Hp pavilion tepkisiz siyah ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Eylülkara98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Hp pavilion x360 bilgisayar hiçbir sebep olmaksızın açılmamaya başladı. Geçen ay düşme sonucu erkanı kırılmıştı ama donma ya da dokunmatiğinde hasar olmadan çalışmaya devam etti.

- Bilgisayar açıldığında ekrana hiçbir şey gelmiyor, uzun basınca kapanıyor ama kısa basınca ya da kapağı indirince beklemeye almıyor, Buradan acaba arka planda bir güncelleme mi oluyor diye düşündüm ama bilgisayarı saatlerce açık bıraksamda düzelmedi bu yüzden sorunun ekranla değil de bilgisayarla alakalı olduğunu düşünüyordum
- Diğer bilgisayarımda hdmi kablosunu bağladığımda hiçbir tuşa basmaya gerek olmadan televizyona yansıyor ancak bunda hiçbir değişiklik yok (bunu daha önce bağlamayı denemedim, belki bilgisayar varsayılanları farklıdır)
- Kısayollar, güvenli mod çalışmıyor
- Tamamen kapanmadan 1 2 saat önce açtığımda çok geç açıldı. Siyah ekranda hp yazısı belirmedi, reset attığımda düzeldi. Bilgisayarı tekrar kapatana kadar hiçbir sorun olmadan çalıştı ancak o sefer ki kapanmadan beri durum böyle
- Bilgisayardan çok içinde ki bilgiler önemli. Eğer çözüm bulamazsam sdd yi ayrı bir ortamda okutma şansım var mı bilgisayar şifreli olduğu halde

Bazı bilgisayarcılara gösterdim garantiye veremeyeceğimden hepsi bilgisayarı onlarda bırakmamı söyledi, bir iki gün sonra alabileceğimi söyledi ancak bu hatayı tekrar asla yapmam. Daha önce bunu yaptım ve bilgisayarcının bazı parçaları çok daha ucuzuyla değiştirdiğini öğrendim. Yine başka bir bilgisayarı tekrar güvenip çok daha büyük bir servise yolladım onda da kaybettiler aylarca aradım. Resmi serviste bir ara bana sormadan sıfırlamıştı. Bu yüzden kendim yapasım var. Yeni ekran alma ya da bilgisayarda kontrol etmemi önerdiğiniz yerler var mı

teşekkürler )