Bu konuyu okuyanlar

Kadir.deniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle selamın aleyküm Honda civic aracıma ses sistemi kurmak istiyorum ama pek bilgim yok hoparlör Anfi bas konusunda yardımcı olursanız sevinirim aracımda ses sistemi mevcut fakat hiç hoşuma gitmedi aracımın üstünde
eski seri pionner deh x1850ub teyp var
ön kapılarda İse m auıdo m2-165 16 cm 2 yollu 200 wat hoparlör
Arka cam altında ise oval 6x9 m a auıdo ma6903 3 yollu 300 wat 150rms oval kolonlarım var
Netex marka 2400 wat 4 kanallı Anfi var ve sunny marka 38 cm bass var hoparlörlerim son zamanlarda sesi 27den sonra cızırtılı çıkıyor ve rahatsız oluyorum acaba hoparlör patlamış mıdır yoksa Anfi rms değerleri eksik fazla geldiğinden dolayımı hoparlör patlamıştır araştırıyorum ama rms değerlerini nasıl hesaplarım neye dikkat edicem bilmiyorum Anfi bass kaç rms oluyor
Aracta yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorum kimi zaman bassı hissetmek istiyorum ama Cengiz açtıgımdada bütün sesleri alıp ama karısıdan bakıldıgındada sesin gitmesini istiyorum olanlar sonucunda hoparlörleri değiştirmek istiyorum tatmin etmiyor ve seslerden dolayı aklımda bi kaç midrange var hangisini seçmeyelim sizce önerileriniz nedir midrange mi kullanmalıyım yoksa tavsiyeniz varmıdır
- Soundmax sx m69k 6x9 250 wat 100 rms 92 desibel + soundmax sx m8pro 20 cm 390w ( arka cam altına düşünüyorum )
- mobass mb 206m 16 cm midrange 200w 100rms (ön kapıya 1 numara)
-BM auıdo bm6551 650 w 150 rms 16 cm midrange ( ön kapıya 2 numara ) ikisinden birini düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hepinize

Son düzenleyen moderatör:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Şuan ki sisteminiz rezalet( teyip hariç) ma audio en dandiklerinden

Ön kapılar için teyp e bağlayacaksanız companent yok amfi ye bağlarım derseniz mirange takımı ama markaya önem gösterin jbl sony pioneer reiss massive cadence tercih edin

Aynı şekilde camın altı için teyip besleyecekse oval alın amfi besleyecekse mid alın markalar aynılarını tercih edin

Oto subfower için 1800w lık sony öneririm
Amfiyi ise mono alın 4ohm direncinde 500w rms verebilen bir amfi marka olarak jameson cadence edison saundmagus sony

Akü nüz kaç amperlik bu set e 70 amper ve üstü lazım

Mid takımı takarsanız 4 kanallı bir amfi daha gerekecek en az 70w rms güç sunması lazım kanal başına

Kadir.deniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuan ki sisteminiz rezalet( teyip hariç) ma audio en dandiklerinden

Ön kapılar için teyp e bağlayacaksanız companent yok amfi ye bağlarım derseniz mirange takımı ama markaya önem gösterin jbl sony pioneer reiss massive cadence tercih edin

Aynı şekilde camın altı için teyip besleyecekse oval alın amfi besleyecekse mid alın markalar aynılarını tercih edin

Oto subfower için 1800w lık sony öneririm
Amfiyi ise mono alın 4ohm direncinde 500w rms verebilen bir amfi marka olarak jameson cadence edison saundmagus sony

Akü nüz kaç amperlik bu set e 70 amper ve üstü lazım

Mid takımı takarsanız 4 kanallı bir amfi daha gerekecek en az 70w rms güç sunması lazım kanal başına
Öncelikle teşekkür ederim bu saate cevap verdin usta benimde fikrim tek bi markanın olması genel olarak ve hala bu saat olmasına rağmen araştırmaya devam ediyorum istediğim sesi alabilmek için
massive MS m69p 320 w 8 ohm 55-22000 hz 94 db arka cam altında nasıl olur aracın arkasına kesip biçmeden orj yerine koymayı ve ön kapılarada güzel bi mid takımı ile doom Twitter olabilir diyorum yada hepsini bi kenara bırakıp bütçeyi birazdaha zorlayarak 1 takım vibe 20 cm ölüm serisi 1 takım orta seviyelerde mid ve 1 takım da dom Twitter yeterlide olabillir mi sizce hangi yolu izlemeyelim yada o kadar para verme tavsiye edebileceğiniz massive cadence mid varmı bas midler amfiye bağlanacak hepsi teype bağlı olmıcak aracımdada 60 amper akü var suan kuracağım tesisata görede takviye yaparız mecbur

Son düzenleyen moderatör:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Tweter olarak bundan alabilirsiniz spl twit bunlar dome den daha iyi Massive Massive Tweeter Msta-15 Max Power 80 W Fiyatı

Camın altına panzinot yaptırıp 4 tane bu midden takılabilir spl twit ile beraber Massıve MS-M8J 20 cm 400W Midrange Hoparlör Ikili Fiyatı

Kapılar 16cm demiştiniz bu ürün güzel olur jbl JBL CS760C 16 cm 150 W Mid Oto Hoparlör Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bu sub 1800w peak 420w rms değerine sahip fp ürünü Sony XS-NW1200 1.800W 30 cm Kabinli Subwoofer Fiyatı

Saundmax pek iyi değil ama fiyatı iyi Soundmax SX-D2000.1 7500W-RMS 2000W Mono Anfi Bass Kumandalı Fiyatı

Kaliteli isterseniz sistemcilerden edison veya massive alın Edison ED-1500M 4000W Mono Oto Anfi̇ Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu set tatmin eder ama bir sistwmciye giderseniz ön kapılarada massive veya reiss bulabilirsiniz ve pazarlık yapma şansınızda olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ön kapıdaki 2 hoparlör teyp e bağlanabilir 50w rms değeri var ama arkadaki midler için amfi lazım 4 kanal en az 70w rms sunabilmeli

Birde tabi twyp in amfı çıkışı önemli tek veya çift ise çoğaltıcı gerek

Bir sistemci ile anlaşıp yaptırabilirsiniz

Akü ye ya capasitör koyarlar yada yükseltmek gerek

Son mesajlar