HP bana 2 adet değişim ürünü önerdi. Hangisini seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
O ikiliden kesinlikle Omen modelini seçin. RAM'in düşük olması başta önemli görünse de RAM'den daha önemli ve sonradan değiştirilemeyen şeyler var. Ben Omen 2020 kasasını kullanıyorum. Bir kere Omen modellerinde OMEN Command Center yazılımı var ki bu yazılım şu an laptoplar arasında en iyi desteği sunan uygulama. Ayrıca Omen'in kasası ve soğutma sistemi de daha iyi. Pavilion kasasında o donanımlar ısınır. Paneller bile farklı. Özellikle renk doygunluğu ve parlaklık tarafında büyük farklar var. Omen o konuda çok daha iyi.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
O ikiliden kesinlikle Omen modelini seçin. RAM'in düşük olması başta önemli görünse de RAM'den daha önemli ve sonradan değiştirilemeyen şeyler var. Ben Omen 2020 kasasını kullanıyorum. Bir kere Omen modellerinde OMEN Command Center yazılımı var ki bu yazılım şu an laptoplar arasında en iyi desteği sunan uygulama. Ayrıca Omen'in kasası ve soğutma sistemi de daha iyi. Pavilion kasasında o donanımlar ısınır. Paneller bile farklı. Özellikle renk doygunluğu ve parlaklık tarafında büyük farklar var. Omen o konuda çok daha iyi.
Başta benim de düşüncem bu şekildeydi. RAM sonradan yükseltilebilir fakat %72 300nit ile %45NTSC 250nit arasında bana göre çok kalite farkı var. Fakat HP ile görüştüm, ürün kodlarının bana yanlış iletildiğini söylediler ve sonradan farklı iki ürün sundular. Ben de bana sunulan diğer iki üründen mantıklı olarak bunu seçtim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Başta benim de düşüncem bu şekildeydi. RAM sonradan yükseltilebilir fakat %72 300nit ile %45NTSC 250nit arasında bana göre çok kalite farkı var. Fakat HP ile görüştüm, ürün kodlarının bana yanlış iletildiğini söylediler ve sonradan farklı iki ürün sundular. Ben de bana sunulan diğer iki üründen mantıklı olarak bunu seçtim.
Bilgisayarda ana odağınız nedir? Oyun mu yoksa iş amaçlı mı kullanacaksınız.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
HP daha önce değişim kararı almıştı. Fakat bugün bana elimdeki ürünün artık üretilmediğini o yüzden farklı bir ürün seçmem gerektiğini söyledi. Fakat önerdikleri ürünlerde çok farklılıklar var.

Bendeki ürün :
-i7 9750H işlemci
-4 GB GTX 1650 Ekran Kartı
-17,3 %72NTFS IPS Ekran
-256 GB M2 SSD + 1 TB 7200RPM HDD
-8*1 RAM

Önerdikleri 1.ürün: HP OMEN
-i5-10300H
-4+4 RAM
-15,6 %72 NTFS 300nit IPS Ekran
-6 GB RTX 2060 DDR6 Ekran Kartı
-500 GB M2 SSD

Önerdikleri 2.ürün: HP Pavilion
-i5-10300H
-16 RAM
-15,6 %45 NTFS 250nit IPS Ekran
-256 GB M2 SSD + 1 TB 7200RPM HDD
-RTX 2060 DDR6 Ekran Kartı (VRAM yazmıyor)

Önemli farkları bunlar. Eğer bunlardan birini seçersem işlemciden fedakarlık yapıyor olacağım ve bu işime gelmiyor. Fakat ekran kartı yönünden artısı var. Çok kararsız kaldım. Sizce ikisini de reddedip aldığım ürüne denk bir ürün isteyebilir miyim? Ayrıyeten bu önerdikleri ürünleri internette hiçbir türlü bulamıyorum. Sadece HP sitesinde var. Nedeni nedir acaba?
Tabikide 2

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bilgisayarda ana odağınız nedir? Oyun mu yoksa iş amaçlı mı kullanacaksınız.
Konuyu kapatma şansımız var mı acaba? Çünkü bu yazdığım modeller HP tarafından bana yanlış iletilmişti. Bana sunulan modeller de değişti.

Son mesajlar