Hostingimi değiştirirsem mail adreslerimi kurtarabilirmiyim

canki25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar benim bir firma sitem var çok önemli mail adresleri var çalışanların bilgisayarlarında outlooklara ayarlı site uzantılı mail adresleri örnek: salih@asilbilisim.com.tr adında böyle 23 tane mail adresi var sorunum şu ben sitemi başka hosta taşırsam masil adreslerim ne olacak yardım edebilecek arkadaşlar var mı ?

JaMeRoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam domains.live.com dan var olan bir hotmail hesabınızdan giriş yapın domainlerinizi ekleyin (sanırım sizde bir domain var sadece ) demin ekleme işleminden sonra size vereceği MX kodunu cpanel yada plask den MX bölümünden yönlendirin bu işlemi birkez yaptınızmi bütün eposta hesaplarınızi hotmail destekli kullanabilirsiniz
MX ayarlarını detaylı anlatımları sitelerde var.

canki25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim sorunum şu 23 tane bilgisayara outlooka ayarlı bu masil adresleri içindeki maillerin silinmemesi lazım ve maillerin ayarlarınada dokunmak istemiyorum

hostingciniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun yapilması mumkundur yapila bılır meyılerde ve varı tabanında ne kayıtlıysa aynı şekılde yenı sunucuya gece bılırsınız

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benim sorunum şu 23 tane bilgisayara outlooka ayarlı bu masil adresleri içindeki maillerin silinmemesi lazım ve maillerin ayarlarınada dokunmak istemiyorum

Teknik olarak istediginiz islem mumkundur.

Siz hosting paketini X firmadan aliyorsunuz diyelim.

Siz x firmasa tanimli mail adreslerini outlook a kurduunuz ocin o mailler outlook da kalir.
Hatta hosting paketinizi kullanmayi biraksaniz maillerinize zarar gelmez.

Sadece hosting tasinitken web.mail sunucunuzda kalan mailleriniz silinir
Buda dert degildir cunku webmail de kalan maillerin bir kopyasi zaten outlook a dusmustur.

Dolayisiyla tasima asamasinda sizin tek yasayacaginiz sorun tasima prosedurleri yapilirken mail alip gonderme sorunu yasarsiniz o kadar
Oda gun icersinde cozulur ve.

Tek yapmaniz gereken tasima islemine baslarken mevcut mail hesaplarini yeni hosting firmanizdaki panelinizde hemen mail hesaplarini eskiden nasilsa yeniden acmanizdir.

Birde hosting firmasina gore en fazla outlook gelen giden sunuc ayarlari farkli olabilir. O detaylarida yeni kurumdan alip degisik bir ayar yapilmasi gerekiyorsa o lar yapilmali.

Bu dediklerim detayli bi islem degildir.
Hosting firmasindan bir kac dakikalık islemdir.