Hiper vs Fiber arasındaki ping değerleri

Bu konuyu okuyanlar

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Selamlar.

Şuan TTnet altyapısı üzerinden normal ADSL kullanıyorum ve cs godaki pingim 70-90 arası gidiyor genelde.
Bulduğum yer şehir merkezi Yanımızda büyük apartmanlar var ve bizimki onlara göre biraz daha küçük.
Apartman yöneticisinin dediğine göre. Yan binada Fiber net var ve biz onlardan kullanıyorMUŞUZ!.
Sistemle ilgili henüz tam bir bilgi sahibi değilim ben de. Ancak nasıl yan binadan kullanılır ben de tam anlayamadım. Ancak adam kendine çok güveniyor bu konuda. Bizde de var yani diyor(!)

TTNET'i
aradığımda da bulunduğum adreste yalnızca Hiper internet var. Fiber bağlantı sağlayamadıklarını söylüyorlar. Şimdi benim burada 2 sorum olacak:

1- TTNET buradaki bürosuna gidip birebir görüşsem daireye fiber bağlantı döşemeye mi gelecekler (ya da böle bir kablo döşeme gereğimiz olacak mı ev içine) Yani fiber bağlantıya sahip olur muyum yan apartman daki kutuda varsa ?

2-
Eğer fiber kesin yoksa böyle bir uygulamada bulunmayacaklarsa hiper internet CS go da'ki Pingimi düşürür mü? (Etkiler mi)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
@Fragger konu ile alakalı bilgin var mı?
Konu ile alakalı bilgisi olan var ise hocama yardımcı olmalarını canım ederim.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Yan apartmanda fiber var ve oradan alıyorsunuz ama Adsl çok saçma. Muhtemelen yakınlarda Fiber kullanan kullanıcılar var ki Hiper verebiliyorlar size ofise giderseniz apartmanınza fiber getirebilirler bu mümkün tek gitmemen iyi olur ve yönetici imza toplayıp giderse gelip hallederler.

Asıl soruna gelecek olursak. Ping'e çok etki etmeyebilir ama daha hızlı bağlantı ve ulaşım (iletim) olduğu için ping'in düşecektir.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
TTNET Fİbernet, paketleri, Fiber altyapı üzerinden veri iletişimi sağlayan, TTNET’in fiber hızlı internet paketleridir.
TTNET Hipernet, daha yüksek veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayan, daha hızlı ve güvenli, sabit modem teknolojisidir. Genel bilgilendirme olarak,
Fiber internet evinizin içine kadar gelir ve fiber dönüştürücü ile RJ45,le birlikte olarak Router cihazınıza bağlanır.
Hipernet ise VDSL sisteminin satış amaçlı ismini değiştirip millete yutturmaya çalıştıkları bir internet hizmetidir diyebiliriz ve ikisinin arasında ping farkı olacaktır. Eğer bulunduğun sokağa fiber alt yapısı sağlanmıyorsa size fiber bağlantısı sağlayamazlar.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Teşekkürler cevaplarınız için. İyi forumlar dilerim.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Selamlar.

Şuan TTnet altyapısı üzerinden normal ADSL kullanıyorum ve cs godaki pingim 70-90 arası gidiyor genelde.
Bulduğum yer şehir merkezi Yanımızda büyük apartmanlar var ve bizimki onlara göre biraz daha küçük.
Apartman yöneticisinin dediğine göre. Yan binada Fiber net var ve biz onlardan kullanıyorMUŞUZ!.
Sistemle ilgili henüz tam bir bilgi sahibi değilim ben de. Ancak nasıl yan binadan kullanılır ben de tam anlayamadım. Ancak adam kendine çok güveniyor bu konuda. Bizde de var yani diyor(!)

TTNET'i
aradığımda da bulunduğum adreste yalnızca Hiper internet var. Fiber bağlantı sağlayamadıklarını söylüyorlar. Şimdi benim burada 2 sorum olacak:

1- TTNET buradaki bürosuna gidip birebir görüşsem daireye fiber bağlantı döşemeye mi gelecekler (ya da böle bir kablo döşeme gereğimiz olacak mı ev içine) Yani fiber bağlantıya sahip olur muyum yan apartman daki kutuda varsa ?

2-
Eğer fiber kesin yoksa böyle bir uygulamada bulunmayacaklarsa hiper internet CS go da'ki Pingimi düşürür mü? (Etkiler mi)
Yan binadan fiber kullanımı olabilir benim eski sitemde 4 tane bina vardı bir tanesinin altındaydı fiber kutusu diğerlerine dağıtılıyordu hiper intenet daha hızlı güzel olacaktır ama dediği gibiyse vardır.