HP 2BT40EA Düzensiz Çalışan Fan

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Merhaba forumda yeniyim bi acemilik yapıp belki yanlış konu altında bir yazı yazıyor olabilirim. Kusuruma bakmayın. Ben bundan yaklaşık bir 3 hafta önce HP 2BT40EA marka bir laptop aldım. Aldığım gün biraz kullandım ve ekran kartında bir sorun vs. var mı diye test etmek istedim. Steam üzerinden bir oyun indirdim ve yaklaşık yarım saat oynadım. Doğal olarak fanım hızlandı bunda bir anormallik yok. Ama daha sonradan bilgisayarımda bir sorun oluştu. Oyu oynamama rağmen internette dolaşırken veya bilgisayar boşta dururken fan hızım hızım artıyor (hatta bazen en üst noktada dönüyor) sonra yavaşlıyor. Bu sürekli olarak dur durak bilmeden devam ediyor. Bilgisayarımda her gün taramalarımı yaparım her hangi bir virüse rastlamadım. Laptopun yanına sıvı içecek bile yaklaştırmam o derece titizimdir hasardan dolayı oluşabilecek bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir ? Bu durum canımı çok sıkıyor laptopun her şeyinden memnunum ama bu sorun bei bitiriyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Arka planda yapılan işlemler bilgisayarı zorlarsa fan hızı artar. Bilgisayarda Windows 10 mu yüklü?

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
görev yöneticisinden kullanım degerlerini takip edin. ve ısı degerlerinizi kontrol edin laptop fanı auto modda oldugu için zorlanmalarda +60 derecelerde hızlanır. ısı degerleri ve kullanımlar düşük olmasına ragmen hızlı dönüyorsa format atmayı deneyin yine olursa. servisle görüşmenizde fayda var. + olarak şimdi baktımda laptop amd a serisi işlemcili yani ısınmaya daha müsait bi işlemci.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Bugün bir şey keşfettim. Ben laptopu bataryasız kullanıyordum. Bugün bataryayi taktım ve fan sorununu yaşamadım. Bakalım ileride ne olacak