Hollanda ya Tepki amaçlı

Emir Timur

Doçent
24 Şubat 2017
988
445
263
Arkadaş düşüncen doğru olsa da ifade yanlış, birçok kişi bu tarz ifadeyle savunuyor, peki anlaşılıyor mu? 1-2 yıl içinde kendini yalanlayan çelişki içindeki videoyu gösterdiğinde inkar eden insanlara tarihi belgesiyle gösteren ne fayda. Şimdiki chp'yi tasvip etmem tek parti dönemi chp uygulamalarını eleştirirken o dönem chp sol yada sağ değildi, tüm görüşten insanlar vardı, çok partili dönemde sağ kendi yoluna gitti sol chp içinde kaldı. 1950 den sonra zaten tüm eleştirdikleri uygulamalar merkez sağ, muhafazakar partiler dönemi eseri, sol bu ülkede tek başına iktidar olmadı toplasan 5 kez o da koalisyonlar geldi. Eleştirilen dönem adalet p, dyp, anap vs sağ siyaset çizgisine mensup adamların dönemi. Türk bilinci yerini ümmetçi bilince terk etti adıda milli ve yerli oldu. Anlamadıkları olay tasvip etmediğim kominist rejimlerin millilik düzeyi çok yüksek, tek karış toprak koklatıyor mu? Bütün herşeyi yapıp, sonuçları başkasına yıkıyorlar siyaset böyle birşey. Muhalefet yapma dedikçe, aynı cümleleri kurarak, chp anlamaz diye kötülüyorlar, sonuçta olay sonucu yanılmışız aldatılmış diyorlar yine alkış, bir değil iki değil. Yani çok yazacak şey var ama kabul etmiyorlar yinede üslup konusunda dikkatli olmalı.
O arkadaş o üslupla bana yanıt verdiği için öyle yaptım. Yoksa benim tarzım değil. Öbür türlü de bir şeyin farkına vardıkları yok. Anca boş sallıyorsun diyorlar. Benim yazdıklarıma tek bir yanıt veremiyorlar.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Benim yazdıklarıma tek bir yanıt veremiyorlar.

Yanit veriyoruz fakat kulak ardi ediyorsun. Türkiye sanki bahsettigin 3 milyara muhtacmis gibi yorum yaziyorsun. Kardesim o parayi bize mültecileri avrupaya salmamak sartiyla vereceklerine dair söz verdiler mi vermediler mi? Anlasma yaptilar mi? Yaptilar.

Sen burada sözünde durmayanlari degil de, ülkeni dilencilikle sucluyorsan o zaman iyi niyetli oldugunu düsünmem mümkün olamaz. Bos sallamak iste budur.

Kisacasi anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

beyzabetül

Profesör
1 Mayıs 2011
3,290
356
263
Doğru, özür diledik ve barıştık. Lakin, barışmamız ekonomik mecburiyetler sebebiyle gibi görülse de, aramızın bozulmasına neden olan uçak krizinin haçlı batının içimizdeki truva atı olan Fetö'cü hainlerin komplosu olduğu anlaşıldığından bunu onlarda kabul ettiler, ve işler düzeldi. Çünkü bizim Ruslara ihtiyacımız olduğu kadar Rusların da bize ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.
Uçağı düşüren askerler fetocu. Peki hava sahamız ihlal eden rus askerde mi fetocu. haklı olan davamızda özür dilemeye gerek yok.birisi evine mahremine zorla girerse izin mi vereceksin yada önce vurup sonra özür mu dileyeceksin
Şimdi devletimizin Hollandaya amborgo koymasını bekliyoruz.

Yeşil Okçu

Profesör
9 Haziran 2016
4,259
1,811
293
İsraili iftarda kola açmayıp fanta ile açıp protesto eden kafalar portakal soymaya falan başlamış. Cidden güldürdü.

Hayır'ı Hıyar yapan arkadaşa lafım " Netherlands f*** me" ve #ErdogansFearofEuropa diyip kendimizi dünyaya rezil etmektense Hıyar oluruz daha iyi . Gozun arkada kalmasın :)

Emir Timur

Doçent
24 Şubat 2017
988
445
263
Yanit veriyoruz fakat kulak ardi ediyorsun. Türkiye sanki bahsettigin 3 milyara muhtacmis gibi yorum yaziyorsun. Kardesim o parayi bize mültecileri avrupaya salmamak sartiyla vereceklerine dair söz verdiler mi vermediler mi? Anlasma yaptilar mi? Yaptilar.

Sen burada sözünde durmayanlari degil de, ülkeni dilencilikle sucluyorsan o zaman iyi niyetli oldugunu düsünmem mümkün olamaz. Bos sallamak iste budur.

Kisacasi anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
Ben de diyorum ki sabahtan beri, 3 milyar avro ne halta yeter? Milyonlarca Suriyeliyi 3 milyar değil 3 trilyon avro verseler almak ahmakça. Üstüne bir de geri kabul anlaşması ile cilayı da çektik. Oooohhh! Avrupa'nın çöplüğü haline getirdiler memleketi. Bu mudur yani? Ben tüm bu olaylar içinde Türkiye'nin çıkarına tek bir olgu göremiyorum. Size kolay tabi üstünü kapatmak. Bulursunuz "biz şimdi olanları 50 yıl sonra anlayabiliriz" tarzı dahiyane fikir.
--- Gönderi Güncellendi ---

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
İsraili iftarda kola açmayıp fanta ile açıp protesto eden kafalar portakal soymaya falan başlamış. Cidden güldürdü.

Hayır'ı Hıyar yapan arkadaşa lafım " Netherlands f*** me" ve #ErdogansFearofEuropa diyip kendimizi dünyaya rezil etmektense Hıyar oluruz daha iyi . Gozun arkada kalmasın :)

Yeşil Okçu, o birileri dediğin komik de olsa, yanlış da olsa haçlı ittifakına, ezeli ve ebedi Türk düşmanı batıya karşı olduğunu gösteriyor. Sizin gibi düşünenler gibi sırtını onlara dayayıp kendi ülkesine, kendi milletine, kendi devletine ve hükümetine salvo atışlar yapmıyor. Komik de olsa safını belli ediyor. Bilmem anlatabiliyor muyum kardeşcağız? Safını belli etme meselesi yani. Hani hatırlarsın bir Figen ablamız vardı, sırtını PKK'ye, YPG'ye falan dayamıştı, Biz Türk milletine dayadık sırtımızı, Peki ya sen, SİZ?! :)

Yeşil Okçu

Profesör
9 Haziran 2016
4,259
1,811
293
Allah'a şükür biz sırtımızı yabancılara falan dayamadık! Biz gerektiğinde hukumete sallarız. Sizler gibi koyun da değiliz Allah'a şukur. Bizi vatan hainliğiyle vb. ile suçlayanlar pkk ile el ele olanların peşinden gidiyor nedense! Kimse benim Türklüğümü eleştiremez. Çünkü biz doğru yoldayız,aksine yanlış yolda olanlar sizlersiniz. PKK ile ele ele olanların peşinden gidenler benim Türklüğümü asla elettiremez ve eleştiremeyecektir!.. Biz gerektiğinde sokaklara çıkıp,darbecilere karşı çıktık. Sorsan sizden daha iyi vatansever yoktur vatan haini görünümlü vatanseverler sizi.

Bundan sonra sizin mesajlarınız da kendim tarafımdan dikkate alınmayacaktır.

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Şimdi pkklısınız dedi, biraz sonra siz fetöcüsünüz diyecek.

Ben kimseye PKK'lı falan demedim, demem de... Bir örnek gösterdim sadece. Nevzuhur birileriyle çok fazla muhatap olmak istemem. İşine bak ve lütfen başkalarının avukatlığını yapma. O arkadaş senden çok daha güzel ve mantıklı cevap verecektir, sana ihtiyacı yok.

Emir Timur

Doçent
24 Şubat 2017
988
445
263
Ben kimseye PKK'lı falan demedim, demem de... Bir örnek gösterdim sadece. Nevzuhur birileriyle çok fazla muhatap olmak istemem. İşine bak ve lütfen başkalarının avukatlığını yapma. O arkadaş senden çok daha güzel ve mantıklı cevap verecektir, sana ihtiyacı yok.
Aferin evlat.

Ben Kenobi

Dekan
6 Kasım 2011
7,335
3,155
293
Bir kişiyi ikna etmek, koca bir meclisi ikna etmekten daha kolaydır.
Avrupa ve Amerika ülkeleri, başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok müslüman ülkeyi bu şekilde sömürmekte.
Çünkü misal Arabistan'da mevcut kral Selman'ı ikna ettikten sonra başka bir çabaya gerek yok.
Türkiye'de başkanlık sistemi için de benzer bir durum olacak.
Avrupa ve Amerika için sömürge devleti haline gelmek daha kolay hale gelecek.
Koskoca meclis ve milyonlarca vatandaştan oluşan kamuoyu ile uğraşmak yerine başkanla anlaşırlarsa herşey tamam olacak.

Ben ülkem için şehit olmak uğruna zaman zaman dua eden bir gencim.
Hayırcılara terörist ve vatan haini demekten vazgeçin lütfen.

Emir Timur

Doçent
24 Şubat 2017
988
445
263
Kardeş. Azıcık saygılı ol. Adam baban yaşında. Katılmasan da saygı duymak zorundasın. Benimde katılmadığım yönler var ama hiç saygısızlık etmiyorum. O forumun amcası, abisi. Senin gibi dağdan inip bağdakini kovmuyor.
Saygı karşılıklıdır. Ayrıca babam yaşında değil.

Yeşil Okçu

Profesör
9 Haziran 2016
4,259
1,811
293
Kimsenin kimseye saygısızlığı yok. Bir özlü sözüm vardır ama benim uyarı yemiştim ondan. Neyse usluplusunu yazayım. İnsan olana kravat takarsın değil mi ?

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Allah'a şükür biz sırtımızı yabancılara falan dayamadık! Biz gerektiğinde hukumete sallarız. Sizler gibi koyun da değiliz Allah'a şukur. Bizi vatan hainliğiyle vb. ile suçlayanlar pkk ile el ele olanların peşinden gidiyor nedense! Kimse benim Türklüğümü eleştiremez. Çünkü biz doğru yoldayız,aksine yanlış yolda olanlar sizlersiniz. PKK ile ele ele olanların peşinden gidenler benim Türklüğümü asla elettiremez ve eleştiremeyecektir!.. Biz gerektiğinde sokaklara çıkıp,darbecilere karşı çıktık. Sorsan sizden daha iyi vatansever yoktur vatan haini görünümlü vatanseverler sizi.

Bundan sonra sizin mesajlarınız da kendim tarafımdan dikkate alınmayacaktır.

Çok fazla saçmalıyorsunuz, dikkate almamak en iyisi... Selametle!

Âdem ile adam olmak arasındaki fark bu işte. Edep, terbiye zirve(!) yapmış. Lakin kabahat bende, şerirlerin şerrinden Allaha sığınıyorum ve çıkıyorum bu konudan.
Kardeş. Azıcık saygılı ol. Adam baban yaşında. Katılmasan da saygı duymak zorundasın. Benimde katılmadığım yönler var ama hiç saygısızlık etmiyorum. O forumun amcası, abisi. Senin gibi dağdan inip bağdakini kovmuyor.

Eyvallah Koreli, teşekkür ederim. Tarafının bir önemi yok kişinin, edep ve haya taşımadıktan sonra.

Emir Timur

Doçent
24 Şubat 2017
988
445
263
Benim şu insana yazdığım ileti şudur ve içinde hakaret, küçük görme vs. hiçbir şey yoktur.

Ülkeyi bu rezil duruma düşürenlere "milli tavır takınarak" arka mı çıkmamız gerekiyor? İyi ama neden? Daha fazla kendilerini dev aynasında görsünler diye mi? Resmen AB-D ve Rusya'nın oyuncağı haline getirildik. İstedikleri gibi pata küte dalıyorlar. Kıçı kırık Yunanistan, Genelkurmay Başkanını kendi adalarımızdan kovalıyor. 3 milyar Avroya (çerez parası) dilenci gibi boyun eğiyoruz. Üstüne son derece salakça geri kabul anlaşması imzalıyoruz. Gözünü seveyim bana güzel bir dış politikadan bahsetsin. Yazdıkça tiksiniyorum.

Ve o insanın bana yazdığı yorum şudur:

Rezil duruma düşmek nedir bilir misin ismini bile ait olduğu kültürden seçen vatandaş... Belki de yaşın ermiyordur, ben sana hatırlatayım. Demirel'in başbakan olduğu yıllar. Ülkede çocukları vurmaya başlayan bir hastalık başgösterir. Fransadan aşı ithal etmemiz gerekmektedir. Ve bunun için sadece bir milyon dolar gereklidir. Bir milyon dolar sadece. Ne ki kasada değil bir milyon dolar, bir dolar bile yoktur, tamtakırızdır. İsviçre hükümetinden borç isteriz, verirler. Anında gönderirler de hemen. Arkasından şu notu düşerler: "Bu bizim size hediyemizdir, borcunuz yoktur!" Yani bir dilenciye sadaka vermişlerdir... Ki, geriye istemezler. (Bu Demirel'in hatıratında da mevcuttur.) Utanç dediğin budur işte bay çok utanan zat!

Milli tavır takınmak için azıcık ülkesini sevmesini gerektirir bir insanın, Ki bu da nasip gerektirir. Dünyada her ülkenin sol'u bu nasipten bol bol almıştır da... geçelim. Geçelim çünkü, milli duruş sergileyip boyun eğmediğinde kendini dev aynasında görmüş oluyormuşsun. Ancak kapılarının önüne bıraktıkları artıklarla idare ediveren sümsük, sünepe bir politika izlemelisin ki onurlu olabilirmişsin(!) Dedim ya sol, ülkemin "Sol" kafası. Budur, böyle çalışır, böyle çalışmak için kurgulanmıştır. O yüzden milletine yabancıdır, o yüzden uzaktır bizlere... Şair bu yüzden bu kafalara seslenir yürekten:

Kılığın kıyafetin sarmadı beni
Söylediğin türküler bizim türkümüz değil
Başka çeşmelerden doldurmuşsun tasını
Yüreğinde nakış yok, acı yok bizden
Bulutlar rahmetini kesmeden yavaş yavaş
İnsanlar selâmını esirgemeden
Savuş git içimizden...

AB-D ve Rusya'nın oyuncağı olsaydık bunları yaşar mıydık sahiden? Vicdanınız yerinde duruyorsa azıcık elinizi oraya koyup bi düşünün hele yaşar mıydık sahiden? Ama doğru, size öyle görünür bu işler, tabiidir. Efendilerinin kapısında sünepe köpekler gibi kuyruk sallayıp kemik kovalamadıkça kendini dev aynasında görmüş oluyorsun, kendini rezil etmiş oluyorsun. Ayrıca 3 milyar avro paraya çerez parası dedirten saik tamtakır bir TC maliyesinden 150 milyar dolar her an hazır parası olan bir ülke durumuna o beğenmediğin adamların 15 yıllık çalışmalarının gayretlerinin sonucudur, bunu da unutma. Çerez parası çocuklarımızı kurtarmak için borç dilendiğimiz o bir milyon dolardı, ki o bile yoktu elimizde. Ve biz kime boyun eğmişiz o üç milyar avro için anlamadım, boş boş sallamakla olmuyor bu işler. Boyun eğmiş olsaydık zaten senin gibilerin bu satırları yazmasına gerek kalmayacaktı.

Şimdi edep dersi veriyor bana. Aferim koç, devam et.
Çıkıyormuş konudan, üzüldüm yahu. :p

Not: Edebi Seyyah'tan öğrenin (ciddiyim)

Son düzenleme:

unsur

Asistan
19 Ocak 2012
311
106
28
43
Bir kişiyi ikna etmek, koca bir meclisi ikna etmekten daha kolaydır.
Avrupa ve Amerika ülkeleri, başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok müslüman ülkeyi bu şekilde sömürmekte.
Çünkü misal Arabistan'da mevcut kral Selman'ı ikna ettikten sonra başka bir çabaya gerek yok.
Türkiye'de başkanlık sistemi için de benzer bir durum olacak.
Avrupa ve Amerika için sömürge devleti haline gelmek daha kolay hale gelecek.
Koskoca meclis ve milyonlarca vatandaştan oluşan kamuoyu ile uğraşmak yerine başkanla anlaşırlarsa herşey tamam olacak.

Ben ülkem için şehit olmak uğruna zaman zaman dua eden bir gencim.
Hayırcılara terörist ve vatan haini demekten vazgeçin lütfen.
Cuk oturmuş,
çok yakınen biliyorum çok koyu Ak Parti taraftarı arkadaşlarım var, teşkilat içinde önemli sayılacak insanlar diyebilirim, Birebir kendi ağızlarından duydum, yani mış-miş demiyorum, bu adamlar uzaktan taraftarda değil, Hayır diyecek herkes Vatan Haini ve Terörist işbirlikçisidir diyorlar, yanında konuşulan şeyler bunlar ki muhalif tarafımı bildikleri halde yanımda ağza alınmayacak şeyler var. Neyse boşv erelim düşündükçe elim ayağım titriyor. Muhalefet Fetoş ajandır dediler dalga geçildi, hatta sert çıkıldı, yanlışı kendinize yönelince anlamak durumunda kaldınız, yanılmışız dediler yine muhalefete yüklendiler, Ergenekon, Balyoz kumpasmış dediler yanıldık dediler suçlu yine muhalefet, bu muhalefet hiçbirşeyden anlamıyor dedikten sonra hep yanılmışız oldu, eee muhalefet chp, mhp diğer muhalifler uyardı sizi, o zaman siz ne anlarsınız diyorsunuz, yanıldığınız kaç kez ortaya çıktı, pkk ile kürt açılımı diye megri megri sahneden inmediler, ağlaştılar, durum nedir? hendekler kazılmış kimse saçılım sekteye uğramasın diye ses çıkarmamış, adamlar otobüsün üstünde halaylarla geldi o zaman millilik neredeydi, vatan sevgisi neredeydi, aylarca uğraştılar teröristlerle kaç can gitti, o zaman muhalefete demediler mi siz ne anlarsınız diye buna alkış tutmadılar mı? sonra yanılmışlar, kandırmışlar suçlu belli muhalefet, uyarıların birine bile kulak asmadılar, hayır itiraf ediyorlar yanılmışız diye, muhalefet haklıymış bakalım onlarla ortak çalışalım diyecekleri yerde hala aynı teraneyle teröristlikle suçluyorlar. Ben Türküm, burası Anadolu, 1071'den beri burası benim yurdum yerine 72.5 millet sonra milli ve yerli, tukaka muhalefet (solcu, sağcı fark etmez). Şimdi Evet demeyen herkes vatan haini, terörist, sallandırmak lazım, bunu sokaktaki vatandaş dillendirmiyor, bunu teşkilat içindeki adamlar dillendiriyor, ilk zamanlarda GSS çıktı, geçen seçimlerde GSS borçları düzene girecek diye seçim konuşması yaptılar, e sen çıkardın niye chp çıkarmış gibi konuşuyorsun, chp'li olmadığım halde gülüyorum böyle şeye insanımı niye kandırıyorsunuz. Ya susuyorum bunları söyleyemiyorum, muhalefet yok bizim ülkede varsa yoksa hayır, hayırda hayır, ulan maddeleri sayın, irdeleyin deyin ki bak ucu açık tek adam için uğraşıyorlar şu madde bunların önünü açıyor deyin, yok tık yok. Evetçiler tek bir adam için evet diyor vallahi de billahide %99'u neye evet dediğini bilmiyor, tıpkı hayırcılar gibi, adam demirel dönemine atıyor, sanki chpye sallamış gibi süs veriyor ki bu milleti sanki sol görüşlüler yönetmiş gibi, Adnan Menderes'i överler, toz kondurmazlar ama o dönem darbe bildirgesini okuyan rahmetli Alparslan Türkeş'in partisiyle şimdi su sızmaz aralarında. Sorsan chp yaptı.
Arkadaşlar bu ülke benim, senin, hepimizin, bu ülke için herkes iyi olsun diye çabalıyor, Evet diyeceksen bari neye evet diyeceğini bil, tarihteki olaylara bak, hayırcıda neden hayır dediğini bilsin, sorsan neden hayır diyorsun, Ak Partililerle aynı cevap Onlar tersini düşündüğü için. Birbirimize karşı kırıcı olmayalım, biraz hoşgörü empati, fazla birşey olmasa gerek.

Bilgili99

Profesör
26 Nisan 2011
2,108
252
243
Cuk oturmuş,
çok yakınen biliyorum çok koyu Ak Parti taraftarı arkadaşlarım var, teşkilat içinde önemli sayılacak insanlar diyebilirim, Birebir kendi ağızlarından duydum, yani mış-miş demiyorum, bu adamlar uzaktan taraftarda değil, Hayır diyecek herkes Vatan Haini ve Terörist işbirlikçisidir diyorlar, yanında konuşulan şeyler bunlar ki muhalif tarafımı bildikleri halde yanımda ağza alınmayacak şeyler var. Neyse boşv erelim düşündükçe elim ayağım titriyor. Muhalefet Fetoş ajandır dediler dalga geçildi, hatta sert çıkıldı, yanlışı kendinize yönelince anlamak durumunda kaldınız, yanılmışız dediler yine muhalefete yüklendiler, Ergenekon, Balyoz kumpasmış dediler yanıldık dediler suçlu yine muhalefet, bu muhalefet hiçbirşeyden anlamıyor dedikten sonra hep yanılmışız oldu, eee muhalefet chp, mhp diğer muhalifler uyardı sizi, o zaman siz ne anlarsınız diyorsunuz, yanıldığınız kaç kez ortaya çıktı, pkk ile kürt açılımı diye megri megri sahneden inmediler, ağlaştılar, durum nedir? hendekler kazılmış kimse saçılım sekteye uğramasın diye ses çıkarmamış, adamlar otobüsün üstünde halaylarla geldi o zaman millilik neredeydi, vatan sevgisi neredeydi, aylarca uğraştılar teröristlerle kaç can gitti, o zaman muhalefete demediler mi siz ne anlarsınız diye buna alkış tutmadılar mı? sonra yanılmışlar, kandırmışlar suçlu belli muhalefet, uyarıların birine bile kulak asmadılar, hayır itiraf ediyorlar yanılmışız diye, muhalefet haklıymış bakalım onlarla ortak çalışalım diyecekleri yerde hala aynı teraneyle teröristlikle suçluyorlar. Ben Türküm, burası Anadolu, 1071'den beri burası benim yurdum yerine 72.5 millet sonra milli ve yerli, tukaka muhalefet (solcu, sağcı fark etmez). Şimdi Evet demeyen herkes vatan haini, terörist, sallandırmak lazım, bunu sokaktaki vatandaş dillendirmiyor, bunu teşkilat içindeki adamlar dillendiriyor, ilk zamanlarda GSS çıktı, geçen seçimlerde GSS borçları düzene girecek diye seçim konuşması yaptılar, e sen çıkardın niye chp çıkarmış gibi konuşuyorsun, chp'li olmadığım halde gülüyorum böyle şeye insanımı niye kandırıyorsunuz. Ya susuyorum bunları söyleyemiyorum, muhalefet yok bizim ülkede varsa yoksa hayır, hayırda hayır, ulan maddeleri sayın, irdeleyin deyin ki bak ucu açık tek adam için uğraşıyorlar şu madde bunların önünü açıyor deyin, yok tık yok. Evetçiler tek bir adam için evet diyor vallahi de billahide %99'u neye evet dediğini bilmiyor, tıpkı hayırcılar gibi, adam demirel dönemine atıyor, sanki chpye sallamış gibi süs veriyor ki bu milleti sanki sol görüşlüler yönetmiş gibi, Adnan Menderes'i överler, toz kondurmazlar ama o dönem darbe bildirgesini okuyan rahmetli Alparslan Türkeş'in partisiyle şimdi su sızmaz aralarında. Sorsan chp yaptı.
Arkadaşlar bu ülke benim, senin, hepimizin, bu ülke için herkes iyi olsun diye çabalıyor, Evet diyeceksen bari neye evet diyeceğini bil, tarihteki olaylara bak, hayırcıda neden hayır dediğini bilsin, sorsan neden hayır diyorsun, Ak Partililerle aynı cevap Onlar tersini düşündüğü için. Birbirimize karşı kırıcı olmayalım, biraz hoşgörü empati, fazla birşey olmasa gerek.
Çok güzel yazmışsınız ama bunları anlamak için beyin gerek. Anlayanda zaten evet demeyen teröristtir demez.

Aedon

Profesör
17 Mart 2014
1,283
330
263
31
Hollanda soğuk vatan.. Allahtan Filipinlerle falan sorunumuz yok, oralar sıcaktır.

errno

Doçent
17 Temmuz 2016
694
567
93
Merhaba,

bir politikacı gideceği ülkeden onay aldıktan sonra mı gitmeli yoksa giderken mi ? Ya da onay almadığı halde mi gitmeli ? Buradaki yönetim onayın verilmediğini daha önceden bildirdiklerini söylüyorlar. Ayrıca kararlarına saygı duyulması gerektiğini, yasalara da uyulması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Tabii ülkemin arkasındayım ayrı konu. Ama hangisi doğru arkadaşlar ? Yani bile bile lades diyenin arkasında durmamak vatana ihanet mi ? Vatanını satmak mı ? Bir çok Türk'ün yurt dışında ne gibi durumlarla karşılaştığını ancak yine yurt dışında yaşayan arkadaşlar bilir. Bu durumun bizim gibi insanları yurtdışında çok ağır bir duruma düşürdüğünü de bilin. Buradaki işler Türkiye'deki gibi yürümüyor. Burada azınlıktayız, ilk olarak bunun anlaşılması lazım. Yani bir belediyeye, polise veya adalet binasına gittiğiniz zaman karşınızda size tavır alacak veya almış birçok insan var..!! Evet çok iyi insanlarda var politikadan uzak ama gelin onları bulun bakalım..

Maalesef ki dışişlerimizden buna uygun bir cevap verilmesini beklerdim. Yani politik yol ile veya karar mercii ile bir cevap. Ancak her zamanki gibi yok araba değiştirmiş de, vatandaşlarımız yardım etmiş de.. Yakalarlar kaçarı yok.. Politikacı olarak, eğer bu yapıldıysa dön ülkene ve verilecek cevapların en ağırını ver ki ibret olsun. Madem bizi saymadılar, ağırlığımızı koruyalım değil mi arkadaşlar..

Polis birini köpeğine ısırtmış.. Ya siz gelin bakalım burada polise taş atın. Silahını çeker ve vurur sizi. Kimse de suçlamaz onu. Ben örneklerini gözümle gördüm. Polis git diyorsa ikincisini tekrar etmeyeceksin. Düzen var, yasa var. Sende hesap sorabilirsin. Polisi mahkemeye bile verirsin şahitlerinle, canını çıkarırsın ayrı konu ama sende onun dediklerine uymazsan o da senin canını çıkarır.

Peki şimdi ne oldu ? Hollanda'ya ne yapıldı ülkemde ? Nasıl bir cevap verildi ?... Verilebildi mi daha ağır bir cevap ? Yoksa bir cevap verilmediği gibi millet
arka planda birbirine mi düşüyor yine ??.. Yapmayın arkadaşlar. Hak var hukuk var. Memleketi savunalım savunmasına da, birileri de yerinde ağır hareket etsin değil mi.

Kusura bakmayın, ülke benimde ülkem ama politikacı politik yol ile, vatandaş vatandaşlara verilen haklar ile hareket etmek zorunda. Bunun dışında hareket edip, sonra da yanına yandaş beklemesi bana ters geliyor.

Saygılarımla

Ben Kenobi

Dekan
6 Kasım 2011
7,335
3,155
293
Bahsedilmesi gereken bir nokta daha var.
Mağdur olduktan sonra aynı mağduriyeti kendi rakiplerine uygularsan, senin mağduriyetinin Allah katında değeri pek azalır.
AK Parti'nin, evet, yurtdışında eski itibarı azaldı.
Avrupa birliği için üst üste tavizler verirken baya itibarlıydı, o zamanlar buna karşı çıkanları Avrupa düşmanlığı ile suçluyordu AK Partililer.
Hatta siz bir nesli Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur sözleriyle zehirlediniz diyecek kadar ileri gitmişlerdi.
Haksızca kınadığın birşey kendi başına gelene kadar Allah canını almazmış diye bir söz vardır halk arasında.
İşte İlahi Adalet ki, AK Parti guruhu, haksızca geçmişe yönelik neyi kınadıysa kendi başlarına geldi, hem de misliyle.
Seversiniz ya da sevmezsiniz, misal Ecevit'e o zamanki dış ülkelerin başkanları, saygısızlık üstüne saygısızlık yaparken siz de bununla dalga geçip seçim malzemesi haline getirmekteydiniz.
Ecevit'e bunu yapmalarının nedeni, Kıbrıs harekatından ötürüydü yani bu saygısızlık gerçekten bir devlet meselesiydi.
AK Parti tabanını hariç tutuyorum tavanından kimse böyle bir bilince sahip olmadı, olamadı.
Şimdi ise bu bir devlet meselesi, burada devletin itibarı söz konusu denmekte.
Halbuki şu anda devlet meselesi söz konusu bile değil.
Bu sadece AK Parti meselesi.
Sen oraya seçim propogandası yapmak, hem kendi kanununda hem de onların kanununda yasak olmasına rağmen gittin ve mağdur rolü yaptın.
Cevapları şu.
Ama PKK'ya izin vermişler.
O zaman onlara şöyle söyleyin ki, PKK'nın bu kuralı çiğnemesine izin vermişsiniz, bizim de çiğnememize izin verin.
Çok saçma bir istek olur değil mi ?
Aynı istekle bizim kapımıza gelseler, kabul edilir mi ?
Cevabım ise şu.
Madem ki öyle, siz de PKK'nın oralarda miting yapmasına engel olmak için az ya da çok çaba harcasaydınız.
Başkanlık için uğraştığınız zamanın ve harcadığınız paranın çeyreğini PKK'nın oralarda miting yapmasını engellemeye yönelik lobi faaliyeti için harcasaydınız, vallahi büyük oranda başarılı olurdunuz.
Onlar kolay olanı seçti.
Şimdi asıl konuya dönelim.
AK Parti kendi rakiplerine Avrupa'nın ona uyguladığı taktiği birebir uygulamakta.
Rakiplerinin sesini kısabilmek için elinden gelen her türlü Bizans oyununu uygulamakta.
MHP'lilerin kongrelerine hiç basın üyesi gönderilmemesi, Saadet Partisinin konvoylarının çoğu şehir girişine izin verilmemesi. (Evet bir önceki seçimde Saadet Partisi il mitingleri belediye kamyonlarıyla engellendi, şu anki seçimlerde ise Saadet Partisi hiçbir yerden konuşma yapacak bir düğün salonu bile kiralayamıyor.)
'Hayır' diyen Saadet Partisi'ne salon izni verilmiyor
Düşünce özgürlüğü diye Avrupalılara ağlarken, güç eline geçince kendi rakiplerine 10 katının yapılması, bana bir devleti hatırlatıyor.
Evet, o devlet İsrail.
AK Parti'nin zaman zaman bu zalimleşen yapısı İsrail zihniyetiyle bire bir uyuyor.

AK Parti tabanına değil bu sözlerim.
AK Parti tavanına.
Ancak bu tutumdan vazgeçerlerse ben bizi yönetenleri överim.
Karar milletin...

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
16 Eylül 2016
8,217
3,025
293
21
a5953b6aa8b10fd01c15030fa70a743f.jpg

Aynen bu şekilde ülkenin durumu[emoji1]