Hp Mi Lenovo Mu?

Bu konuyu okuyanlar

tokyohitsuji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bak güzel kardeşim.

FreeDOS, tıpkı Windows gibi bir işletim sistemidir; ama Windows'tan farklı olarak ücretsizdir. Buna karşın Windows gibi menüleri yoktur. Siyah-beyaz bir ekrandan ibarettir.

Üzerinde Windows yazan bir laptop almaya kalktığın zaman, laptop parasını öderken aslında Windows parası da ödemiş olursun; zira Windows ücretli bir işletim sistemidir.

Ancak FreeDOS yazan laptoplarda işletim sistemi parası vermemiş olursun.

Bununla birlikte, FreeDOS laptopta Windows olmadığı için Windows'u kendin yüklemen lazım. Bilgisayardan anlamadığından bahsetmişsin; lakin bu işi nasıl yapacağını anlatan Türkçe videolar mevcut YouTube'ta. Dikkat edersen pek ala yaparsın.

Ama yok, ben uğraşamam bu işlerle dersen, Windows yazan bir laptop al.
Teşekkürler kardeşim, araştıracağım. Windows u tercih ederim. Kurulumunu da yapabilirim çok zor değildir. Dediğim gibi gerekli cevapları aldım. Teşekkürler.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Hocam haberiniz olsun lenovo r7 5700u'lu modelde ram'ler anakarta lehimli imiş yani ram'i yükseltmek isterseniz mümkün olmaz. İş için kullanacaksanız işinizi görür zaten 8GB ama oyun için yükseltme yapmak isteyebilirsiniz.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,449
HP laptoplar aşırı sıcak çalışır. Ben de şuan Lenovo var ama o da pek soğuk çalışmıyor. Laptop = Lenovo , Hazır kasa = HP.