HP Pavilion

Bu konuyu okuyanlar

burakafacn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar bir laptop arıyorum yılbaşı indirimi falan varken hp bir laptop buldum
Bilgisayarda kullanacağım programlar AutoCad, Solidworks ve Fusion 360
Oyun olarak da Ets(online oynarım büyük ihtimalle), Assassin's Creed 1,2,3,Syndicate ve Black Flag, Call of duty ve son olarak Counter Strike go değil ama 1.6
bilgisayar hepsiburada da satılıyor satıcısı Teknorya (9.9 puan almış ama güvenilir mi bilmiyorum)

burakafacn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu laptop da listemde merak ettiğim iki şey var bu özellikler söylediğim programlar ve oyunları rahat bir şekilde kaldırır mı? ikinci merakım uzun ömürlü müdür bu tarz laptoplar yani şuan lise 3. sınıftayım üniversiteyi falan bitirene kadar gider mi? tekrar bilgisayar derdine düşmek istemiyorum bütçem de en fazla 12 bine kadar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
bu laptop da listemde merak ettiğim iki şey var bu özellikler söylediğim programlar ve oyunları rahat bir şekilde kaldırır mı? ikinci merakım uzun ömürlü müdür bu tarz laptoplar yani şuan lise 3. sınıftayım üniversiteyi falan bitirene kadar gider mi? tekrar bilgisayar derdine düşmek istemiyorum bütçem de en fazla 12 bine kadar.
Söylediğin programlar ve oyunlarda sıkıntı yaratmaz ama oyun sektörü çok hızlı ilerliyor. 2-3 yıl sonra çıkan bir Assassin's Creed oyununu düşük ayarlarda zorlanarak oynayabilirsin veya hiç oynayamaya da bilirsin zira ekran kartı pek iyi değil. Ha RTX 2060'lı bir laptop alsan dahi seni üniversite son sınıfa kadar götürmesi oyun tarafında zor. Çünkü RDR2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlar, RTX 2060'ı bile epey zorluyor. Ancak program konusunda sorun olacağını sanmıyorum zira 4800H oldukça güçlü.

burakafacn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Söylediğin programlar ve oyunlarda sıkıntı yaratmaz ama oyun sektörü çok hızlı ilerliyor. 2-3 yıl sonra çıkan bir Assassin's Creed oyununu düşük ayarlarda zorlanarak oynayabilirsin veya hiç oynayamaya da bilirsin zira ekran kartı pek iyi değil. Ha RTX 2060'lı bir laptop alsan dahi seni üniversite son sınıfa kadar götürmesi oyun tarafında zor. Çünkü RDR2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlar, RTX 2060'ı bile epey zorluyor. Ancak program konusunda sorun olacağını sanmıyorum zira 4800H oldukça güçlü.
Şimdi oyun fiyatlarını düşündüğümüz zaman şuan çıkan oyunlar 200tl aşağısında çıkmıyor en fazla gta 5 oynarım zaten önümde üniversite sınavı var en fazla 4 ay oyun oynayabilirim onun dışında ders için kullanacağım. 2060 ekran kartına sahip laptoplar 12 bin tlnin üstünde monster da ise 10.500 ama monster müşteri hizmeti ve kargo sorunu falan derken kafamı çok karıştıran bir firma. Uzun süre konusunda şöyle diyeyim ben lise 3. sınıfım üniversiteye başladığımda yeni laptop almam gerekmesin istiyorum üniversitenin ilk yılını çıkarsa bile ben yeri geldiğinde ram, ssd gibi özelliklerini yükseltmeye gerekirse yenisini almaya razıyım.