Yardım Hp laptop driver sorunları

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Freedos Hp Victus 16 D1048NT modelinden aldım. Ürüne önce Win10 pro kurdum. Ses sürücüsü, touchpad ve diğer neredeyse hiçbir sürücü yüklendiği halde çalışmıyordu. Hp'den yardım alayım dedim. Bu modelin Win 10 ile düzgün çalışmıyor olduğu bilgisini aldım. Neyse dedim Win 11 kurayım. Dediği gibi Win 11 Home (22H2) kurdum. Bu sefer de bütün sürücüleri kurduğum halde wifi modülünü çalıştıramadım. Ses çalışıyordu ama o da cızırtılıydı. Bu işten anlayan bilen biri varsa yardım edebilir mi? Nasıl temiz bir kurulum yapabilirim? 15 senelik laptop bu kadar yormadı ya.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,079
Suruculeri nasil kuruyorsunuz?

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Reaksiyon puanı
63
Cihazınızdaki Wi-Fi kartı: Intel Wi-Fi 6 AX201

Windows bunu otomatik olarak tanıyor diye hatırlıyorum. Tanımasa bile Ethernet üzerinden internete bağlayıp Güncelleştirmeleri Denetle demeniz yüklemek için yeterli olacaktır.

Buradan Wi-Fi kartının sürücüsünü indirebilirsiniz;

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Suruculeri nasil kuruyorsunuz?
Iki şekilde denedim. Hp'nin sitesinde sürücüyü indir dediğimizde iki seçenek çıkıyor. Birisi indirip exe şeklinde masaüstüne atıyor. Diğeri de yükleme yardımcısı diye bir program çalıştırıyor. Dosya onun üzerinden iniyor. Sonra yüklendiğinde kur yazıyor. Ona tıklıyorum ve kurulumu yapıyorum, cmd falan açılıyor. Kuruluyor gibi, belki de kuruluyor bilmiyorum. Ama o kadar denememe rağmen wifi aktif hale getiremedim. Mesela Bluetooth ve Ses sürücüleri yüklendi, ama ses düzgün çalışmıyor. Ayrıca aygıt yöneticisine baktığımda bir sürü ünlemli aygıt olduğunu görüyorum. Tam olarak nasıl kurmam gerektiğini bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows bunu otomatik olarak tanıyor diye hatırlıyorum. Tanımasa bile Ethernet üzerinden internete bağlayıp Güncelleştirmeleri Denetle demeniz yüklemek için yeterli olacaktır.

Bunu deneyeceğim lakin wifi dışında başka bir sürü eksik sürücü var. Bunu hallettim diyelim, diğerlerini nasıl hallederim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,079
Iki şekilde denedim. Hp'nin sitesinde sürücüyü indir dediğimizde iki seçenek çıkıyor. Birisi indirip exe şeklinde masaüstüne atıyor. Diğeri de yükleme yardımcısı diye bir program çalıştırıyor. Dosya onun üzerinden iniyor. Sonra yüklendiğinde kur yazıyor. Ona tıklıyorum ve kurulumu yapıyorum, cmd falan açılıyor. Kuruluyor gibi, belki de kuruluyor bilmiyorum. Ama o kadar denememe rağmen wifi aktif hale getiremedim. Mesela Bluetooth ve Ses sürücüleri yüklendi, ama ses düzgün çalışmıyor. Ayrıca aygıt yöneticisine baktığımda bir sürü ünlemli aygıt olduğunu görüyorum. Tam olarak nasıl kurmam gerektiğini bilmiyorum

Bunu deneyeceğim lakin wifi dışında başka bir sürü eksik sürücü var. Bunu hallettim diyelim, diğerlerini nasıl hallederim

Arac uzerinden degil de elle indirip yukleyin siteden. Wi-Fi surucusu de var zaten orada. Ekran kartinin surucusunu de NVIDIA'dan indirip yukledikten sonra en son Windows Update uzerinden guncelleyin sistemi. Ses tarafinda ben de OMEN bilgisayarimda sorun yasamistim. Elle kendim indirip kurdugumda cozebilmistim.

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arac uzerinden degil de elle indirip yukleyin siteden. Wi-Fi surucusu de var zaten orada. Ekran kartinin surucusunu de NVIDIA'dan indirip yukledikten sonra en son Windows Update uzerinden guncelleyin sistemi. Ses tarafinda ben de OMEN bilgisayarimda sorun yasamistim. Elle kendim indirip kurdugumda cozebilmistim.
Sürücüyü elle yüklemek demek, inen dosyaya çift tıklayıp kurmak değil mi? Onu da yaptım...

Hocam o kısımdan hangisini indirecegim ve nasıl kuracağım?

Son düzenleme: