Yardım Hiçbir şey indiremiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hafta önce bilgisayarıma format atmayı denedim dil seçme ekranında dondu kaldı. Bilgisayarcıya götürdüm Bios pili kilitlenmiş dedi yaptırdım format atıldı.

Şimdi bilgisayarı açtığımda Steam indirmeye çalışıyorum "Steam, güncelleme için çevrimiçi olmalıdır. Lütfen ağ bağlantınızı doğrulayın ve yeniden deneyin." diyor.
Driver Booster önerilmiyor fakat belki yeni format atıldı diye böyle oluyordur dedim, Driver Booster indirdim onun içindeki şeyleri de indiremiyorum Güncelleme başarısız diyor. Windows Update kısmından denetle diyorum "Güncelleme hizmetine bağlanamadık. Daha sonra yeniden deneyeceğiz, ancak isterseniz şu anda denetleyebilirsiniz. Yine de çalışmazsa, İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun." diyor.

Yardımlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler şimdiden.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Bir hafta önce bilgisayarıma format atmayı denedim dil seçme ekranında dondu kaldı. Bilgisayarcıya götürdüm Bios pili kilitlenmiş dedi yaptırdım format atıldı.

Şimdi bilgisayarı açtığımda Steam indirmeye çalışıyorum "Steam, güncelleme için çevrimiçi olmalıdır. Lütfen ağ bağlantınızı doğrulayın ve yeniden deneyin." diyor.
Driver Booster önerilmiyor fakat belki yeni format atıldı diye böyle oluyordur dedim, Driver Booster indirdim onun içindeki şeyleri de indiremiyorum Güncelleme başarısız diyor. Windows Update kısmından denetle diyorum "Güncelleme hizmetine bağlanamadık. Daha sonra yeniden deneyeceğiz, ancak isterseniz şu anda denetleyebilirsiniz. Yine de çalışmazsa, İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun." diyor.

Bios pili kilitlenmesi gibi bir durum daha önce ne gördüm ne duydum
zaten öyle bir şey de yok
muhtemelen bios ile ilgili bir sorun var biosu sıfırlayın sıfırladıktan sonra bios ayarlarını yapıp kaydedin ardından kendiniz format atın attıktan sonra bütün sürücüleri elle kurun driver booster gibi programlar düzgün kurmuyor sorun büyük ihtimalle düzelir muhtemelen ağ sürücüsünde sorun vardı diye düşünüyorum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Wifi mı kullanıyorsun ethernet mi?

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios pili kilitlenmesi gibi bir durum daha önce ne gördüm ne duydum
zaten öyle bir şey de yok
muhtemelen bios ile ilgili bir sorun var biosu sıfırlayın sıfırladıktan sonra bios ayarlarını yapıp kaydedin ardından kendiniz format atın attıktan sonra bütün sürücüleri elle kurun driver booster gibi programlar düzgün kurmuyor sorun büyük ihtimalle düzelir muhtemelen ağ sürücüsünde sorun vardı diye düşünüyorum
Birçok kez format sırasında bilgisayarımı bozdum o yüzden format atmaktan korkar hale geldim
Wifi mı kullanıyorsun ethernet mi?
Ethernet kullanıyorum

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
netsh int ip reset netsh winsock reset netsh winhttp reset proxy netsh advfirewall reset ipconfig /flushdns
Bunları komut istemini yönetici olarak çalıştır yaz, daha sonra pc'yi yeniden başlat.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

Driverler güncel mi ?
Tarih ve Saat güncel mi ?

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bozdum derken tam olarak ne olduğunu bahseder misiniz? İsterseniz format atmak konusunda size yardımcı olabilirim.
Windows 10 kullanıyorum bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini kullandım. Dil seçme ekranında mouse ve klavye erişimim yoktu. Bios'a girdiğim zaman her şey çalışıyordu fakat dil seçme kısmında ışıkları falan yanmıyordu.
netsh int ip reset netsh winsock reset netsh winhttp reset proxy netsh advfirewall reset ipconfig /flushdns
Bunları komut istemini yönetici olarak çalıştır yaz, daha sonra pc'yi yeniden başlat.
Bunları denedim 3 kere fakat bir fayda etmediler maalesef
korkulacak bir şey değil aslında çok basit bir işlem önemli olan her şeyi doğru yapmak
Çok nadir doğru yaptığım oldu bir daha bozulmasını istemiyorum
Driverler güncel mi ?
Tarih ve Saat güncel mi ?
Tarih ve saat güncel ama tüm driverları nasıl tek tek güncelleyebilirim bilgim yok önceden hep Driver Booster kullanırdım fakat şimdi kullanmak istemiyorum

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,540
Windows 10 kullanıyorum bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini kullandım. Dil seçme ekranında mouse ve klavye erişimim yoktu. Bios'a girdiğim zaman her şey çalışıyordu fakat dil seçme kısmında ışıkları falan yanmıyordu.
Bu bilgisayarı sıfırla seçeneği yerine flash belleğe Windows'u yazıpta BIOS'tan boot edin. Dediğim gibi yardımcı olabilirim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

Bunları denedim 3 kere fakat bir fayda etmediler maalesef

Çok nadir doğru yaptığım oldu bir daha bozulmasını istemiyorum

Tarih ve saat güncel ama tüm driverları nasıl tek tek güncelleyebilirim bilgim yok önceden hep Driver Booster kullanırdım fakat şimdi kullanmak istemiyorum
Orijinal kendi sitesinden elle yükleyebilirsiniz.
Ve ya sizde temiz bir Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz çok kolay.

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bilgisayarı sıfırla seçeneği yerine flash belleğe Windows'u yazıpta BIOS'tan boot edin. Dediğim gibi yardımcı olabilirim.
Bir kere ssd bozmuştum format sırasında hep arıza çıkıyor şansıma. Bir sorun çıkmayacağına eminsek yapmak isterim Steam dahi indiremiyorum boş boş duruyorum tüm gün

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Şu wifi adaptörlerindenmi alsan acaba? ben sorunumu böyle çömüştüm

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Ssd bozulursa falan 300 400 liralara patlıyor kaç kere bozdum ailemin bu sefer sakin karşılayacağını sanmıyorum o yüzden yapmaya korkuyorum :D

Steam falan indirebiliyor muydun almadan önce
internet odamda çekmiyordu ama diğer odalarda çekiyordu bu baya sorundu. Babamın adaptörünü bulunca taktım pc ye sorun morun kalmadı

semhsavage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet odamda çekmiyordu ama diğer odalarda çekiyordu bu baya sorundu. Babamın adaptörünü bulunca taktım pc ye sorun morun kalmadı
Ben de öyle bir sorun yok ya, bizde dağıtıcı var direkt odamda da modem var fakat formattan önce her şeyi sorunsuz indirebilirken şimdi hatalar alıyorum