Hp omen 17 laptopum açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Sinan9957

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bu ilk konum. HP Omen laptopum sürekli kendini yeniden başlatıyordu ve şu an hiç açılmıyor. Başımdan geçenleri sırası ile yazacağım. Şimdiden yardımlarınız için sağ olun.

1. Ara ara donmalar oluyordu ve PC'yi yeniden başlatmak zorunda kalıyordum.

2. Yine bir donma ile karşılaştım. Tahmini olarak 5 veya 6. donma idi 1 hafta içerisinde. Yine PC'yi kapattım ve güç tuşuna bastım fakat PC sürekli kendini yeniden başlatıyordu.

3. Nadiren de olsa bu yeniden başlatma döngüsünde açılıyordu ve 30 saniye kullanıyordum, hemen sonrasında mavi ekran veriyordu.

4. Mavi ekran ve onarma seçenekleri karşıma gelince yine yeniden başlama döngüsüne giriyor.

5. Zor da olsa flash bellek ile format işlemini başlattım fakat daha formatın ilk dakikasında yine mavi ekran verdi.

6. Sorunun yazılımsal olmadığını anladım ve alternatif olarak çalıştığından emin olduğum HDD'yi taktım yine aynı problemler çıktı.

7. Yine aynı şekilde RAM'i de test etmek amacıyla başka RAM taktım yine aynı problemler.

8. Flash belleğe güncel BIOS sürümünü yükledim ve BIOS ayarlarından güncellemeyi başlattım.

9. Uzun süre BIOS yüklenmedi ve %68 de takılı kaldı. PC daha fazla ısınmadan kapatmak zorunda kaldım.

10. Sonuç olarak şu an PC hiçbir tepki vermiyor. Ne ekran ne de fanlar. BIOS güncellemesi yarım kaldığından beri durum böyle arkadaşlar.

11. maalesef ekran kartı problemi gibi duruyor. Umarım öyle değildir yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:

i5 9300h

GTX 1660 Ti

8 GB RAM

1TB HDD

128 GB SSD

Teknik servisi aradığımda laptopun içini açmanız ve parçaları takıp çıkarmanız garantinin bozulması açısından problem teşkil etmez dedi, buna dayanarak bu işlemleri yaptım.

Kafamda 2 soru var: Problem nedir?

Teknik servis masraf çok olursa sorun çıkartır mı?

7 ay daha garantisi var.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Orada çıkacak masraf sizin probleminiz değil, servisin problemi. Yani masraf çok çıktı diye bu kullanıcı hatası biz bunu garanti kapsamında yapmayız diyemez. Ya yenisi veya üst modeli ile değiştirirler ya da tamirini yaparlar. Problem için net bir şey diyemem, anakart bazlı bir sorun da olabilir. Mavi ekranın koduna da bağlı tabi. Ancak teknik servise göndermeniz şart gibi şu aşamada.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
HDD takılı değilken kurulumu denediniz mi?
SSD yi yerinden tam olarak çıkardınız mı? çıkarırken çıplak elle temasınız oldu mu?

Sinan9957

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ssd'ye çıplak ekle dokundum. Fakat problemlemde olumlu veya olumsuz bir gelişme olmadı. Altarnetif ram, altarnatif hdd denedim yine olmadı.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
BIOS resetlemeyi deneyebilirsiniz.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
BIOS brick olmuş. Kendiniz belirtmişsiniz %68'de kapattım diye. EEPROM Programmer (SPI Flash) ile BIOS kurulursa sorun çözülür.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Keşke BIOS flashlamadan önce minidump dosyasını bana gönderseydin..

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Garanti olduğu için 5 kuruş bile alamazlar.

Son düzenleme: