Hizmetliyi başçavuş yaptılar!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2019
Mesajlar
4,067
Reaksiyon puanı
3,390
Puanları
113
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde personel atamalarını Sayıştay bir bir ortaya çıkardı. Sınavsız terfileri tespit eden Sayıştay belediyede hizmetli kadrosunda çalışan hizmetlilerin usulsüz olarak itfaiye biriminde başçavuş ve sayman yapıldığını ortaya çıkardı.


kocaeli-belediye-kaynak-belediy_16_9_1580041889.jpg

Sayıştay denetçileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin personel terfi ve atamalarındaki usulsüzlükleri tespit etti.
Belediyede zabıta memuru olarak çalışan kişilerin zabıta komiser yardımcılığına, itfaiye eri kadrosundan itfaiye çavuşluğuna ve hizmetli kadrosundan itfaiye başçavuşluğuna ve ayniyat saymanlığına atama yapıldığı belirlendi.
Söz konusu atamaların usulsüz olduğu belirtildi. Sayıştay’ın raporunda konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı: “2198 sicil numaralı personel zabıta memurluğundan zabıta komiser yardımcılığına, 2253 sicil numaralı personel hizmetli kadrosundan itfaiye başçavuşluğuna, 2292 sicil numaralı personel zabıta memurluğundan zabıta komiser yardımcılığına, 3060 sicil numaralı personel itfaiye kadrosundan itfaiye çavuşluğuna sınava girmeden Yönetmeliğe aykırı olarak atanmışlardır.”

SINAVA GİRMEDEN MUHASEBECİ OLDU

Bir personelin sınava girmesi gerektiği halde sınava girmeden muhasebeci yapıldığını belirleten Sayıştay denetçileri, “3055 sicil numaralı personel 31.12.1997 tarihinde daktilograf olarak göreve başlamış, 01.11.2004 tarihinde sınava girmeden muhasebeci kadrosuna atandıktan sonra şef ve 18.10.2012 tarihinde de ayniyat saymanı kadrosuna atanmıştır. Ayniyat saymanlığına atanmanın dayanağı muhasebeci kadrosuna atanmadır. Atama yazısının incelenmesinde bu kişinin atama tarihindeki Yönetmeliğe uygun atamasının olmadığı anlaşılmıştır” dedi. 

Son mesajlar

Üst