Hp laptop ekran kararma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Last-Shoot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yurt dışından hediye gelen bir hp dv9275ea model bir laptopum var yaklaşık 3 ay önce laptop düşmüş ve ekranı kırılmıştı kaskolu olduğu için yurt dışında gönderdim ve hp servisinde onarımı yapıldı kasko ile fakat sorun şu laptop çalışırken bir anda ekranın üzerinde renkli renkli çizgiler çıkıyor veya şarja takdığım zaman çıkıyor.Sorunun bir çözüm yolu varmıdır.Eğer yoksa bu laptop eğer servis hatasından dolayı bozulduysa türkiyede onarımını yaptırabilirmiyim.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bazen o sorunlar oluşabiliyor. Genellikle yenisi ile değiştiriliyor. Yurt dışından alınan cihazın tamiri Türkiye'de yapılmamaktadır. Müşteri hizleri ile görüşüp bir pack almanız gerekiyordu sanırım. 100 dolar civarı bir fiyatı var.

Last-Shoot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen o sorunlar oluşabiliyor. Genellikle yenisi ile değiştiriliyor. Yurt dışından alınan cihazın tamiri Türkiye'de yapılmamaktadır. Müşteri hizleri ile görüşüp bir pack almanız gerekiyordu sanırım. 100 dolar civarı bir fiyatı var.
pack derken neyi kasdediyorsunuz acaba

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
pack derken neyi kasdediyorsunuz acaba

444 03 07 nolu telefonu ararsanız size yardımcı olacaktır. Etiket gibi bişi. Hem yurt dışı hem yurt içinde servislerden yararlanmanızı sağlıyor. Cihazınızın belki böyle garantisi de olabilir. Müşteri hizmleri ile görüşürseniz daha faydalı olur.

Last-Shoot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki türkiyede onarım içinhp dışında sağlam bir servis var mı.

Last-Shoot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar laptopu hp servisine göndericem yanlız aklıma şu takıldı laptop üzerinde
!llegal bir xp yüklü böyle gönderirsem bir sorun oluşurmu yoksa 30 günlük bir sistem ile mi göndereyim

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
HP yazılım kısmına karışmıyor zaten. Sadece donanım kısmı ile ilgileniyor servisler.

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
benimde aynı sorun çıktı yaklaşık 2 hafta önce.Bende görüntü ara sıra düzeliyor arasıra gidiyor, işte garip çizgiler felan çıkıyor. dv9580us amerikadan almıştım ve ordaki garantisi de bitti. Ankaradaki teknik servise götürdüm (öğeçler 2. caddede) ilk önce urtdışında gelmi yapamayız dedi. Parasını neyse vericem siz yapın dedim, olmaz parça uyumsuzluğu çıkar dedi. Bende nasıl parça sorunu çıkar ya fln dedim, aynı parçalar Türkiyededeki bilgisayarlardada var ki parçada sorun çıktığını nereden biliyorsun. Bir aç bak ha illa parça sorunu çıkarsa tmm dedim getirim dedim, sonrada işte sanayi bakanlığı izin vermiyo fln dedi kısaca yapmak istemediler makinamı. bir sürü yalan uydurdu. sonra gitim bir bilgisayarcıya verdim kızılayda bakalım 3 gün sonraya olr dedi. onu bekliyoum şimdi. size sorum eğer ekran kartında sorun çıkrsa türkiede bunu yaptırabilceğim bir yer varmı.. parça değişmini yapabilecek, çünkü götürdüğüm yer işte ekran kartı sorunu vr muhtemel dedi 500 600 dolara board getirtir öle tamir edebilriz dedi, banada salladı gibi geldi biraz.. direk ekran kartını deiştirebilecek yer varmı istabulda fln.. PM den fln atarsanız sevinirm..

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bazı bilgisayarların parçası gerçekten Türkiye ile uyumsuz çıkıyor. O yüzden yapmıyorlar.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Laptopların dezavantajı bu
Genel anlamda söylüyorum satın alırken 40 defa düşünmek ve danışmak lazım
Sadece board 600 dolar olduğunu düşünürsek yeni makina almak gibi birşey
Mayıs-Haziran gibi yeni makina düşünüyorum; şimdiden araştırmaya başladım.

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ben bi daha laptop almam zaten.. bi masa üstü bide eepc yeter... aynı paraya geliyor nerdeyse..