Yardım HP Türkiye ürün bedelini eksik mi iade ediyor?

HP MAĞDURU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
17.04.2023 günü BİM mağazasından aldığım HP Pavilion Gaming keyboard 800 klavyem, 27.10.2023 günü bozuldu. 4448121 destek hattını arayarak ürünümün bozulduğunu ve tamir için yapılacak işlemleri sordum. Destek hattı, ürünün tedarik edilemeyeceğini, yerine para iadesi veya HP Omen encoder Gaming klavye gönderebileceklerini belirttiler. Klavyenin gönderilmesini talep ettim ve istenilen e-posta ile ürün fişi fotoğrafını ve bozuk olduğunu ispatlayan videoyu gönderdim. 31.01.2024 tarihinde 4448121'den m***** hanım tarafından aranarak ürünün temin edilemediği ve para iadesi yapılacağı bildirildi. Şu anki klavye fiyatı 1.800 TL iken, HP Türkiye bana 1 yıl önceki 400 TL'yi iade edecek. Amerika veya Avrupa Birliği ülkelerinde bu durumun yaşanıp yaşanmadığını merak ediyorum. Kanunlarımızın bu konuda ne söylediğini bilmek istiyorum. Ticaret bakanlığına e-posta çıktıları ve arama kayıtlarım ile şikayette bulunmayı düşünüyorum ve bu durumu forum sitelerinde de dile getireceğim. Servislik bir ürünü HP Türkiye temin edemiyorsa sadece fatura bedelini iade ediyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her zaman Fatura fiyatı geçerli.