Higgs Parçacığı Bulunmuş Olabilir

Best OfThe Best

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne değişterecek ? benzin fiyatı düşecek veya zeki müren bizi görecek mi ? :D

Dakara2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benzin fiyatı şimdi düşmese de 30 yıl sonra beleş olur :D

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
silahlar değişecek. daha çok insan daha kolay öldürülebilecek.Yoksa o kadar masraf niye? bilim insanın hizmetinde değil ki insanın peşinde.

Nasıl insanlarız anlamıyorum. Manyetizma ilk bulunduğunda hemen bir işe mi yaramıştı? Hemen de keyfimiz düzelsin beklentisi. Adamlar orada atom altı parçacığa iniyor belki de sınırsız enerji, ışınlama makinesinin uzak uzay yolculuklarının temelini atıyor, bizimkiler burada araştırma sonucu benzinin fiyatının düşmesini bekliyor. Biz bu anlayış yüzünden gerideyiz. Dış işleri hacklendi diye koca Dropbox'i kapattırmak istiyoruz.. Tamam ekonomik olarak ferah seviyelerde değiliz ama bir çok ülkeden kat kat iyiyiz. Afrika da elektriği ampulü bilmeyen insanlar var. Yatın kalkın dua edin ve ÇALIŞIN...

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Nasıl insanlarız anlamıyorum. Manyetizma ilk bulunduğunda hemen bir işe mi yaramıştı? Hemen de keyfimiz düzelsin beklentisi. Adamlar orada atom altı parçacığa iniyor belki de sınırsız enerji, ışınlama makinesinin uzak uzay yolculuklarının temelini atıyor, bizimkiler burada araştırma sonucu benzinin fiyatının düşmesini bekliyor. Biz bu anlayış yüzünden gerideyiz. Dış işleri hacklendi diye koca Dropbox'i kapattırmak istiyoruz.. Tamam ekonomik olarak ferah seviyelerde değiliz ama bir çok ülkeden kat kat iyiyiz. Afrika da elektriği ampulü bilmeyen insanlar var. Yatın kalkın dua edin ve ÇALIŞIN...

Bu kusura bakma ama, bugun bu tür araştırma yapanlar o kadar da masum değiller. Bilim ilerledikçe insanlığın lehine olması gerekirken, aleyhine olmaya başladı. Kimyasal -Biyolojik-Nükleer Silahlar vs. Arkadaş o kısma değinmeye çalışmış.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Nükleer bilimini sosyal kuruluşları aracılığı ile bize korkunç gösteren batı dünyası nükleer tıp ve enerji gibi alanlara girmemizi engellemekte. Silah yapılacak diye temel bilimlerden vazgeçmek olur mu? Yapanlara gelince, CERN çok uluslu dev bir kuruluş. Hadi Amerika'nın bilmem ne gizli üssü ya da bilim bölgese olsa korkularınızın altına imzamı atarım ancak CERN'de yapılan her şey gözlemci uluslar da dahil herkesle paylaşılıyor. Yapıma 1950'lerde başlanmış bütçesi ile ülkemizin 10-20 yıl bile altından kalkamayacağı bir çalışma.
Ha unutmadan. Şu an bu kelimeleri sizlere iletmemi sağlayan World Wide Web de CERN'de geliştirilmiştir.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bizde herkes nükleere karşı buna karşıyken heslerede karşı,termiklerede karşı. Böyle bi memlekette yormayalım kafamızı cerne higse... zaten bu parçacık kütlenin %1 ini veriyormuş, napayım ben öyle parçacığı...

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
milleti böyle kandırıyorlar herkes nükleere karşı hala termikle elektirik üretiyoruz bu büyük devletlerin işi bizi uyutuyorlar dünya nüfusu çok arttı artık birileri ölmek zorunda bu yüzden çevreye mümkün oldukça az zarar vererek daha çok insanı öldürmek istiyorlar herşey bu eğer siz koyun olursanız hepimizin sonu kesim hane koyun olmayın nükleer kullanmazsanız geride kalırsınız geride kalırsanız ölürsünüz dünyanın en kötü zamanını yaşıyoruz keyfini çıkarın :devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2:

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer Yararlı işlerde kullanılıcaksa Sonuna kadar destekliyorum ama öyle değilse Bilemem.

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yav kardesim adam parcanın hasını bulmuş ahadiyor bu meymeletten olusuyor evren :)lan bananeeee
adam melek bugune kadar hepdogru yaşadı dogru işlerde kullanacak haa... bindik bir alamete gidiyok kıyamete.....

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben quantum bilgisayar istiyorum arkadas. Sanal dunya yapip icerisinde dolasmak istiyorum.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23

biraz yanlış anlaşıldım herhalde. araştırmaların yapılmasına karşı değilim.Tabiki araştırmalar ve bunların hayatımıza iyi kötü yansımaları olacak.oradaki bilim adamlarının da bilim adına bişeyler yapmak istediğine eminim fakat şunada eminim ki bu araştırmaları finanse eden devletler,küresel sermaye adı her neyse amaçları iktidar,yeni silahlar ve güç.
Eminim ki atom bombasını yapan insanlar bu şekilde kullanılacağını bilse yapmazlardı ama şuna da eminimki bu çalışmayı finanse edenler tam da istediği şeyi elde etti. daha çok insanı daha kolay yoldan öldürüp 2.dünya savaşında üstünlük sağladıklar.
İş hayatımızda bile öyle ne yazıkki mimar,mühendis başarılı bi proje üretme derdinde iken patron en kolay yoldan zengin olma,nüfuz sahibi olma peşinde ne yazık ki.tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türk insanının mantığını anlamak çok zor.Bizim Büüyk devletlere yetişebilmemiz için önce televizyonun kalkması lazım... yada yayınlanan tüm programlar başbakanlıktan onay almalı sonra yayınlanmalı . nedir bu ya

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Türk insanının mantığını anlamak çok zor.Bizim Büüyk devletlere yetişebilmemiz için önce televizyonun kalkması lazım... yada yayınlanan tüm programlar başbakanlıktan onay almalı sonra yayınlanmalı . nedir bu ya

niye öyle diyosun Polatı izleyen gençler gaza gelip dünyayı fethedebilir mesala:)
Fatmagülü seyreden genç erkekler tecavüzü kolaylaştırmak için ilaç sanayinde büyük atılımlar yapabilir:)
Survivorı seyredenler farklı yaşam formları bularak dünya ya yrni türleri tanıma fırsatı verebilir:)
varmısın yokmusunu izleyenler 6. hislerini süper boyutlara taşıyarak küresel tehlikeleri önceden sezip engelleyebilir:)
biraz iyi niyetli yaklaşalım tv programlarımıza.

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sdn okuru

04.07.2012 19:08

said nursî'nin "esir" tabir ettiği madde bu mu acaba? Eğer bu ise, çoktan keşfedilmiş zaten.
yuhaa !... Hangi çağdasın sen...
Yorumlara bak ya, bu parçacığın bulunmasının önemini göremiyor musunuz? Yüzce!! varlığın sözde kanıtlarını göremediği için diğerlerine çok kolay kızıyorsunuz ama şu parçacığın keşfedilmesinin önemini de siz mi göremiyorsunuz? alkışlar size o zaman..