevrat'ı tasdik eden ve allah'dan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan incil'i verdik.
--spoiler--

tasdik.

--spoiler--
5:47 - incil ehli de allah'ın ona indirdikleriyle hükmetsinler. kim, allah'ın indirdiği ile hükmetmezse, işte onlar fâsıkların ta kendileridir.
--spoiler--

--spoiler--
5:66 - eğer onlar, tevrat'ı, incil'i ve kendilerine indirileni gereğince uygulasalardı, hem üstlerindeki, hem de ayaklarının altındaki (nimetlerden bol bol) yerlerdi. onların arasında ılımlı bir grup da vardı. böyle olmakla beraber onların çoğunun yaptıkları ne kadar kötüdür!
--spoiler--

tasdik.

--spoiler--
5:68 - de ki: "ey kitap ehli! tevrat'ı, incil'i ve rabbinizden size indirileni uygulamadıkça bir esas üzerinde değilsiniz. şüphesiz ki, rabbinden sana indirilenler, onların çoğunun azgınlığını ve inkârını artıracaktır. şu halde kâfir olan bir toplum için üzülme!
--spoiler--

daha böyle bir dünya ayet daha. hepsi de tasdik ediyor.

"ama korondo oncol ve tovrot doğoşto" diyor diyen mamcık ağıızlılardan birisi de çıksın değiştiklerine dair örnek versin de görelim. allah'ın vaadi haktır.

--spoiler--
feth suresi, 23. ayet: "allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın."
--spoiler--

Son düzenleme:

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
en basit örnek incilin farklı kopyalarının olması
Yanlış anlama hristiyanlığı övmüyorum ama İncil’lerdeki tanıklıklar birbirini destekler ve aynı şeyler dört kez tekrar edilerek Mesih’in yaşamının büyük tarihsel gerçeklerini bilmemizi sağlar. Bir mahkemede birçok tanığın tanıklığı sadece bir tanığınkinden daha güvenilir sayılır. Yani incilin kopyaları derken 4 incili kast ediyorsan yanılırsın

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
cevaplara üstün körü baktım ama kusura bakmayın ,tanrı-rab-Allah-ilah artık ne şekilde hitap edersen et Allah bana şirk koşmadığınız müddetçe (yerine başka bir herhangi şey koymaya çalışmak) her türlü suçu bağışlayacağını belirtir kuran da kaldı ki müslümanlar veya yahudi hristiyanlar da bir tek kendilerinin cennete gidileceğini beyan eder sence Allah bunları bilmiyor olabilir mi her şeyi gözetip koruyan çekip çeviren, halbuki Allah mümin kullarından anlatır durumu onlar kurtuluşa (cennete) erenler veya kavuşanlardır .şimdi uzun uzadıya şu ayet bu bap bu kısım demek istemiyorum senin vicdanın rahat ise gerisi hiçtir.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Yanlış anlama hristiyanlığı övmüyorum ama İncil’lerdeki tanıklıklar birbirini destekler ve aynı şeyler dört kez tekrar edilerek Mesih’in yaşamının büyük tarihsel gerçeklerini bilmemizi sağlar. Bir mahkemede birçok tanığın tanıklığı sadece bir tanığınkinden daha güvenilir sayılır. Yani incilin kopyaları derken 4 incili kast ediyorsan yanılırsın
incilin farklı kopyalarının olması farklı hükümler demektir kitabın tek bir kitap olması lazımki kendisi ile çelişmesin ben mesela 10 tane tarih kitabı yazdım yazdığım herşey birbirinden farklı şeyler söylesin ama 1453 de istanbul fethedildi yazsın bu 1453de istanbulun fethettiğini 10 kitapta yazdığım için kanıtlamış olmaz tek bir kitapta yeterli ama incilin diğer kopyaları birbiri ile çelişiyo sorun bu yanlış anlama hristiyanlığı sadece bunun için gözünden düşürmüş değil insanlar bu sadece bir sebep

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Galiba iyi insan ise girebiliyorsun ama gelgelim Hristiyan doğru bir din mi bilemeyiz.
Allah'a göre hristiyanlıktaki Rab'bi karşılaştırırsak, kullarına muhtaç gibi ve maddi bir varlık.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kalp veya vicdanınza (nefsii duygulara)kefil olabiliyorsanız ,o mehzep bu inanç diye bir tasavvurunuz olmaz ,ilah rab Allah neye inanıyorsanız sen doğru isen sana gelen her şey de doğru olur onun bunun ipine kulbuna benim yoluma diyenden uzak durun kalbinizi dinleyin.Biz hayatı çok hızlı yaşıyoruz kendinizi biraz yavaşlatın inanın sonuçlarını göreceksiniz.Şükredin ve sadece inanın ,Allah yaratmış olduğu her şey için bana kulluk etsinler diye yarattım der sen şu tarikattansın bu mezeptensin demez o vaadinden(sözünden) caymaz ve tüm inanan kullarım huzura kavuşacaktır der. son nefese kadar inkarda israrcılar hariç .

Son düzenleme:

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
kalp veya vicdanınza (nefsii duygulara)kefil olabiliyorsanız ,o mehzep bu inanç diye bir tasavvurunuz olmaz ,ilah rab Allah neye inanıyorsanız sen doğru isen sana gelen her şey de doğru olur onun bunun ipine kulbuna benim yoluma diyenden uzak durun kalbinizi dinleyin.Biz hayatı çok hızlı yaşıyoruz kendinizi biraz yavaşlatın inanın sonuçlarını göreceksiniz.Şükredin ve sadece inanın ,Allah yaratmış olduğu her şey için bana kulluk etsinler diye yarattım der sen şu tarikattansın bu mezeptensin demez o vaadinden(sözünden) caymaz ve tüm inanan kullarım huzura kavuşacaktır der. son nefese kadar inkarda israrcılar hariç .
Çok güzel yazdınız aynen öyle

cevaplara üstün körü baktım ama kusura bakmayın ,tanrı-rab-Allah-ilah artık ne şekilde hitap edersen et Allah bana şirk koşmadığınız müddetçe (yerine başka bir herhangi şey koymaya çalışmak) her türlü suçu bağışlayacağını belirtir kuran da kaldı ki müslümanlar veya yahudi hristiyanlar da bir tek kendilerinin cennete gidileceğini beyan eder sence Allah bunları bilmiyor olabilir mi her şeyi gözetip koruyan çekip çeviren, halbuki Allah mümin kullarından anlatır durumu onlar kurtuluşa (cennete) erenler veya kavuşanlardır .şimdi uzun uzadıya şu ayet bu bap bu kısım demek istemiyorum senin vicdanın rahat ise gerisi hiçtir.
Kurana göre sadece allaha iman edenler girebilir diyor yani. Şehadet etmeden cenette gidemezsin. Diğer dinlerde nedir durum merak ediyorum hristiyanlıkta eğe iyi isen en sonunda cenette gidebiliyormuşsun diye duymuştum

Galiba iyi insan ise girebiliyorsun ama gelgelim Hristiyan doğru bir din mi bilemeyiz.
Allah'a göre hristiyanlıktaki Rab'bi karşılaştırırsak, kullarına muhtaç gibi ve maddi bir varlık.
Bende öyle duymuştum hem fikir değillermiş bu konuda din alimleri(hristiyan) bazı din adamlarına göre ebediyen cehhennem de kalmak tanrının merhametine ters olacağı için yani sevgi dolu oluşuna ters diye birgün herkesi bağışlarmış. Hristiyına sorsan benim din gerçek.müslümana sorsn benim din. Ateiste sorsab hepsi saçmalık. Insan şaşıyor tabi herkes kendisini savunuyor.

incilin farklı kopyalarının olması farklı hükümler demektir kitabın tek bir kitap olması lazımki kendisi ile çelişmesin ben mesela 10 tane tarih kitabı yazdım yazdığım herşey birbirinden farklı şeyler söylesin ama 1453 de istanbul fethedildi yazsın bu 1453de istanbulun fethettiğini 10 kitapta yazdığım için kanıtlamış olmaz tek bir kitapta yeterli ama incilin diğer kopyaları birbiri ile çelişiyo sorun bu yanlış anlama hristiyanlığı sadece bunun için gözünden düşürmüş değil insanlar bu sadece bir sebep
Ben zaten hristiyan olmaya meraklı değilim. Benim din hocam hrsitiyan olalı 7 yıl oldu insan bi sorguluyor yahu bu hoca kuran hocası niye din değiştirdi diye? Sence sorgulamam normal değil mi? Hocaya ne desem bana bir cevabı var bende şüpheye düştüm artık.

din alimleri(hristiyan) bazı din adamlarına göre ebediyen cehhennem de kalmak tanrının merhametine ters olacağı için yani sevgi dolu oluşuna ters diye birgün herkesi bağışlarmış. Hristiyına sorsan benim din gerçek.müslümana sorsn benim din. Ateiste sorsab hepsi saçmalık. Insan şaşıyor tabi herkes kendisini savunuyor. Bende zateb hristiyan olmaya meraklı değilim ama. Din hocam hristiyan olalı 7 yılı geçti bu adam kuran bilen birisi hoca sonuçta kuran dersi veren birisi neden dinden çıkar? Ne desem hocaya konuşsak bu konuları adam bi şekilde kendisini haklı çıkarıyor. Insan sorguluyor tabii.

incilin farklı kopyalarının olması farklı hükümler demektir kitabın tek bir kitap olması lazımki kendisi ile çelişmesin ben mesela 10 tane tarih kitabı yazdım yazdığım herşey birbirinden farklı şeyler söylesin ama 1453 de istanbul fethedildi yazsın bu 1453de istanbulun fethettiğini 10 kitapta yazdığım için kanıtlamış olmaz tek bir kitapta yeterli ama incilin diğer kopyaları birbiri ile çelişiyo sorun bu yanlış anlama hristiyanlığı sadece bunun için gözünden düşürmüş değil insanlar bu sadece bir sebe

çoğu müslüman diyor da hristiyana söylesem bi cevap buluyor hemen anlamıyorum o yüzden

Son düzenleme: